Kembridž-valjak

Cim mrdne iz mesta uspravlja se, za fergu je 2,8 metara knam, ovaj mu je tezak
 
Da nisam badava isao u Debeljacu. Pao je valjak.

8458861057801106e0cd9534835af06e.jpg


61c5c8ff8925931f60d6bd768479807b.jpg
 
Meni se cini da na ovim valjcima zvezdasti disk nema lufta na osovini da igra gore dole , nego da je fiksiran isto kao i disk do njega. Da li sam upravu ili ne?
 
Nisam siguran za taj zvezdasti segmen dal da bude veci kao na Mejevicinom, sto je i Diklofen uzeo ili da bude jednak ostalima, da nebi pravio problem u prolecnim kulturama.
 
Nece praviti ako se tera kulturno i polako ali ako se bude teralo pun gas koliko god traktor moze da ide onda postoji opasnost da vadi seme napolje!
 
Ja sam valjao kukuruz i suncokret.Vozen je od 12 do 13km/h.Nisam primetio da se i jedno zrno pomerilo.Niklo je kao kad Jiraji rasade papriku.
Za brzu voznju ne garantujem nista.
Po meni valjak kome su ti nazubljeni diskovi veci i zive na osovini ima prednost u odnosu na one sa oba segmenta ista i koji su fiksni na osovini.
 
Ja imam "kembridz" valjak navodno njemacke proizvodnje koji su nekad davno vukli konji i koji je sluzio za razbijanje busa po njivama. Preradio sam ga da ga traktor nosi i slozio na njega od ursusa 6 ili 8 tegova za zadnje tockove (oni psteni).

Cim ga malo brze poteram, krene skakati valjak. Valjanje se kod mene obavlja u 2. brzini na manjem gasu. Polako i smireno al kad ga brat uvati, katastrofa, njiva kao more.
 
Ja sam valjao kukuruz i suncokret.Vozen je od 12 do 13km/h.Nisam primetio da se i jedno zrno pomerilo.Niklo je kao kad Jiraji rasade papriku.
Za brzu voznju ne garantujem nista.
Po meni valjak kome su ti nazubljeni diskovi veci i zive na osovini ima prednost u odnosu na one sa oba segmenta ista i koji su fiksni na osovini.

Ni pri vecim brzinama ne vadi seme napolje. Bas sam probao zbog tih prica, o vadjenu semena.
 
Nazad
Vrh