Kembridž-valjak

Мислио сам на радну брзину до 5 км/час. Пошто ваљци делују на земљиште својом тежином, потребно им је дати прилику за то деловање. Каде је брзина већа, ваљци само ''претрче'' и слабије делују тежином на земљиште.
 
Tako je, slično gaženju silaže, što sporije to bolje.
Nisam ovo napisao što imam ili radim sa valjkom ovog tipa, već što sam odgledao deo video materijala renomirane firme koja ih proizvodi.
 
Мислио сам на радну брзину до 5 км/час. Пошто ваљци делују на земљиште својом тежином, потребно им је дати прилику за то деловање. Каде је брзина већа, ваљци само ''претрче'' и слабије делују тежином на земљиште.

Ja sam glatki terao isto kao i sejačicu brzinom konjskog hoda(oko 7km/h) polazeći logikom da je ta sprava u vreme ono pravljena za konjsku vuču. Sad ispada da je konj u stvari danas sedeo za volanom traktora. :sjasi:
 
ju,lele,al se tu lupa

- - - - - - - - - -

Заиста не бих превише да расправљам о овој теми. Као што је већ речено, ваљци служе за дробљење, равнање и сабијање земљишта. Такође и за утискивање семена и успостављање капиларитета. Дејство ваљка зависи од стања замљишта, специфичне тежине ваљка, пречника и облика површине ваљка. Деле се у две основне групе: цилиндрични и прстенасти. Овде је реч о прстенастим ваљцима. Ови ваљци се састоје од нанизаних прстенова на осовину, око које се окрећу. Прстенови могу имати различите профиле, којима делују на земљиште. Осим што, на земљиште, делују тежином, они ефикасно дробе грудве трењем између прстенова. Отвор у који улази осовина је већег пречника, што побољшава чишћење. Такође, прстенови су углавном различитог пречника, чиме је постигнуто боље дробљење и ефикасно чишћење. Њихова тежина треба да буде 300-500 кг по метру захвата, а радна брзина не би требала да буде већа од 5 км/час.
Надам се да нисам удавио.

Prstenovi kad se okreću na osovini onda neće dugo,prstenovi treba da su stegnuti (zbijeni),da ako hoćeš da okreneš jedan prsten,da se vrti cela osovina sa svim prstenovima
 
ju,lele,al se tu lupa


Prstenovi kad se okreću na osovini onda neće dugo,prstenovi treba da su stegnuti (zbijeni),da ako hoćeš da okreneš jedan prsten,da se vrti cela osovina sa svim prstenovima

Од воље Вам. Оно што сам написао, знам сигурно да је тако. Не бих да се расправљам, а Вама бих саветовао да мало размислите пре него што закључите да неко лупа.
 
ovih dana nasao sam segmente za kembridz, pravi ih livnica u mojoj okolini, segmenti za 3m sirine izadju oko 1000 evra, moze dosta jeftinije da se napravi nego sto su gotovi valjci.
 
Danasnji posao sa "Smrt-masinom".Izgled sveže nasutog biber crepa u šupi nakon par prolazaka ove mašine.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh