Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uvek bi pre uzeo IMT 560 u odnosu na Zetora.Radio sam sa obadva traktora.U oranju ih je glupo i porediti.:ppozdrav:
 
Ja kad sam trazio da kupim prosle godine u ovo vreme gledao sam jednog Zetora 6718 u Pukovcu kod Nisa. Cena je bila 3800e. Nisam ga kupio. Na prvu ruku nije bio los, malo mu je teze volan isao, gume dobre, e sad motor pitanje kakav je, ali vizulelno isti kao od Ursusa 355 i 360.

Pisem cisto onako, posto vidim da raspravljate o Zetoru. Pozdrav :ppozdrav:
 
Gledam taj 67xx 57xx to je bas matoro i ma koliko da je malo radio postoji zamor materijala. Najgore je skupo platiti polovan traktor pa ga jos posle malo malo sarafati.
 
citam vase postove i cudim se kako svi ocekujete da naidjete na dobar povljan i ocuvan traktor od nekog čiće koji je radio par jutara... Kad kupujes polovno mozes da ocekujes da radis generalku odma za par meseci sto i nije neka stvar sada,jedino ako nisi te srece pa da je otisao hidraulik ili menjač.Ja kad bih kupovao uzimao bi zetora ili imt jeftini delovi bukvalno sam radis remont,mene je na mom 558 puna generalka izasla priblizno 500e a za zetora sam pitao i za njega isto toliko tako da ih preporucujem
 
Nemaju ljudi danas pare na pretek,a i ti sto imaju sigurno nece da ih spucaju u Zetora starog preko 30 god. koji kostaju po 4 ili cak 5 hiljada evropskih.Ja licno mislim da su ti sto se mesecima vucu po oglasima prenapumpani,znaci treba se dobro cenkati ili zaobici.
I da vam kazem da su mnogo manje izraubovani traktori na jugu srbije nego u vojvodini,samo sto je manja ponuda kod nas na jugu.Znam mnoge traktore koji su stari po 20 god. a imaju po 1000rh ili nesto manje-vise,sto je u vojvodini gotovo nemoguce.
Traktore ubija suma a ne plug. Cekrk, pretovarena prikolica, ekstremni uslovi, u prevodu, napreze se kardan, napreze se menjac, diferencijali a najvise motor koji se samo pritiska po gasu.

Ako ga pravilno agregatiras (sto je u 90% slucajeva u Vojvodini (kada ste vec krenuli sa tom temom)) nema razloga da bude izradjen i izakan. Zadji malo po porodicnim gazdinstvima pa vidi kakve su im masine i traktori. Videces da ljudi koji su domacini nece presiliti traktor. Rusa kada sam prodavao dolazili mi ljudi iz Aleksinca i kao znas sigurno je mnogo radio i naradio se. A palio sam ga da uzore 20 jutara zemlje u jesen i u prolece da to spremi.
 
Kad su polovni traktori u pitanju pre bih kupio onaj koji je radio svaki dan 50 hektara zemlje uz adekvatno odrzavanje(da bi radio toliku zemlju mora da ima adekvatno odrzavanje) nego onaj koji je radio 5 hektara godisnje (vise stajao nego radio) koji nije adekvatno odrzavan.U mom selu ima bar 20 traktora koji su stariji od 25 godina koji nemaju vise od 1500 sati rada za koje znam da im vlasnici menjaju ulje svake prestupne godine a kad nesto otpadne moze i bez toga da ide, znam takodje jos 20 koji nikad akumulator nisu imali ostavljaju ih na nizbrdici,tako pale i teraju a nemaju vise od 2000 sati rada za 30 godina a izakani su kao da su orali danonocno svih 30 godina.
Uopste nije merodavno stanje traktora Vojvodina ili centralna Srbija zavisi kako je vlasnik odrzavao masinu traktor koji je neadekvatno odrzavan moze da bude vise izakan sa 2000 rc nego traktor sa 5000 rc koji je adekvatno odrzavan kod savesnog vlasnika.
 
Poslednja izmena:
Ako te traktor od 60ks iznese do 4500E sa svim ulaganjima s obzirom na cene je dobra investicija.Što se godišta tiče,nema tu pravila,što Sale trče,sve je stvar do samog gazde i održavanja.
ja prvi traktor vrlo retko perem ali sve što je potrebno dobije,ulje,filtere,svaki kvarčić odmah ptklanjam ...
 
@kukulele,i ja sam komsiji aludirao na tako nesto blize al reko ajd da ne preterujem mozda se naljuti vidim da se bas zagrejao za ovog zetora,nije mu lako razumem ga u potpunosti

Zagrejao sam se na dobar oglas preko interneta. Potrebno je da bude i stvaran oglas da bih kupio ovaj traktor.

ako mi slucajno izleti neki teski krs za povoljne pare pa da ga sredjujem,necu bezati od toga,

Zato sam ja i gledao neke krseve. Platim 2000e, pravo kod majstora i kazem mu da uradi sve sto treba i to me kosta recimo 1000-1200e, posle kljuc u ruke i ne razmisljam cije je klipove, hilzne, lezajeve... stavio gazda nekog nalickanog traktora, i sta li ce me snaci za doginu, dve.

Uopste nije merodavno stanje traktora Vojvodina ili centralna Srbija zavisi kako je vlasnik odrzavao masinu traktor koji je neadekvatno odrzavan moze da bude vise izakan sa 2000 rc nego traktor sa 5000 rc koji je adekvatno odrzavan kod savesnog vlasnika.

Apsolutno se slazem sa tobom. Cim budem uzeo traktor, odmah mu menjam potrosni materijal bez obzira sta mi govori prodavac. Necu da rizikujem uopste jer kupujem traktor za sebe na koga cu moci da se oslonim.

Ako te traktor od 60ks iznese do 4500E sa svim ulaganjima s obzirom na cene je dobra investicija.Što se godišta tiče,nema tu pravila,što Sale trče,sve je stvar do samog gazde i održavanja.
Isto tako to posmatram. Ako ovaj traktor uzmem za manje od 3500e, i prilikom probe zakljucim da nema ulaganja, ne verujem da cu se uhvatiti za glavu vrlo uskoro. Ukoliko bude potrebna generalna za dve, tri godine (pored toga sto imam malo zemlje), pomiricu se sa tim.
 
Oni koji uzimaju traktor a ne razumeju se baš naj bolje u iste ,malo će im pomoći čitanje ovih postova koji su uglavnom proturečni.Puno više će im biti korisnije slušati tržište .Cena odredjene vrste traktora na tržištu je jedina koja naj više govori o tom proizvodu.Na kraju krajeva to mo je otprilike i vrednost koju imate u datom momentu ako ga želite i prodati.
 
.Cena odredjene vrste traktora na tržištu je jedina koja naj više govori o tom proizvodu.Na kraju krajeva to mo je otprilike i vrednost koju imate u datom momentu ako ga želite i prodati.
Koliko para, toliko muzike.

U svakom slucaju, ja sutra ujutru putujem za Sentu, a u povratku, ako vreme dozvoli, idem i do Rume.
Ne idem sutra da kupim vec da vidim i probam. Javicu vam kako stvari stoje i slikacu ga. Cak cu i video klip da napravim dok radi i dok je pod gasom, pa cu ga okaciti i vama ovde.
 
Malo sam pratio i mislim da tebi treba traktor za sve pa je onda dilema u redu ,ali ja kad sam kupovao traktor za roto dr. frezu ,dondi . morao sam odmah da isključim traktor kome neradi hidraulik kad neradi kardan jer je to apsurd .Npr. ugasit ti se traktor slučajno i nemoš dignuti uredjaj dok ne uključiš kardan ,a kardan nemožeš uključiti dok nedigneš uređaj ,pa ti sad gledaj .I tako sužavaš izbor dok ne izabereš naj povolnije.Neki su spori neki loše pale zimi itd. itd.ali je to ipak traktor i nemožeš od njega očekivati da bude nešto drugo.
 
Kukulele,ja gledam traktore ima godinu dana oko 70 ks,5 ks gore i isto sam primetio sto i ti,jedan traktor na 2 lokacije,naravno prvo na jednom,pa na drugom mestu,

Evo jos jednog podudaranja.
Videcete neke iste slike a i po tablici takodje.
http://www.polovniautomobili.com/oglas2393417/zetor_6711/
http://www.kupujemprodajem.com/Zetor-6711-3510387-oglas.htm?filter_id=17445170

Zvao sam ovog iz Svilajnca, i kaze da je prodat. Ako je ovaj drugi kupac, neverovatno da ga odmah stavlja na prodaju :)
 
Kolega Marko me podseca na jednog naseg clana kad je kupovao traktor pre par godina.:osmeh:
 
Traktore ubija suma a ne plug. Cekrk, pretovarena prikolica, ekstremni uslovi, u prevodu, napreze se kardan, napreze se menjac, diferencijali a najvise motor koji se samo pritiska po gasu.

Ako ga pravilno agregatiras (sto je u 90% slucajeva u Vojvodini (kada ste vec krenuli sa tom temom)) nema razloga da bude izradjen i izakan. Zadji malo po porodicnim gazdinstvima pa vidi kakve su im masine i traktori. Videces da ljudi koji su domacini nece presiliti traktor. Rusa kada sam prodavao dolazili mi ljudi iz Aleksinca i kao znas sigurno je mnogo radio i naradio se. A palio sam ga da uzore 20 jutara zemlje u jesen i u prolece da to spremi.
Hehe...Kod nas pa vazi misljenje da traktore ubija plug i svi izbegavaju traktore koji su orali.Vitlo ne kida traktor,ako znas da vitlas.
Posto spominjete neke hektare,lance,jutra i trista cuda ne znam dali mozete da zamislite da neko uopste ne zakaci plug za traktor.Neko kupi traktor za prevoz i neke sitne poslice,jednostavno zive ljudi u planini 20,30km od doma zdravlja ili prodavnice i traktor im je jedini spas.E takvih kod nas na jugu ima prilicno,a ko ore 2 ili 3 hektara taj je sampion.:ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh