Kavezi za prasenje krmaca

vecer,ako moze jos koja fotka ovog ukljestenja i dimenzije takoder,zainteresiran sam da si sam uradim po tom vasem nacrtu,hvala unaprijed
Montažni kavez od 5 dela,patos i 4 stranice,ima tri nivoa,samo povadim šrafove i komplet stranice dižem po 3-3cm
9ruopc.jpg
 
Ja sam kupio original cev koja se drži za nosače poda i kroz njih prolazi beskonačni navoj koji se šrafi na uklještenje. Mislim da cinkana bude oko 30eura a prohromska 40. Mada sam kasnije i sam pravio od prohrom cevi i malo pače prohroma da zakaci za T od nosača da cev ne upadne u kanal i bilo mi 1500 dinara
 
hvala djjova pretpostavljo sam da mora nekako da se zakaci za nosac jer samo za plocu nije sigurno e jos samo da vidim kako to izgleda pa da pravimo
 
Ja sam meni stavljao šipku i napred i pozadi a ova sidra mi nisu ulivala poverenje pa sam odustao. Sa sidrom sam kačio ograde u odgoju i drže vrhunski.
 
Ja planiram da pravim sam ukljestenja po uzorku ovih inostranih... Cevi sam spremio od sutra pocinjem da varim polako i savijam cevi... :ppozdrav:
 
Imam klasican obor koji sam preuredio u prasiliste postavio ukljestenja i sve to dobrp funkcionise ali problem nastaje jer krmace na pojilicamu su stalno i mnogo kvase beton to jest slamu ispod nje.. inace obor ima pad pod kojom voda i mokraca otice ali slama mokra ostaje, i ladan beton, pa me zanima koliko bi bilo pametno presvuci beton gumom da li moze ona zameniti slamy?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Grejnu plocu postaviti ispod krmace? Zar nece smetati to krmaci? suprasnoj tek pre prasenja?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Druze ili se zajebavas ili si u pogresnom poslu. Grejnu plocu koristis za grejanje prasadi, koja mora biti propisno utiplana u plocu, a ujedno odvojena od krmace da je nemoze dirati. Drugo sto hladnija podloga pod krmacom to bolje lucenje mlijeka kad se oprasi, sto u prevodu znaci ako imas grejnu plocu netrebas slamu za zagrijevanje prasadi, a slama za samu krmacu nije potrebna.
 
Druze ja sam pocetnik gledam da naucim sto vise, drugo do sada nisam cuo da krmaca treba na sto hladniju podlogu zbog mleka da lezi, to jest mislio sam da za krmacu nije dobro da lezi na hladan beton, ako jeste ne razumem zasto onda drugi ljudi u ukljestenju stavljaju pod od dasaka?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Moze li savet jedan ne znam u kojoj temi tacno da postavim pitanje.. A to je da li je neko imao iskustva i probao zidove u oboru da namaze sa bojama za beton masnim onim sto se peru? Da li svinje nece da oljuste to?

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje: imam dve krmace (nazimnice) treba da se prase u isto vreme,a kavez jedan.. da li da resam drugi kavez ili da probam da pustim jednu bez kaveza? A inace su sve vreme suprasnosti pustene.. dvoriste,potok.. itd
 
Nazad
Vrh