Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Roberte, koliko su teske tvoje bale?

Ja sam kupio pre neki dan solidnu detelinu, ima mozda 10-ak % slabije nabijenih bala nego sto bi trebale da budu ali nema veze. Bas cu sutra izmeriti par komada ali mislim da je prosek 14-15kg. Kolicina je 265 ako se ne varam po 130 dindzi za balu.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

kako se krece cena deteline sto je kisla,jos malo pa cu da dodjem do tog sloja nekih dvestotinak bala,ne bi da dajem mojoj marvi nego bi je prodo,mislim da bi moglo po ceni slame da ide kao za prostir.jel zna neko posto ide slama?
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Bubu je napisao(la):
Roberte, koliko su teske tvoje bale?
oko 15-16kg,detelina stvarno,extra,5. kosenje,zelena k'o salata.
zato je i dajem po toliko.
imam ja i losije.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

dobra je cena :D moja ce sacekati jos malo. ima i za 100din. lepa samo treba ici po nju ::namigivanje::
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

maki_vs je napisao(la):
kako se krece cena deteline sto je kisla,jos malo pa cu da dodjem do tog sloja nekih dvestotinak bala,ne bi da dajem mojoj marvi nego bi je prodo,mislim da bi moglo po ceni slame da ide kao za prostir.jel zna neko posto ide slama?
Jedan iz Kumana je prodao slamu,tvrde bale pod supom za 100din bala.
A jedan odavde je trazio 100 po bali za detelinu,za vecu kolicinu i kupac se "obezobrazio"pa hteo jos jeftinije i ovaj moj covek ga lepo..... ::samo bes:: ::samo bes:: "isprasi"preko telefona. :ppozdrav:
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Ja sam takvu detelinu prodavao za 20 dinara po bali.Ovde u okolini nema se kome prodati detelina a bala extra klase ide maksimalno po 100 dinara
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

E izvinjavam se,moj rodjak sto je trazio 100 din za balu,rec je o normalnoj detelini,a bale su od Welger AP 41. :ppozdrav:
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

dobro ljudi koliko vi racunate proizvodnu cenu bale? presovanje, :sta: ::lose:: :udri: utovar , istovar , lager
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Gde ima da se kupi peletirana lucerka-briketi i po kojoj ceni?
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

malo je 20 dinara po bali to je cist minus,detelina je kisla ali nije budjava mislim da bi mogo da je utrapim nekom po 50.ovcari su prvi koji ce da ostanu ovde bez hrane jer su navikli sto jeftinije da prodju i teraju napolje celu zimu kad nema snega,ali im ovo vreme ne ide na ruku...
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Da li je malo ili nije nema veze.U okolini je bilo blizu 100ha izbalirane crne,pokisle deteline isto po 20 dinara bala pa šta da čekam kada mi smeta.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

vla je napisao(la):
Gde ima da se kupi peletirana lucerka-briketi i po kojoj ceni?

ja odavno nisam cuo za nju, cuo sam da u hrvatskoj ima vise proizvodjaca, al ovde kod nas :sta:
inace je nisam koristio u ishrani stoke, ali sam cuo sve pozitivno o njoj
 
Nazad
Vrh