Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

Ja ih i sad posle kise uvek okopam da ne stvaraju pokoricu. Ma jednom sam zeznuo vocke sa kokosjim stajnjakom, ne igram se vise...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
Djubrio sam golubijim, to mu dodje slicno koliko znam, ali prvo ga pomesam sa vodom da odstoji, dodam koprive i slavola pa zalivam uz razredjivanje. Inace samo po sebi kokosje djubre je prejako. Dobio sam odlican prirast bez mineralnih djubriva, a inace nisam bas azurno okopavao.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Recite mi u kojoj razmeri da napravim i koji % ide kad se rastvara?
Cuvam i golubove, tako da imam i od njih.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Recite mi u kojoj razmeri da napravim i koji % ide kad se rastvara?
Cuvam i golubove, tako da imam i od njih.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
Ne bih da te slazem, ja sam stvarno to radio otprilike, a citao sam da ne treba bacati cisto djubre jer moze da spali koren. U bure od 200 l sam sipao par dzakova koje sam skupio kod drugara, to stvarno ne znam koliko moze biti tezinski, dzak je velicine onog za cement. Tu sam ubacivao i slavol, koprivu i sl, pa zahvatim u malu kantu nepunu i dolijem vode do vrha. Stvarno je sve otprilike bilo, ali bez okopavanja i zalivanja, mada je prosla god bila kisna, a stavljao sam slame i pokosene trave oko sadnica, prirast je bio dobar. Najvaznije je u principu da koren bude ok i ima sto sitnijih zila, tako treba negovati, a sto se visine tice, ona je cesto nagruvana kada se kupuje sadnica. Azot gura sadnicu, mislim da je zato najbolje navodnjavanje sa nekim rastvorom, mada moze i kan ili urea da se baci, ali bez vode nista. Ako je susno i ne zaliva se bolje ne bacati azotna djubriva.
I ja bih voleo da neki profi rasadnicar objasni kako odgaji sadnicu sa merama djubriva.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
 
Ja sam kaleme tresnje nekoliko puta posolio KANom pre okopavanja, pa zalivanje, tera ko ludo

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
rasad.jpg


 
Dupli kalem isti dan odradjen posrednik VVA-1 oko 70cm, na dzanarici, gore sorta toptaste
Uradio jedan jer nisam ni ja bio siguran dal ce to uspeti
I dalje sam ostavio ipak jednu granu da tera posrednika jer i dalje sumnjam u uspeh
Inace uradio sam par kalema ove duzine bas da vidim uspesnost - VVA-1 je poprilicno manje bujna od dzanarike i mnogo bolje kalusira od crnog trna
 
Evo prošlo dve nedelje od kako sam kalemio o nema tragova života. Još sam poskidao sve grane na podlogama pa ni one ne kreću.
 
Kasno si radio Dzionik i u takvim uslovima jedino intenzivno zalivanje i ja sam zakasnio ove godine dosta bice slab procenat primanja mnogo slab
 
Kasno jeste...zalivao sam dva puta pre kalemljenja i jednom posle.
Sledeća prilika...na budni pupoljak u junu??
 
Gledao sam to, zanimljivo je, ako imas, stavi koju sliku. Moram probati sledece godine.

Sent from my Nokia 7.1 using Tapatalk
Postavio sam fotku,malo prelistaj unazad,to sam radio špansku višnju na zovu u experimentalne svrhe i primilo se,a i trešnja na višnju se primila,bolje nego klasican način za mene početnika.
 
Nazad
Vrh