Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Imam sve oko 2200 bala,ali do prvog se salbo moze doci u drugom oknu zatvoreno je idemo redom bale nebi tacno znao secam 12-do15kg.
Ali nemozes se tako racunati prva i peta sigurno ima razlike u kaliranju ove prve.Imacu za koji dan i nove jedno 500-700bala ta ce sigurno biti teza.
Sve zavisi i od majstora a majstor je dobar.Imam vrsenu oko 160 bala 1€ komad seno isto 1€ komad ima nesto i mesano sa detelinom isto 1€komad to prodajem posebno kuci.
Ima i pokisle oko 150bala ima razne.Sto bih se reklo od svih fela.
Ali ovu sto sam prodao po 160 dinara mi posebno stoji i nije pokisla toga ima jos sigurno 2000bala dobre deteline.
Ali bice atuelna cena jos koji dan i dizem cenu ili zatvaram prodaju do zime.
 
Poslednje sto sam prodavao je seno, jedan deo mesano sa lucerkom prva trava, po 1e, bale 12-13kg...odnosno trebalo bi da je prodato sve, ceka se lepse vreme pa da ode ostatak.
 
Seno od 70-100 dinara, bale od 7kg pa do 12kg... Detelina traze 350 dinara a prodaju za 200 dinara.... bale oko 13 kg...
 
Koja je cena ovogodisnje lucerke ? i jedno pitanje za moderatora :zasto se i ova tema ne prebaci sa ostalim cenama?
 
Kod nas je dosta jesenas uzorano jer su je misevi unistili. .Ocekujem vecu potraznju na zimu samim tim i bolju cenu.
 
Nazad
Vrh