Kazan za pečenje rakije

Da li neko ima iskustva sa Subotickim kazanima,naime dno kazana je debljine 1 mm i koliko je to dobro ili lose,ja sam ovih dana od njih narucio kazan od 100 litara i kada je nekako stigao razocarao sam se nekvalitetom?Svaka informacija je dobrodosla...pozdrav
 
Da li neko ima iskustva sa Subotickim kazanima,naime dno kazana je debljine 1 mm i koliko je to dobro ili lose,ja sam ovih dana od njih narucio kazan od 100 litara i kada je nekako stigao razocarao sam se nekvalitetom?Svaka informacija je dobrodosla...pozdrav
Bolje da si kupio stari kazan 20do30 godina bolje bih prosao bolji kvalitet za 350€ otpeilike.
Moje misljenje ja nemam kazan, planiram da kupim ali samo polovan nikako nov.
 
Tako sam i ja odlucio,ovaj sam vratio jer mi nisu ni lulu poslali,cist amaterizam,a i ne javljaju se na telefon kad vam treba neka pomoc ili informacija.Ipak hvala na savetu prijatelju...pozdrav
 
Ja sam kupio od 220 litara od jednog dede stari Desov,ima 30 godina sigurno, dao 500 eu evo sada mu krpim loziste ostalo je ok,e taj stari desov ima debljinu dna 6mm
a sada sto prave mislim da su 200litara oko 1200eu ali sa jako tankim bakrom inace kvalitet je dobar ali moras naruciti ,kazan po svome zahtevu e onda to vise nije 1200eu
 
probušen kazan

Imam problem.
Kazan je bakarni, valjda slovenacki, od prije 25 godina.

Pekao sam rakiju do sada i sve je bilo u redu, Za ovu godinu sam pekao prvi put ove godine i primjetio sam da curi, sve po malo, dole voda (šira) pada na vatru. Mislio sam da negdje kipi pa sam zavrsio pecenje i onda kada se ohladilo pogledao sam.
Primjetio sam malu rupicu, moze uci mala slamcica, rupica je na visini 2 centimatra od dna kazana - tu pušta.

I što je još gore na drugoj strani kazana otprilike na istoj visini isto ima jedna rupica, samo manja, i tu može ući tanka slamčica. Tu rupu nisam ni primjetio da je kapalo dok sam pekao.

Ne znam od kuda da se to desi, šta ga je moglo tako izbušiti.


Šta se tu može uraditi? Može li se to nekako popraviti i kako? :sta:
 
Na kraju sam uzeo kalaj pa sam zakalajisao te rupice. Kada sam to provjeravoa u stavri nasoa sam jos nekoliko rupica oko ove dvije tako da baraktne nitne ne bi pomogle jer je bilo rupa nekoliko.

Kalaj za sada drzi, nadam se da ne steti destilaciji i rakiji :sta:
 
da pomognem Petru 90 a i da cujem misljenje ostalih clanova,jest da malo kasnim ali nadam se da ce bar nekom dobro doci.
Ja sam koristio gas iz kucne instalacije 0.5bara gorionik sam dobio [nemoze jeftinije] sluzio je za pec centralnog grejanja oko16kw.Gorionik je talijanski fantasticno sagoreva,lako se prepravi za rad pod kazan,moze se naci i na otpadu [dakle profesionalan i jeftin] ,druga mogucnos je gorionik od plinske peci i to stapni oni su snage 7kw i dalje ako je jedan malo nije skupo dodati jos koji.
Ovaj gorionik sto sam ja koristio odradio je posao samo sporo,treba da nabavim jos jedan i bice idealno.Protok gasa odnosno plamen sam regulisao kuglastm vantilom [opet poklon] i lepo se s njim moze smanjiti plamen.Kazan mi je od 170l.Sliku cu ubacti kasnije [sad mi je u albumu a neznam kako da je prebacim:sta:.pozz
 
Pozdrav kolege,zanima me jel koristi neko plin za pecenje rakije,konkretno me interesuje gorionik,gde i kod koga kupiti,a da je provereno dobar i kako se krecu cene?

Gorionik mozes i sam napraviti a ako nisi vican tome,kontaktiraj me na pp ja ih pravim,bitno je jos i to kako je Geber,naglasio koji gas koristis,ako je to propan butan,zamene se samo dizne,posto boca ostvaruje mnogo jak pritisak,njega regulises sa regulatorom pritiska,e sada je problem sto se regulatori pritiska kod nas prave ili uvoze na o,3mbar a to nije dovoljno za ovakvu rabotu potreban ti je od 0,5 mbar,ali i to se moze resiti naime geber je napomenuo ledjenje boce ,to ce ti se uvek desavati ako neodradis posao kako treba.Postupak je sledeci ,najjednostavniji je da nabavis veliku bocu od 30kg ako ne to onda vezes dve male boce preko razvodne gasne rampe koje su kupovne jako skupe dakle opet sam pravis,dakle stavljas dva regulatora pritiska i naravno regulator protoka gasa.Ako imas zemni gas samo ti treba odgovarajuce dizne gorionik i regulator protoka gasa.
A za kolegu Drotosa moze i tako samo sto sa kuglastim ventilom ti nikada nemozes precizno i uvek isto ostvariti pozeljnu kolicinu gasa za potrebnu temperaturu ali uz malo vezbe i pracenja i eventualnog oznacivanja pozicije na samom ventilu je moguce to dosta dobro odraditi pogotovo za one koji nemaju para za celu paradu
 
Regaci ubaci neku sliku,ja sam koristio običan okrugli sa vašara za kotlić ali je kazan od 50 l odradi posao ,ali me interesuje za veći od 200 l.
 
vevli.jpg
[/IMG]
ovo je taj gorionik sa kuglastim ventilom,slazem se da bi trebalo staviti neki mnogo precizniji mada i on lepo odradi posao-svakako je precizniji od lozenja vatre.Kazan nam je za porodicne potrebe tako nemamo potrebe za nesto profesionalnije.Iteresujeme koliko traje jedna boca plina, kod oca je kucna plinska instalacija malo dalje [20m] a ima u proseku 17 kazana za pecenje. pozz i hvala
 
Tesko da moze da zavrsi posao, gorionik sa buvljaka. Sve je to inprovizacija. Ja sam sebi napravio ovakav i resio problem. Pre toga sam svasta probao i slaba vajda. Napravljen je potpuno profi sa svim neophodnim delovima. Svi metalni delovi su od inoxa. Kostao me je papreno.



Kasnije sam naleteo na ovo i ako imate nekog da Vam to nabavi iz Francuske to je onda prava stvar. Preporuka za odabir gorionika je, da dance kazana, bude veceg precnika za 200mm od gorionika. Sto znaci, ako je dance precnika 700mm, idealno je da precnik gorionika bude 500 do maksimalnih 550mm. I naravno treba da je snage min 25kW. Lako je sa viskom snage, problem je kada ona nedostaje.
http://www.rhinaguss.com/141-bruleur-gaz-professionnel
 
2wda78k.jpg

ovaj gorionik nije sa buvljaka ja ih pravim isto je sav od prohroma jedino su dizne od mesinga ovaj na slici je 50 kw
 
Nisam mislio na ovaj, on je zaista profi. Mislio sam na one igracke, koje vidjamo po buvljacima. Ovo je domaca radinost stapova po uzoru na cuvenu Italijansku firmu Polidoro. Znam i gde se ovde kod nas proizvode. Tamo sam ih i ja nabavio.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh