Kastracija svinja

Ja sam juce moje sredio,veterinar uzeo 100 din po komadu.Malo praska i nesto protiv tetanusa i gotovo.Covek je "lake ruke",cak ni ne oteknu puno.Kaze da je fora sto sece na jednom mestu i ne mnogo visoko,recimo rez se ne vidi od pozadi cak ni kad otekne.
 
kastriranje, sjecenje repa i zeljezo - sve radim 3-5 dan...
kastriranje radim ostrim sterlinim skalpelom, jednim povrsnim rezom a na ranu stavljam sam plavi sprej za dezinfekciju...
 
Ja sam se raspitivao za ovoga svog, i rekli mi da ne garantuju da će se probuditi nakon anestezije ali da se do sada svaki probudio i nijedan nije uginuo.Znači postoji mogućnost i za to a i cena je bila duplo. Tako smo odlučili "na živo,baš ovako kao što kaže kolega @none@stim što smo zadnje noge vezali za traktor i malo mategli i ostavili u brzini.Platio bi ja to da on to odradi u kočanji ali je opettrebalo uhvatiti zver pa da je on uspava .A već kad ga hvatam to je onda pola poslab gotovo.
 
Procitala sam svih sest strana i donela odluku.Sutra strojimo nerasta od 180 kilograma pa sta nam Bog da.Moglo bi to da se odradi uz klanje,koliko sam razumela ali bi to trebao da uradi strucnjak a ja takvog ne znam.Strojenje po ovoj zimi isto tako nije bas najbezbednije ali tesi me to sto je svinjac dosta dobar,nije mu hladno pa ce valjda preboleti.Cuvacu ga do Bozica pa ce onda pod noz.Samo da preguram sutrasnji dan...:bravo:ne volim to maltretiranje ali mora nesto da se jede.
 
Procitala sam svih sest strana i donela odluku.Sutra strojimo nerasta od 180 kilograma pa sta nam Bog da.Moglo bi to da se odradi uz klanje,koliko sam razumela ali bi to trebao da uradi strucnjak a ja takvog ne znam.Strojenje po ovoj zimi isto tako nije bas najbezbednije ali tesi me to sto je svinjac dosta dobar,nije mu hladno pa ce valjda preboleti.Cuvacu ga do Bozica pa ce onda pod noz.Samo da preguram sutrasnji dan...:bravo:ne volim to maltretiranje ali mora nesto da se jede.

Kažu iskusni mesari da nema bolje slanine od tako počišćenog nerasta koji je već dogurao veliku kilažu.Prenećeš nam tvoje iskustvo posle Božića da li je slanina adidas ili ne :ppozdrav:
 
Mislim da nebi trebalo da bude problema, ali zasto cekate da toliko narastu? Ja moje obicno u petoj nedelji dok su jos kod krmace.Ne boluju odmah sisaju i strojenje ili kako vi kazete kastracija ne ostavlja traga.
 
Tacno. Nisam razmisljao. Pisao sam vec da to radimo dok su mali, ali smo zato uskraceni za bele bubrege t.j. jajca,kod ovih od 30kg bome ima sta da se przi.
 
Mislim da nebi trebalo da bude problema, ali zasto cekate da toliko narastu? Ja moje obicno u petoj nedelji dok su jos kod krmace.Ne boluju odmah sisaju i strojenje ili kako vi kazete kastracija ne ostavlja traga.

Ja kupujem prasad za tov, kupio sam ih sa 22 kg, ali nisam stigao pre da ih kastriram, obicno to uradim cim ih kupim...

- - - - - - - - - -

Pa taj koji bude drzao prasad....treba to i drzati...kad ih budu sekli!

Ja cu ih drzati, ima i mene podosta tako da mi nije problem, kastrirali smo ih vec ranije tolike, nekad se desavalo da budu i tezi...
 
Kod nas veterinari uzmu 250din od komada,dok su mali.
Nemas nista,samo da im pokazes obor i svinje!
:haha:
 
Nazad
Vrh