Koja je trenutna cena balirane lucerke(deteline) u vašem selu?

Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

5x -- iz tvojih usta u bozje usi, tako kazu kod mene. treba biti optimista. ja sam prosle godine 4x kosio
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

mica967 je napisao(la):
Ja sa pre neki dan prodao 450 bala po 130 din. bale su teske oko 14 kg ::lose:: :sta:

Kupio sam kod nas u selu 400 bala (17 - 18 kg) po ceni od 110 din bala. Prvi kos, lucerka I klasa.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Ja sam prodao oko 3000 bala ove zime po ceni od 110-130din, bale su 14-16kg. Mislim da je to neka normalna cena jel onaj ko drzi stoku i treba da je kupi nije mu bas lako... Ja sam prezadovoljan.



Dobar dan i dobrodošli na poljoinfo.Po kućnom pravilu Poljoinfo-a pre pisanja bilo kakvog posta dužni ste da pročitate pravila i predstavite se u temi http://poljoinfo.com/caffe/za-nove-clanove-da-se-predstave/
a tek onda možete aktivno da učestvujete u diskusijama na forumu.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Ja sam juce prodao 300 bala (1. kosenje) tezine 16-18kg po ceni od 130 din.
Ja zadovoljan :D
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Prodao u zeleno prvi kos. sa jednog hektara za 150e.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Treća godina

Prve godine ništa, u drugoj po 300 bala drugi i treći kos (prvi unakazila bubamara)

Sad izgleda super.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Pozdrav svima na forumu :cao: :cao: :cao:
Ja jesenas uzeo lucerku detelinu kompeziro za kukuruz :
1kg lucerke za 0.7kg kukuruza u zarnu rad 2008 . :D :D :D
Ja mislim da sam dobro proso a i imao sam dosta kukuruza na pretek a stigo nov koseve treba prazniti a deteline na manjku a coveku treda kukuruz za tov svinja a krave nema (mislim da je prodo) ::novac:: ::novac::
ali lucerka nije bila presovana morao sam je sam presovati :nono: :nono: :nono:
Detelina kod nas ide od 10 do 15 dinara/kg zavisno od godisnjeg doba i kvaliteta same deteline .
Na parcelu kod nas su cene razlicite znam jedan primer covek prodo prvi kos 15000 dinara na povrsini od 30ara ali je lucerka bila izuzetnog kvaliteta na trecoj godini bolje u selu nisi mogo naci ja je kosio :sreca: :sreca: :sreca:
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Početkom Maja na lucerki sam primetio početak nekog oštećenja na listu.
Bilo je dosta bubamare po listovima pa zato svi kažu da je detelinu napala bubamara mada je neuobičajeno da se to dešava pre prvog kosa.

Sa druge strane sam čuo da bubamara u stvari jede lisnu vaš koja je glavni štetočina. Ovih dana se detelina uopšte ne vidi od trave koja ju je pretekla. Nisam je ničim tretirao u februaru i martu jer je izgledala sasvim OK.

Pošto sam je prodao u zeleno, nisam se puno nasekirao ali sad razmišljam šta da radim za drugi kos.
Da li da je oprašim nečim odmah posle skidanja ili da sačekam pa ako opet nešto krene da je napada, da kosim bez obzira što nije dostigla pun volumen.

Čuo sam da grci skidaju detelinu mnogo ranije i da je ne suše puno. Ostave je na 70%. Samo mi nije jasno kako je takvu sačuvaju.

Bio bih vam zahvalan za neki komentar.

Pozdrav,
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

prskaj je protiv buvaca,perfektion 1l/ha.
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

Roberte, hvala na expresnom odgovoru.

Još jedno pitanje: da li ima potrebe da je trujem sa nečim protiv trave svih vrsta.

Radje ne bih ali puno se razvila...
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

ako to stoci ne smeta,neznam sto ces je prskati...
 
Odg: Koja je trenutna cena deteline u vasem selu

ako hoces da ti traje prskaj, ako ne batali :cool:... trave+voluharice=manji vek deteline...
Post je spojen: [time]1275940961[/time]
_________________________________________________
hteo sam reci kraci vek
 
Nazad
Vrh