Koju rasu pasa imate ili volite

Ely je juce isla na frizeraj i slikacu je cim uzmognem. Pa i nije tako skupo kako smo ocekivali, samo 800 din. normalno ostavili smo vise.
 
Pozdrav svima jel dozvoljeno kod nas secenje usiju stenadima dobermana ?

- - - - - - - - - -

Tj strucniji naziv je kupiranje , kao prvo je bilo zabranjeno za pse koji se takmice sad navodno za bilo koji vid je zabranjeno secenje i repova i usiju ?? Imam zennkicu dobermana lepa je ko lutka neznam ni sam sta da radim ??
 
Poslednja izmena:
Ala su je prozumbali mastifi, jadnica bas se uvalila. Vec sam pisao gore da imam Djoleta AST i da mi ne pada napamet da ponovo pribavljam takvog psa. On je super lik ali kad dodje do frke, tu vise nema kontrole. Tih nesrecnih slucajeva smo imali i previse s njim. I pored svih mera predostroznosti on se nekako provuce i napravi frku i onda svadje sa komsijama, problem, potencijalne tuzbe... Samo neki lajavac za uzbunjivanje i to je sve. Imao je komsija nekog mesanca koji je najavljivao svaki dolazak i strateski se povlacio tj bezao u nazad. Kako je posetilac blize tako i on pocinje da kuka kao da mu deru kozu ali svi znamo da je neko u avliji :)
 
To spada pod mučenje i zlostavljanje životinja, tako da nabavi zadnju verziju tog zakona i tamo je objašnjeno. Ukoliko to uradiš verovatno se neće moći takmičiti kod nas na izložbama, a u inostranstvu se sigurno neće moći takmičiti.

Mada na terenu se to radi u jako velikom broju slučajeva, sad je pitanje samo do kad će moći. U nekim zemljama EU je bio zvanični predlog da se zabrani objavljivanje u medijima slika ili video snimaka na kojima se nalaze psi sa kupiranim ušima ili sa odečenim repom.
 
350qs2b.jpg


Prinova kod mene u dvorištu, stari su 8 dana i baš lepo napreduju, bilo ih je još troje ali su uginuli dan-dva posle štenjenja ne znam zašto.
 
Komsijin mali francuski buldog i ja:



Ely jako ljubomorna dok ga drzim. Zalepili smo mu na levo uvo leukoplast da se ispravi, klompavo je a francuski buldozi za razliku od engleskih ne bi to trebali da imaju.
 
Poslednja izmena:
NKD Pticar 2 zenke i NLT 1 stene 3 komada poginula na jazavcu pre par god,pa se sada resio da krenem ponovo sa NLT inace NKD poslednjih 13-14 god kao lovni psi
 
Sta koristite od hraniva i vitamina ?? Koji proizvodjac parira cena kvalitet ?????
 
Nazad
Vrh