Kembridž-valjak

Moze kratak opis,cena, težina,proizvođač?
 
Pravi ih član @acubra (ima o valjcima 4 strana pre) Valjak mont iz Bačkog jarka.Cena 1400, a težina ?-težak je, elementi 360mm, uglavnom dobro odradi posao.
 
Ja sam valjao kukuruz i suncokret.Vozen je od 12 do 13km/h.Nisam primetio da se i jedno zrno pomerilo.Niklo je kao kad Jiraji rasade papriku.
Za brzu voznju ne garantujem nista.
Po meni valjak kome su ti nazubljeni diskovi veci i zive na osovini ima prednost u odnosu na one sa oba segmenta ista i koji su fiksni na osovini.
Valjali smo lucerku i jecmove-psenicu ovih dana, dok je burazer vozio ja sam zagledao kako radi, nesto mi mnogo PROZIRNO ispod njega tj. mnogo mi se oslanja samo na zvezde dok ravni segmenti ni ne dodiruju zemlju.
Po mom ukusu ta zvezda treba da je malko manja al da ostane opcija da seta po osovini...Razmisljam da zovem gazdu firme i da zamenim za manje ako hoce, ako nece moracu da kupim druge zvezde, uradio sam oko 20kj. Nisam pametan sta da radim al me nervira sto se mnogo oslanja samo na zvezdaste segmente :sta:
 
Nasi modeli pa izvolte
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG
slike.php
[/URL][/IMG]]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG]
 
Tu je precnik fi 450mm, a ploca na kojoj je cekrk je slaba za 2 krila odjednom, sada stavljamo flah od 10mm ispod cekrka, imali smo 2 slucaja da se desilo isto to, poslacu vam novu plocu brzom postom da postavite umesto ove sadasnje, ipak je to 1000 kila tezina valjka.

- - - - - - - - - -

Za precnik segmenata fi 360mm moze oba krila odjednom bez problema, u nekim stvarima netreba preterivati,
 
....Za precnik segmenata fi 360mm moze oba krila odjednom bez problema, u nekim stvarima netreba preterivati,
.....samo sam jednu stranu probao. :ppozdrav:
I jos jedno pitanje.....da li sa ovim valjkom moze u krug da se tera.....nesto me strah velik je teret da ga ne pokidam.....pa ga na krajevima parcele podizem.
 
Preporucljivo je da se podize na krajevima, problem je sto smo pravili ram za 360mm a vi ste stavili segmente 450mm na taj ram, nije podignuta tacka kacenja sajle na krajevima krila, pa je zbog toga iskrivio plocu, mi na segmentima fi 450 podizemo tacku kacenja 15 cm na stubicu, ako me razumete i onda podize bez problema, ovde je doslo do vucenja u stranu a ne do podizanja pa je zato iskrivljena ploca, slikajte mi i kako ste namontirali segmente da vidim bas.
 
Iskrivilo mu se odmah, posto je kupio ram samo za segmente fi 360 a namontirao fi 450mm koji su mnogo tezi, naravno da ce se iskriviti.
mora se postaviti stubic za kacenje sajle u visoj tacci i onda nece biti problema.
 
Zbog transporta sam ipak mislio da uzmem vucni.E sad koji je fi segmenta bolji veci ili manji?I da li ima vise opcija segmenta ili samo od 450 i 360 kako je Bukur naveo?
 
Ima vise vrsta segmenata, kako precnika tako i oblika, ja imam oko 7 razlicitih modela i kombinacija.Sa povecanjem precnika se povecava i tezina valjka, tako da fi 510 od 4 metra sa 577 nebih mogao vuci.
 
Od 3m valjak sa segmentima fi360 jel to dovoljno za traktor od 45 ks
 
Puna kapa, valjak koji mi pravimo od 3 metra sa tim segmentima je 700+ neka kila gore do 750kg maximum, tako da je to dosta za tu konjazu
 
Nazad
Vrh