Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Evo jedan primer kalemljenja sa strane, ali sa jezickom tj engleski spoj. Jabuka je u pitanju na statijem drvetu.
28921f756e5c84b0ca12404cf6287799.jpg
a80aa814bb3aa7c52ed887db934e4c9c.jpg


Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Pa litar dva je malo. Ja sam sadio podloge pre mesec dana pa zalivam dok se ne zabari, rekao bih 5-10 litara kad vidim da se suši na 5cm dubine.
Daleko mi je moram da razvlačim crevo.
 
Eto dobrog saveta. Sad cu tako zalivati, nemam puno iskustva, a zelim da razmnozim neke vocke, koje su mi stare a ne.bih zeleo da ih izgubim. A svakog dana zalivanje je cinilo da je okolina stalno vlazna.
 
Proizveo sam rasad sejance divlje jabuke i sejance od jabuke sumatovke. Posadio sam u basti da proizvedem podloge i kalemim stare sorte jabuka. .
bf41151cc33e37d6a7c490d24327076f.jpg
a0073e530fe50659ff47bfb898e07f90.jpg
b63f37107aea3fcdaeecaccb04d3d603.jpg
f98b66ace9d06dbcbbd6195628f192e5.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ima li neke mogucnosti orah da se kalemi u skorije vreme, i na koji nacin?

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Evo prošlo dve nedelje od kako sam kalemio o nema tragova života. Još sam poskidao sve grane na podlogama pa ni one ne kreću.


Greška, bio sam nestrpljiv, ustvari se primilo preko polovine. Kalemio sam crvenu viljamovku i neku staru veliku ranu krušku za koju ne znam ime. Uglavnom to što se nije primlo je verovatno rezultat mojih kalemarskih sposobnosti:) jer nije vezano za razvijenost podloga ili vrstu plemke.

Kada može da se počne kalemljenje na pupoljak??
 
Kod mene na kraju nista. Krenule jabuke, al sad sve stalo i osusilo se. Skudao grane sa podloge koje su kretale, da nisam tu pogresio. A vidim napale ih i vaške možda je tu bio problem. Vise srece od sledece proleca.
 
Vaške su ti problem, i meni su pre neku godinu ubile kaleme na trešnji koji su se odlično primili i napredovali.
 
Jbg dva tri dana jurnjave na drugoj strani i ćao zdravo.
Nesto sam iz ovog i naučio. A realno ipak su jabuke krenule. Znači umem.
 
Kalemi li neko lozu na zeleno, evo jedan primer sa neta. Nisam ovako radio, ja sam motao folijom spoj i vrh plemke, a lisna drska bude slobodna. Ovde je pametno umotano listom od podloge i tako zasticeno.
Inace planiram za vikend da uradim par komada, ali nemam neki uspeh kao kod ostalog voca, mada mi proslogodisnji kalem vec dao rod.
e407e9943af6c126ed23c4683972571b.jpg
fb988cf2cf6ba6911e9380aecb6703d6.jpg
20f4e17fa3cd46edba3ec72cb80e6a0f.jpg


Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Ja eksperimentalno probao nakalemiti topolu na vrbu pa da vidimo dali i to može,inače one su u nekom srodstvu pa verujem da bi uspelo,radjeno je ruskom tehnikom busilicom
 
Пре 40-так дана, калемио сам јабуку на будни пупољак на Т. Пријем је око 50%. Гумице су врло рано попуцале (нисам приметио), рана се отворила и ето.





Покушао сам и енглески спој, и од 3 покушаја 2 се зелене.



 
Nisam ti dao strec?
jel se cox orange primio?
Примило ми се од свих сорти.:ppozdrav:
Дао си ми стреч, али ми је лакше са гумицом. Са стречом нисам навикао, или ми се прекине у сред омотавања или се растегли (неће да се откине) на крају, па ми је брже и мање нервирања са гумицом.
 
Nazad
Vrh