Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Worm ima u oglasima YTO od 120 ks, jer si to kontaktirao, mada je verovatno cena iznad tvog budzeta.
Ili neces preko 100 ks?
Ovo u Kanjizi bas i nije hitno za ove pare.
 
http://www.mojauto.rs/polovni-tarktori/1138630_BELARUS_952-HITNO_2003_god

Još ako ima rusku pumpu visokog pritiska kupi ga vredi te pare mnogo manji potrošač od ovih sa češkom pumpom može da parira sa Torpedom 7506 u potrošnji!

Malo se jezim od tih oglasa HITNO nikad to ne volim al meni zato nije hitno i imam fore do spremanja da uzmem nesto. A ne znam bas i kako se pokazao ovaj sinhro menjac na rusima da li je se vise kvari od klasicnog i gde je bolji izbor brzina

- - - - - - - - - -

Worm ima u oglasima YTO od 120 ks, jer si to kontaktirao, mada je verovatno cena iznad tvog budzeta.
Ili neces preko 100 ks?
Ovo u Kanjizi bas i nije hitno za ove pare.

Ma taj trazi 18 000 to mi je mnogo para a i to je garant neki krs dok taj gleda da se resi njega posle tako kratkog vremena. Kod nas je kao sto sam vec pricao zveknuo jedan od 120 i jedan od 130 konja i to nisu silovani. 90ke su se lepo pokazale
 
sto se tice rusa mjenjaci su slicni sa izborom brzina u mene je sinhro mjenjac 952 ja sam zadovoljan puno mi je lakse saltat vec obicni ili sam ja naviko na ovaj sainhro 82-kom radim nekad od komsije uvjek krci kada saltam doduse kada ga on vozi dosta se manje cuje krcanje u saltanju valjda ga je naviko
 
Kad sam bio zagrejan za 1025 nekoliko clanova mi je poslalo pp gde su me ubedili da ga zaobidjem. Tako da 892 ako hoces brzi traktor a 952 sporiji ali sa sinhronizovanim menjacem.
 
I ja sam bio zagrejan za novijeg rusa ali kad pomislim da ce i on da mi kida zivce crkavanjem i svaki cas cackanjem ne znam. Nisam pametan. Kakvi su ovi maseji sa menjacima koji su bolji 16+16 ili 32+32 i koliko su im skupi delovi za menjac
 
Delovi su dosta skuplji nego Mtz naravno, ali nije neresivo. Recimo drugu je na Fendtu polomila se neka zezancija za hidrauliku. Cena koju je prvo dobio (original iz Nemacke) je bila oko 1300e. Posle smo analizirali, i zakljucili da takav deo je identitican na x traktora (Bosch je proizvodjac, a Fendt, massey i gomila drugih ugradjuju). Na kraju je platio taj deo 150e, samo nije brendiran sa Fendt vec Bosch :osmeh: Tako je i za massey delove verovatno. Fendt star 25 godina je duplo udobniji od Rusa. Vozio sam gore navedenog Fendta i sta reci, ljubav na prvi pogled!
 
Jesu bogami ja ovaj sto imam je fiata 68 godiste i kad smo menjali kvacilo( korpa,lamela, druk lezaj) izaslo nas je oko 600 evra, za ovaj moj je bas tesko naci djelove mada imam neki djelova kod kuce. Sad za ove novije je lakse naci djelove i mislim da su jeftini.
 
Kako se krecu cene Belarusa od 2000 godista pa na gore? Razmisljam o kupovini u skorije vreme.... Zanima me da li je bolje kupiti 577 dv ili Belarusa? Vidim da je 557 dv na ceni kao Belarus koji je mladji 10 godina... Zasto je tako? Verovatno 577 dv ima svoje prednosti ili?
 
Poslednja izmena:
Za brdo 577,za ravnicu Belarus.Kod mene se Belarus prevrne kao od sale,a ima vecih brda.Komsija ga prevrtao nekoliko puta,jednom u mom prisustvu.Totalno nestabilan traktor za brdo.Za ravnicu svaka pohvala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh