Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
10h deteline to je sigurno ozbiljniji tov goveda tako da bez rolo prese i mix prikolice ide ali tesko
 
Bale su sasvim dobro nabijene tako su i meni govorili nema sanse da sa tim traktorom da radis sa rolo presom dok se nisam uvjerio da covjek radi sa ursuszom c 360 vuce rolo presu.Malo vise treba konja ako se komora zakljucava zna da ugasi traktor ako je bala pri kraju.
 
U susednom selu ima covek 120 krava i nezna sta je mix prikolica i rolo bare.... Sve se to radi vilama i rumunima...:haha: Ja mislim da ne treba da predjes 90 ks a drugi traktor da bude do 50 ks...:ppozdrav:
 
@Masseydyna4
Ja bih ti preporucio kombinaciju kao moju mtz 105 i 549 dv,posto zivis u brdovitom predelu
 
@Masseydyna4
pošto smo skoro zemljaci, za tebe i tvoj teren bih preporučio dva traktora i to po mogućstvu oba duplaka. Jedan bi bio snage 70-80ks (577 od domačih ili neki strani) jer tebi ne treba da vuče više od 2 brazde, jer je konfiguracija terena takva. Ja imam Fendta od 75ks dv, proletos sam vukao komšijin plug 3x35 sa sečenim daskama, ide on sasvim lepo, zadovoljan sam i učinkom i dubinom i brzinom, skoro ne oseća ali kada dođe na prevoj prednja brazda se zarije a treća ostane na normalnoj dubini, tako da ti veći traktor ne bih preporučio jer ti veći plug ne treba, a kod tebe su parcele male i kratke a i uvratine su ti u njivi kao i kod mene tako da sam se ja odlučio za 2brazde Kao drugi traktor ti preporučujem nekog štora404-504 imt549 yto454,... ili ako nećeš duplaka naravno 539. Duplake bi trebao da imaš zbog svoje sigurnosti jer u strani su zakon, stabilniji su daleko i dosta pouzdaniji. Ovo je moje iskustvo pošto nam je teren skoro isti, kod tebe verovatno malo strankovitiji, ne znam iz kog si mesta tačno. Pozdrav za rađevca :ppozdrav:
 
Mani se 549 orao sam sa jednom brazdom i 40 zahvata 50 litara za 9 sati,za spartac i prskalicu jeste a za ostalo ne...a 577 sve isto i 70cm zahvat pluga 11 sati 75 litara pa ti gledaj....poen 577 dobija za sve operacije moze i naravno udobniji....
 
Prvo da se zahvalim svima za predloge.
Evo ovako letos ako da Bog krecem sa tovom bikova koji ce za 2-3 godine biti po sistemu krava tele.
Sad imam univerzala 445 DV koji je za sad dovoljan ali ce postati mali i trebace mi neki jaci traktor, za pocetak to bi bio neki polovan zapadni ili neki imt.
Traktori bi radili i u po brdima i po ravnom.
Za jedno 5-6 godina bih kupio nov traktor pa ako vam nije tesko predlozite i za nov i za polovan
 
da li se isplati kupiti traktor zapadne proizvodnje,vrednosti 35-40000e i snage oko100ks gazdinstvu koje radi 40kj svoje zemlje,od toga 10kj voce-povrce i ako taj traktor vozim samo ja i supruga. imamo vec jedan manji novi sa klimom,muzikom...
 
Uvek se isplati kupiti nov traktor manje snage (40-50ks) goxi u kojem se provodi puno više vremena na odnosu velikog traktora koji se koristi samo 2-3 puta u godini.
@goxy
Ako se ide na varjantu sa selo priča onda ok, ali imate manji traktor za svaki dan a za teške poslove ako orete spremate samo 40 kj onda je dovoljan i neki bez kabine koji to odradi za 5-6 dana
 
Pa isplatice ti se samo na vocu i povrcu ako nista drugo mada je za to malo povelik.
 
zabole me sta selo prica. imam 2 torpeda 75 i 90,nekad se radilo dosta usluga. prodao bih njih,leti prasina zimi hladno. racunam da novi taktor treba da ide i 10000h sto je kod mene 20 godina rada sadasnjim tempom. sa torpedima uvek neke popravke cega mi je preko glave. ja vise volim plavu boju ko landini mada mi kum radi kod milurovica kao serviser i kaze da su se kubote fantasticno pokazale
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh