Kazan za pečenje rakije

U planu je kupovina novog kazana za rakiju 100-120l.
Treba mi preporuka za proizvodjaca,gledao sam na sajtu kazane od Pavla Cebica iz Valjeva,deluju da su ljudski uradjeni,tu je i Des Subotica. Svaki savet bi mi dosta znacio
Ručno kovan kazan i ovi iz Des-a se bas i ne mogu porediti, svakako su kovani kazani dosta kvalitetniji. Cebic pravi odlične kazne, ako imaš fejsbuk ukucaj Bilanovic kazani iz Smederevske Palanke, i ja gledam za mene i ti iz Palanke i Cebic Valjevo mi deluju odlično. Sad zavisi i kakav kazan kupuješ, prevrtac ili one(po meni mnogo bolje ali i skuplje) sa mešalicom.
Edit: i u Rumi ima odličan kazandzija Stanić.
 
Hvala svima. Moracu da odem do par njih.
Dunju cu ispeci sa iznajmljenim kazanom,posto je vrenje pri kraju,a ne znam koliko komina dunje moze da stoji
 
U planu je kupovina novog kazana za rakiju 100-120l.
Treba mi preporuka za proizvodjaca,gledao sam na sajtu kazane od Pavla Cebica iz Valjeva,deluju da su ljudski uradjeni,tu je i Des Subotica. Svaki savet bi mi dosta znacio

Uzmi Ćebićev kazan, nećeš pogrešiti. Ja ga imam 15 godina, 100 lit zapremine. Kazan za svaku preporuku.
 
Vidim po oglasima samo novi ili polovni ali ne previse stari ,nema starih kovanih vise koliko vidim....cale kupio polovan pre jedno 2 decenije,ko zna koliko je star ukupno,rucno pravljen,sa mesalicom,debeo bakar,kazan je ispekao slepera i slepera voca ,jabuke,grozdja,sljive prvenstveno,nema mane.Imam u planu mozda da mu kupim deflagmator,precistac,nemam nikakvih iskustva sa tim,navodno izbegnes preprek,tj nije potreban,mada nzm bas.
Takodje jedno pitanje ako bi neko znao da odgovori,dal mozda kazan sa duplim dnom,i uljem u medjuprostoru ,jel isti moze da se lozi drvima,cvrstim gorivom ?,plinom i strujom znam da mogu.
 
Ми печемо на фашине,и грану лозе,кукурзовину,нема бацања какав плин ништа од ракије док обрве не осмудиш после десете чашице :haha:
 
Jbg. nama je to postala rutina jer se pece dosta, nije to kao nekad ritual ceo, taluzina se lozi kakva drva i sapurine :haha:
Pecara je od 200l kad nalijem 3h ne moram biti tu uopste, kiler je u tabarci 2 kazana ne moram dolivati vodu. Gas je zakon, 2kubika potrosim na kazan =100din 😂
 
Ni kod kazana nema više meraka. Obavi šta treba i dalje za poslom a i kad bi htio osim po nekog lokalnog pijanice nema ko da pravi društvo.
 
Kako nema 😁 kod nas je to jos uvek dozivljaj broj 1,mozda zato sto je postalo retko, al svako donese po gajbu gazda obezbedi prase i eto veselja, prosle godine bilo i tuce.
 
I kod nas se nekad peklo nešto ispod sača a iz komšijskog kokošinjca bude i slađe. Nije svagdje bilo vode u dvorištu pa se kotao postavi negdje kraj izvora pa po mjesec dana dovoze i peku na tom mjestu. E tu se okupi svake klijentele. I za pomoć, svađu, gradiranje, ogovaranje, kartanje, kapanje...
Došla voda, kotlova sve više ljudi sve manje, šljivu uništi šarka. Pokupi se nešto što su očevi sadili ako rodi i tu je kraj. A i kome peći kad na pijaci prodaju cijele godine ovi što imaju dvije šljive u bašti. Samo promjene lokaciju . Odu u susjedno mjesto a oni dođu nama. Ima i dobre rakije ali to ljudi peku za sebe male količine. Sve se vrti oko profita a tu nema meraka
 
Mi se okupimo kod kosmije u selu,bude staro drustvo i svako povede po nekgoa, jedne godine sam vodio neke Italijane, pili dirketno ispod lule 😁 Tri dana nisu znali za sebe, prosle godine tuca izbila oko secera dal treba ili ne. Pa jos kad svi pijani krenemo da vecamo dal he prass gotovo, ja bih to skinu, drugi vicu ma kakvi to samo spolja porumenelo, a treci kuka sto nije jagnje.Ceo dozivljaj, mada nije kao nekad kad su ocevi pekli, e tu je bila i harmonika pod obavezno, a i peklo se vise na jedan kazan 10 domacina
 
Nazad
Vrh