Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Danas na vasaru u Temerinu bale od petnajstak kila 400 dinara. Prodaja isla solidno. Da ne bude kako su Kuikindjani naj gori posto traze 20 dinara za kilo.
 
Lepe pare, 400 kinte bala. Dooobra zarada :osmeh: . Jedno vantematsko pitanje, da li neko od stocara koji su odustali od daljeg bavljenja stocarstvom ima polovne kante za mleko inox, metalne od 10-15 litara...??
 
Pre par dana komšija iz 3. Ulice kupio u susednom selu 50 bala po 250 dinara po bali...
Išao s njim da pomognem da se natovari...
Lepo seno...
Već je jedared kupovao jednu turu, mislim (ako prištedi) da će mu dostići ovo do prve ovogodišnje koševine...
 
Prodao prošle nedelje 200 dinara po bali.Ekstra kvalitet bala od 13 do 15 kg.Inače ide 250-300 ali trgovina na par komada do maksimalnih 50 komada a to nije posao.
 
Almex za svoje farme otkupio i moju i komsijinu po 20din kg. Ukupno preko 1200 bala. Neke bale bile i po 25 kg pa izracunajte koliko ta bala kosta. Sigurno da Almex ne preplacuje robu kad kupuje.
 
Drugari,kako se sad krece cena zakupa jednog jutra lucerke?imam u ponudi jedno jutro ,proletos je zasnovana,a dogovaramo se za dogodine.
 
Nemam pojma ali ne verujem da je bala više od 200 dinara.Drugar ima dosta bala a nema stoke.Prošle godine je u ovo vreme skoro sve rasprodao a sada ni jedan komad.
 
150 dinara bale 12-14kg, i slabo se prodaje. Naroda je sve manje, a ko drzi vise stoke, moze da uzme koliko hoce livada za kosenje budzasto. Seno, silaza, koncentrat, ko jos o lucerki i misli...
 
Koja je trenutna cena balirane deteline kod vas? Kod nas po 300 din ide ili 25 din na kilo
 
Ima li trgovine ovih dana? Kod nas se kupuje od 300 do 400 dinara po bali u zavisnosti od kvaliteta i tezine bale. Ja cekam kupce na vece, necu da se zajebavam sa ovim sto nose po balu dve.
 
Bog te al je lucerka skupa, bas je paprena cena. Mi smo letos uzeli 300 bala po 190 din, mozda nam zafali jos bala, ali da moramo sve sad da uzmemo bilo bi veselo.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh