Kavezi za prasenje krmaca

Ja sam kod Miroslava narucio hranilice za novo toviliste i stigle za par dana, tako da neznam za drugu opremu ali hranilice odmah salje.
Cena malo povoljnija nego domace 220 e/kom
 
Pa vid znam lika koji je izvadio Brankoviceva ukljestenja i prodaje a ubacio je Schauer i prezadovoljan je... cena je malko jaka ali kolko para tolko i muzike...

- - - - - - - - - -

To je onda ok,ti imas dobro iskustvo sa njima i ispostovali su te ,ja sam sva ukljestenja uzimao polovna sa prohromskim hranilicama i bas jakim cevima.
posto su polovna i cija? Koliko je nov schauer?
 
Ja sam kod Miroslava narucio hranilice za novo toviliste i stigle za par dana, tako da neznam za drugu opremu ali hranilice odmah salje.
Cena malo povoljnija nego domace 220 e/kom

Odlicne su hranilice,bolje nego Vosove,ja imam dve.

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -

Pa vid znam lika koji je izvadio Brankoviceva ukljestenja i prodaje a ubacio je Schauer i prezadovoljan je... cena je malko jaka ali kolko para tolko i muzike...

- - - - - - - - - -


posto su polovna i cija? Koliko je nov schauer?

Mislim da je preko 230evra sa plasticnom hranilicom ,polovne sam placao 140 evra,ne znam ciji su al su dobri,stavicu slike ovih dana.
 
attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Odlicna prasilista, samo da je jos resetkasti pod. Odlicna su ukljestenja, imam ista samo starija izvedba vezu se za pod a ne za zid. Kod mee je malo drugacija izvedba hranilica koje smanjuju rastur hrane. A ovakve hranilice imaju ukljestenja od Jomapeksa samo su plasticna i nisam zadovolan nimalo, vecina krmaca prosipa hranu, posebno one koje podignu glavu pa hvataju hranu u vazduhu. :ppozdrav:
 
I ovi su pricvrsceni i za pod a i na zid a tebi treba samo za pod,ima i takvih ,samo ih treba naci.

- - - - - - - - - -

Odlicna prasilista, samo da je jos resetkasti pod. Odlicna su ukljestenja, imam ista samo starija izvedba vezu se za pod a ne za zid. Kod mee je malo drugacija izvedba hranilica koje smanjuju rastur hrane. A ovakve hranilice imaju ukljestenja od Jomapeksa samo su plasticna i nisam zadovolan nimalo, vecina krmaca prosipa hranu, posebno one koje podignu glavu pa hvataju hranu u vazduhu. :ppozdrav:

Zavisi od krmace,neka blesava pa prosipa,neke ne,planiram ove godine da stavim resetke bar na zadnjih 120cm jer mi je veliki posao da kopam ceo kanal i stavljam sve pod resetku mada bi to bilo najbolje resenje. 2005 kada sam zidao ovo prasiliste tada su plasticne resetke bile skuplje od atomske bombe mada sam ostavio presek na 120 da mogu polupati bar zadnji deo.
 
Prasići ulaze u kutiju da se greju. Imaš li problema da je čistiš? Pretpostavljam da je sklanjaš kada ti ne treba. Nedavno sam gledao ploče sa grejačima koje stoje na podu i deluju mi kao dobro rešenje, mada su ispod njih bile rešetke.
 
I kod mene je do 2012 bila puna ploca u prasilistu i bio sam u velikoj dilemi da li raditi 1,2 ili 1,8 resetke, i uradio sam 1,8 a nekih je 60-70cm, ostala puna ploca, zbog toga sto su mi boksovi fiksirani u betonu. I sad tek vidim i to malo ploce koliko pravi prljavstine u boksu, i koliko bih se zeznuo da sam isao na 1,2m resetke. Zato drug moja ti preporuka 1,8m resetke, jest malo vise posla i 30% vise ulaganja, ali je 90% manje posla :ppozdrav:
 
Prasići ulaze u kutiju da se greju. Imaš li problema da je čistiš? Pretpostavljam da je sklanjaš kada ti ne treba. Nedavno sam gledao ploče sa grejačima koje stoje na podu i deluju mi kao dobro rešenje, mada su ispod njih bile rešetke.

Nemam problema sa ciscenjem jer su prasici non stop unutra i ne balegaju u njoj nego napolju,grejne ploce su dobre al su skupe ali i trose manje struje nego sijalice.
 
Jeste, baš su dobra stvar. Ovaj prijatelj je nabavio polovne za 30-40e a nove mi reče da su oko 70. On njih i pere crevom, poliva vodom, baš su praktične. Drže temperaturu na 27 °C i troše nešto smešno malo.
Ma i ovo tvoje rešenje je dobro. :bravo:
 
Meni je ovih dana trebao jos jedan razboj pa sam napravio ovaj mislim da je funkionalni od moih stari na sredini je suzen tako da prihvata krmacu kad leze i nema dole grabunle, kod kuke su dobri iduci kad budem pravio takve cu
img20150529105517.jpg
[/I
img20150529105612.jpg
[/IMG]
img20150605113806.jpg
[/IMG
img20150605114518.jpg
[/IMG]
 
Potrebna pomoc,prilikom kupovine ukljestenja na sta da obratim paznju?Krmaca mi je oko 400 kg.
Najvaznija je debljina cijevi da je boks stabilan, da je standardne duzine 2.4m, da ima naslonjace za lijeganje krmace(smanjuje nagnjecenje prasadi), da je po mogucnosti pocincan, hranilica da je rosfrajna....., pogledaj malo jos po forumu:ppozdrav:
 
http://www.olx.ba/artikal/6635373/prasilista-cekalista-hranilice-podovi-za-svinje/ trebalo bi mi jednom prijatelju pa da vidim dali je ok ova oprema a ja sam tu blizu ovom prodavacu
Bio sam kod njega proljetos sa svojim jaranima, trebalo im takodje nesto opreme, ali nisam bas odusevljen nije imao nista u kompletu, ukljestenja su tako tako, mogu proci hranilica il su propale ili uopste nema, resetke malo komplikovane za montazu, a nosaca uopste nije imao.Neznam dali se sta promjenilo tokom godine ali nisam odusevljen. Pa smo od njega produzili do G. Bukovice, ima covjek ekstra opremu iz danske i njemacke uvozi. Jaranima smo kompletirali dva boksa za prasenje sve u fullu sa pvc nosacima rotehna resetke, ukljestenja, pvc ograda samo montiraj sve za 500e. Mozda ti je bolje da prosetas nekih 60-70km, i kupis sto valja nego pred kucom sa cim ces se samo patiti. Pozzzz
 
danas sam bijo u prolazu i rekoh da navratim da pogledam sto ima od opreme , nema gazde kuci tek u nedjelju stize, mada je snijeg i nije se moglo bas sto vidjeti ali evo nekoliko slika
jzfy1k.jpg
jzfy1k.jpg
2agt103.jpg
2i6ouvc.jpg
2i945jr.jpg
2uixky8.jpg
2qid2cz.jpg
106hh6d.jpg
 
Nazad
Vrh