Kazan za pečenje rakije

Učlanjen(a)
21 Avg 2013
Poruka
4.331
Ne znam sta je pametno. Des je dosta povoljan,ali verovatno da je i losijeg kvaliteta. Na Kp ima raznih polovnih,ali sve je to vec dotrajalo

pajapatak

Član
Učlanjen(a)
19 Feb 2010
Poruka
190

kanački

Član
Učlanjen(a)
29 Jun 2011
Poruka
2.654
Ili DES i drugi "industrijski" od tankog bakra , za 1000e 100L ili od nekog majstora rucno kovan za 2000e 100L, nema tu neke sredine ,pa ti vidi sta ti odgovara.

Cene sam napisao okvirno ,ali to je tak neki odnos cena ..

brka45

Član
Učlanjen(a)
2 Maj 2015
Poruka
331
Prevrtači su oko 10e po litru. Dođi 15. u Smed. Palanku i naćićeš za 1200e kazan od 120l nov, skroz dobrog kvaliteta. I možeš isto 365 dana da ga prevrćeš, ako imaš šta u njega da sipaš.

marceta.b.

Član
Učlanjen(a)
10 Okt 2013
Poruka
1.036
Ali sa prevrtačem si ograničen na šljivu, većinu ostalih voćnih rakija nema šanse da pečeš sa njim. Ko peče isključivo šljivu za svoje potrebe uvek je bolji izbor kvalitetan zanatski prevrtač od nekog DES-ovog sa mešačem.

Darko Dren

Član
Učlanjen(a)
3 Maj 2011
Poruka
1.677
To je spas za vas u Banatu kad nigde drveta nema... Južno od Save i Dunava za tim nema potrebe, drva za kazan u izobilju.

Moj kazan je kupljen kod Ćebića 2008. godine, prevrtač od 100 lit, plaćen je 1200 evra.

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
2.211
Mislim da nije dobro za kazan ako samo greje 20-30% dna taj plamen,po meni bi trebalo dosta veci gorionik,veceg precnika mislim.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.464
Dragane korisna stvar samo je nezgodno što moraš posebno ložiti vatru za roštilj, sač ili ražanj a ovako već imaš sve uslove samo obezbediš mesište. 😁

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
6.161
Mislim da nije dobro za kazan ako samo greje 20-30% dna taj plamen,po meni bi trebalo dosta veci gorionik,veceg precnika mislim.
Ovaj je bio naj veci kojeg sam nasao ako se dobro secam treba da je 15kw i dobra stvar je sto ima regulaciju vazduha, dovoljno je jak jer kazan od 200l krene za 1h, jedino je sa sojinom slamom (jendom sam testirao) krenuo ranije, al je trpanje u loziste svakih 15sekundi :haha:
Jedino da mu oblik malo brukciji, da je u sirem luku, al jbg.

Vrh