Kastracija svinja

Sa inekcijom? Koliko uzimaju kad rade i bruh uz strojenje?
 
Nije bas i da im ne smeta ova hladnoca,moze rana da ozebe pa da dodje do kopmplikacija,ako nisu na resetkama obavezno slame baciti,inace ja kastriram 6,7 dan zivota i milina Bozija,brzo zarastu,laki za drzanje.
 
Eto i to pregrmeh!Danas je peti dan od strojenja.Sve je proteklo u najboljem redu.Kazu da je nerast tesak oko 200 kg.Petoro ljudi ga je jedva drzalo.Kaze veterinar da drcnijeg vepra nije video.Nije se dao do poslednjeg poteza.Rekao mi je da moze da se desi da otekne pozadi ali da najverovatnije nece jer je jak i otporan i tako je i bilo.Super protice oporavak.Odmah je ustao uvece da malo jede,ali je bio na dijeti i bez slame prvih 24h a posle je dobio malo veci obrok i slamu.Naplatili su 2000 dinara njih dvojica.Ko je doktor a ko tehnicar nemam pojma,nije ni bitno.Vazno je da je proslo i da ce za Bozic biti lepog pecenja!p.s.Nismo ga ustrojili na vreme,zidali smo nesto kad je pocela jesen i tako nam je promaklo strojenje a sad je bilo krajnje vreme.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sada imam 10 praseta,sest muskih i cetiri zenska imaju po dvadesetak kila ali ne pada mi na pamet da ih strojim.Osam komada ide na prodaju a dva cu ostaviti.Zensko za priplod,musko za sledecu zimu.
 
Nema tu mnogo krvi,skoro da je nema nikako,malo spreja ili praska za rane i nikakvih problema,zaraste za 2,3 dana,probaj jednom i stalno ces tako raditi.
 
Eto i to pregrmeh!Danas je peti dan od strojenja.Sve je proteklo u najboljem redu.Kazu da je nerast tesak oko 200 kg.Petoro ljudi ga je jedva drzalo.Kaze veterinar da drcnijeg vepra nije video.Nije se dao do poslednjeg poteza.Rekao mi je da moze da se desi da otekne pozadi ali da najverovatnije nece jer je jak i otporan i tako je i bilo.Super protice oporavak.Odmah je ustao uvece da malo jede,ali je bio na dijeti i bez slame prvih 24h a posle je dobio malo veci obrok i slamu.Naplatili su 2000 dinara njih dvojica.Ko je doktor a ko tehnicar nemam pojma,nije ni bitno.Vazno je da je proslo i da ce za Bozic biti lepog pecenja!p.s.Nismo ga ustrojili na vreme,zidali smo nesto kad je pocela jesen i tako nam je promaklo strojenje a sad je bilo krajnje vreme.:ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Sada imam 10 praseta,sest muskih i cetiri zenska imaju po dvadesetak kila ali ne pada mi na pamet da ih strojim.Osam komada ide na prodaju a dva cu ostaviti.Zensko za priplod,musko za sledecu zimu.
Kazes ne pada ti na pamet da ih strojis. Zasto? Znas kakve ste muke sad imali, a kad ga tovis neustrojenog posle neke kilaze stagnira sa rastom. To u vreme kad vec moze da skace, a moze da bude i agresivan.
 
Kod mene stroji zet vet. tehnicar od 3 do5 dana posle prasenja ,ujedno seku se repovi i dobijaju gvozdje i ostale vitamine prasici bez krvi preguraju na ranu samo dosta penicilin praska i nikad problema.Dok se nismo upoznali zahvaljujuci cerci :osmeh:. i ja sam strojio posle odbica pa i kasnije i tad su se javjali razni problemi ovako je najbolje probajte.
 
Jos dvadeset dana idu na prodaju.Jedno musko koje ostane ustrojicu,zensko ostaje za jedno prasenje.Oprasi u septembru,ocuvam do Bozica,prodam pasice i krmacu,ostavim dva pa tako u krug.Nemam svoju hranu,sve kupujem pa ne mogu mnogo da ostavljam.Imam srece s krmacama,bas bih volela da drzim farmu prasica ali ne usudjujem se na takav potez.:sta:
 
Jos dvadeset dana idu na prodaju.Jedno musko koje ostane ustrojicu,zensko ostaje za jedno prasenje.Oprasi u septembru,ocuvam do Bozica,prodam pasice i krmacu,ostavim dva pa tako u krug.Nemam svoju hranu,sve kupujem pa ne mogu mnogo da ostavljam.Imam srece s krmacama,bas bih volela da drzim farmu prasica ali ne usudjujem se na takav potez.:sta:
Meni se cini da je dosta dugotrajan i skup proces svake godine zapatiti novu krmacu, ako se dobro prasi zasto ne ostavite jos za koji put?
 
To mi je i mama rekla ali ne mogu.Posle Bozica moram malo snage da skupim.Ova dva mala koja ostavim polako rastu,dodje leto,ima zirova pa mi budu kao puter.Imam jos i sjarne koze,koke nosilje svi jedu preko zime a ne doprinose bas puno.Krmacu sam juce prodala za dalju reprodukciju je kupio covek.Oko 100kg je imala,dvedeset hiljada sam dobila.Idemo dalje.
 
Juce ustrojili nerasta 2 god star,ima oko 300kg.Da nije bilo anestezije omlati nas sve.Za rad 2000 din.
 
Imam musko prase tezine oko 35 kg, hranim ga samo koncetratom, planiram da ga hranim jos 2,5-3 meseca, posto tad jos uvek nece biti polno zreo da li ima potrebe sad za strojenjem ili nema?
 
Meni to vet obavi 5 dana ankon prasenja i miran sam,pre neki dan zvao komsija da pomognemo čistio neku veprinu od 250+kg.Jos se pravi da on zna na kraju ipak dolazili strucnjaci sa anestezijom.Zver,al bukvalno bila i puska uz tarabu za svaki slucaj ja nisam video do sad onako agresivnog vepra.
 
Nazad
Vrh