Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Lep rogonja (sto kazu umetnik u kidanju ZFa :osmeh:) ali mi ne treba toliko jak traktor, onda moram i sve prikljucke da menjam. Meni treba nesto oko 90ks
drugar ima rogonju već 7 god. nema mnogo zemlje ali radi usluge al računaj kao da radi svoje 60ha i nikakvih dosad problema nije imao...
gde traktor može biti preveliki,malo još povećaš zemlje i biće taman
priključke jednom zameniš i kraj...
 
on ima problem sa konusno tanjirastim i zadnjom sasijom trubama .ima ga covek kod nas sreca dobar majstor je pa ga je ojacao i ubacijo konusno tanjirasti od johana .i sada nema problema.
On ima CTF menjac dok torpedo ima ZF menjac.
 


Nema kardana prednje vuce ko zna koji je razlog,taj bi mogao lep podrivac da vuce kod mene ali taj menjac bas bre,moj teca 5210 drzi za ukras sad samo...

- - - - - - - - - -

ko god kaze da mu se dobro pokazao ovaj traktor znaj da laze samog sebe.ulje im curi na sve strane,plastika popuca sva,sacuvaj boze nasta lici za par godina


E a za te plastike morate priznati sve koje sam video popucale krila ili bilo koj deo od te plastike orginal ona kineska plastika.. Bez uvrede lep je traktor i deluje mocno bas ali me zgrozile te plastike i kako pozute farovi.... Bez uvrede jos jednom...:ppozdrav:
 
http://www.polovniautomobili.com/oglas2871119/massey_ferguson_3090/
Worm, a ovako nesto? Cena ok, a i traktor deluje dobro na slikama.
Jedino kod nas ne znam da li moze vuci 3 brazde, a za 2 je prejak.

Nesto mi to jako jeftino, da nije neka patka, a taman kod nas za dve brazde da lako vuce

- - - - - - - - - -

Pa kakva je vam zemlja kad nemoze vuci vaka mrcina tri brazde

Kod nas sa 130-150ks vuku 3 brazde, a bilo je i godina kad su sa traktorima od 300ks vukli 4 brazde i to nije bilo tako davno
 
Pa kakva je vam zemlja kad nemoze vuci vaka mrcina tri brazde

Ispod 120 ks nema oranja sa trobraznim plugom kod nas. Mozda neki delovi, mozda neke godine, ali generalno ova snaga minimum za tri brazde. Po obodu Deliblatske pescare u Juznom Banatu ide oranje i sa manjom snagom, ali banatska crnica zahteva tu snagu.
Miroslave, mozda bi mogao da ore ali ne uvek. Postavicu u temi oranje dva tipa zemlje kako je islo ove godine. Dva totalna ekstrema.
 
Mislim da je ovom mf 3090 realna cena.Ipak je to '88.god.

Jest al da drze cenu kod nas drze je a i mator je on dosta izradjena je to masina i ko zna koliko taj sati ima i koja ga je budala terala :sjasi:. Sumnjivo je to meni kad stave tako oglas u kom nista ne pise i slku sa neta kao da ne moze da ga uslika i okaci na net. Sve to meni mirise na nekog svercera i neku navlakusu

- - - - - - - - - -

Ispod 120 ks nema oranja sa trobraznim plugom kod nas. Mozda neki delovi, mozda neke godine, ali generalno ova snaga minimum za tri brazde. Po obodu Deliblatske pescare u Juznom Banatu ide oranje i sa manjom snagom, ali banatska crnica zahteva tu snagu.
Miroslave, mozda bi mogao da ore ali ne uvek. Postavicu u temi oranje dva tipa zemlje kako je islo ove godine. Dva totalna ekstrema.

Upravo tako, od sve zemlje koju radim mozda bi mogao 3 jutra godisnje da orem sa 3 brazde i to ne uvek. Vec sam napominjao da i traktori 90ks sa 757-20 nekad oseti kad je teze oranje. Moze on i 3 brazde uvek da vuce ali to je vise milenje i stajanje u mestu, za mene to nije oranje
 
Zanima me koji traktor bi mi preporucili za:
Oranje i pripremanje oko 20-25 hektara godisnje
Kosenje i baliranje 10 hektara lucerke
Kosenje i dovozenje zelene krme govedima
Hranidba goveda u toku cele godine
Silaza sa 10 hektara
Rasturanje stajnjaka
Rasipanje osoke

Koliko konja je potrebno i koliko traktora za ovo
 
Slicno tome sam ja radio dok sam imao krave sa mojim traktorima.. I za to su bili zaduzeni Rakovica 65 i IMT 539.. Za sve te poslove neznam koji traktor da ti preporucim da bude unirvezalan za sve.. Ja mislim da ti ipak naj bolje da kupis dva traktora.. E sad moramo prvo da krenemo od tvoje finansiske situacije koliko para bi potrosio na traktor-traktore???? Kad to saznam mogo di da ti kazem moje misljenje ovako mogu da lupnem nesto....:ppozdrav:
 
Lele za 20-25 hektara spremanja godisnje treba traktor 130 konja??? Pa koliki traktor treba za 50-60 hektara od 250 konja????:sta:
 
E onda se izvinjavam u mom kraju to se vidja samo na slikama i rolo presa i mix prikolica.....:ppozdrav: Za tu povrsinu jedan 820 i jedan 539 i gotova radnja naravno bez te mix prikolice i rolo prese...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh