Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
e ovako, koji nov trakotr kupiti , 90-100ks ,kum se dvoumi izmedju new holland td 5050, case xj95 ili john dere 5725. koji od ovih preporucujete i koji se najbolje pokazao?
 
Pomogli ste mi da resim dilemu sto se tice imt-539 ali mi ostaje problem veceg traktora.Moracu dobro da razmislim.Interesuje me za imt 5106 kakav je za druge operacije sem oranja.Dosta je tezak i ugazi li mnogo zemlju.Mnogima ce moja pitanja biti verovatno smesna ali sam u poljoprivredi tek nekoliko meseci.
 
Ako si u poljoprivredi nekoliko meseci ne mari.. ALi ako si u mehanici nekoliko meseci onda ti ne preporucujem 5106... :osmeh: Tako mene savetovali tako savetujem i ja tebe... :ppozdrav:
 
Ajd i ja da se ukljucim malo. Dobar traktor od 100 konja nece razbucati dobar plug od 2 brazde, nemojte se zavaravati. Ako je zemlja bas teska, moze taj traktor i da ore sa 3x35 sporije a moze i sa 2x35, 2x40cm plugom bez problema. Za tih 10ha moze i traktor od 70-80 konja sa prednjom vucom koji moze da uzore za isto vreme povrsinu skoro pa istu koliku mogu da uzoru R60 i 560 ako su njive nepravilnog oblika ili pod nagibom. Za 70-80 konja traktor ne mora covek da menja prikljucke jer sve moze da se iskoristi od pomenutih ili tako kako je ili uz minimalne prepravke.
 
I ja sam se najvise zato odlucio za 820 jer mogu da koristim dosta prikljucaka koje vec imam.. Setvospremac,plug,prikolice i tako.. A za traktor preko 100 ks treba vec drugi prikljuci... :ppozdrav:
 
Najbolji je tako neki od 70 80 konja nekad je i njega zeznuto okrenuti ako radis u nekim spicevima i po manjim njivama, a vec ti veci traktori oko 100 konja je teze ih okretati vise ugazis, a i nisu to neke velike povrsine da ti treba traktor od 100 konja.
 
@worm pa nemozes bas da ga okrenes kao fergusona :D
najbolje je po meni uzeti neki od 70 do 90 ks,oni mogu sve da rade...
 
@kimiKG
mislim da je za tebe ok rešenje kupovina nekog IMT577dv ili nešto slične snage sa zapada, to se uklapa u tvoju cenu, i sa ferdžom je dovoljan da tu zemlju obradiš lepo,za 10 dana lagano možeš to uzorati, a to je u principu najsporija operacija. Mada i da ti ove godine ostane ovo što imaš pa kad vidiš kako prođeš, pa onda odluka o ulaganju u mehanizaciju. Ako si u poljoprivredi samo par meseci onda će ti ova godina biti pravi test, i mislim da je možda bolje da sačekaš pa vidiš kako prođeš godinu pa polako. Izbor je naravno tvoj, ali ako su ti ovi traktori ispravni ništa ne bih menjao ove godine
 
ako nekoga interesuje same explorer3 105ks .ima ga na akciji u agromehanici.cena 32.300+pdv.od opreme ima:klimu,kompresor,ojacanu hidruliku itd.

mg8-Same-E.jpg
[/URL][/IMG]
 
@bubu
Ja sam napisao da nece razbucati ako bude vozio umereno, a onda nema ni potrebe veci traktor od imt 560.

Moj ti je savet da poslusas Badanjca. 2013 ce biti jako teska godina, ja sam vecinu svojih investicija malo usporio.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh