Kembridž-valjak

Prilično je teško podići. Prema mom projektu tu je trebao biti jedan mali čekrk na sajlu ali je ponestalo para.
 
gde se mogu kupiti novi elementi kembridz valjka i po kojoj ceni? U kojoj ih sve velicini ima?
 
Uroš je napisao(la):
Ležajevi na osovini su obične čaure sa mazalicama podmaže se pre upotrebe. Inače ovi liveni elementi se samostalno okreću oko osovine tako da osovina i nemora da se okreće.
Pravi kembridž valjak za razliku od mog valjka ima dve vrste livenih elemenata jedni elementi su glatki sa rupom fi 50mm (kao na mom valjku) a drugi su nazubljeni sa rupom fi 95mm tako da oni slibodno skakuću gore dole po osovini i zovu se udarači (lupaju grudve). Inače osovina da valjcima je fi 50mm.
Kada sam rekao da soja niče istog dana nasam hteo da kažem da će nići sutradan već na će imati vrlo ujednačeno nicanje, što je kasnije velika prednost jer kad jedna biljka ima prvu trolisku i sve ostale imaju prvu trolisku.
1dzzue.gif

ležaj za osovinu
261z401.gif
2e1x98p.gif

elementi valjka.
ja imam takav sa dve vrste valjaka... isproban je samo u basti... mislim da je i mozda malo konstrukcijski bolje izvedeno podizanje i spustanje valjaka kod mene ali piramida nije cvrsko vezana za ram valjka, vec ima malu rudu i dva lanca, slikacu to u prolece kad krene u rad.

inace placen je 1500 eura u klenku.
 
gde se mogu kupiti novi elementi kembridz valjka i po kojoj ceni? U kojoj ih sve velicini ima?
 
Cuprija je napisao(la):
gde se mogu kupiti novi elementi kembridz valjka i po kojoj ceni? U kojoj ih sve velicini ima?
skupo će te to izaći...ja sam se raspitivao kod topionica za izradu ovih zupčastih diskova, najpovoljnija ponuda je bila oko 3000 po disku, a bilo je i onih koji su tražili i preko 5000 dinara :haha:
Kupovina polovnog kembridža najpovoljnije rešenje, samo ga treba naći...
 
Velika potražnja, a malo ih ima u ponudi- i zato su i tako skupi. A danas je jako teško zamisliti ratarstvo bez posedovanja kembridža. Inače viđao sam dosta po oglasima majevica- kembridže nove, u tom cenovnom rangu od oko 1000 E
 
pazareni danas segmenti za kembridz.Ima ih 5 vrsti.Grubo gledajuci kada se naredjaju treba da ih ima 4-5m. 20din/kg sutra cemo premeriti pa cu znati tacno :D
 
sasa22 je napisao(la):
pazareni danas segmenti za kembridz.Ima ih 5 vrsti.Grubo gledajuci kada se naredjaju treba da ih ima 4-5m. 20din/kg sutra cemo premeriti pa cu znati tacno :D
Gde si kupio delove(ako nije tajna),tj da li taj prodavac ima još? :cao:
 
sasa22 je napisao(la):
pazareni danas segmenti za kembridz.Ima ih 5 vrsti.Grubo gledajuci kada se naredjaju treba da ih ima 4-5m. 20din/kg sutra cemo premeriti pa cu znati tacno :D
Gde si našao segmente? Pojasni molim te kako 5 vrsti :sta:
Novi ili polovna gvoždjurija?
Da i najbitnije koliko ::novac::
 
Drugar drzi otpad gvozdja pa me zvao da vidim neke plugove dok nije poslo sve u Kikindu u livnicu. Slucajno skontam jedan element od kembridza,ispostavi se da su elementi bili nanizani na osovini od 5m.A sto se tice oblika pored ona dva kao gore ima jos tri kombinacije sutra kad izmerim javicu ukupnu sirinui kilazu

Razmereno, koje kakvih segmenata ima oko 4,5m najveci deo je 350mm u precniku a manji deo mozda 1m 45mm u precniku.sve ukupno tesko 550kg placeno 10000din.Nazubljenih je svega desetak komada i to u dve dimenzije.U principu mislim da sam prosao :cool:
 
Neznam,nisam ga merio,a znam da ovaj manji segment ima oko 15kg,imam sam isti takav segment ali je bio upola laksi.U pocetku sam lakse segmente bio stavio na krila sto se preklapaju ali bila je velika razlika u sabijanju izmedju centralnog dela sa tezim segmentima i krila pa sam onda stavio i na krila teze segmente.Sada je dosta tezak,pa planiram da ga preradim da bude vucen!
 
E ovo je masina. Sviđa mi se kombinacija tanjirastih i blago zupčastih diskova, po meni to je najbolje rešenje za valjak. Kako misliš da ga preradiš, da bude na točkove kao tanjirača?
 
Da mislio sam da mu stavim makaze kao na tanjiracu,ali ima tu onda jos dosta prerada,krila bi isla drugacije a povecao bih jos radni zahvat!
 
@Glavaš
Šta kažeš na ovako nešto samo da razlika bude da se krila sklapaju prema rudi i na nju se oslone u transportu.Imao sam slike ali nemogu sada da ih nađem :udri:
xdh103.jpg
 
Lepo rešenje, ako se ne varam ovakvi kembridži su oko 4000E

@ Glavas da li znaš gde se mogu naći diskovi za kembridž, pošto kažeš da ga planiraš proširivati... :cao:
 
Izgleda da su ti diskovi nemoguca misija.Meni bi falilo 15 nazubljenih fi 350mm.Guglujem vec par dana, nigde ni traga ni glasa.
 
Nazad
Vrh