Kalemljenje voćaka u kućnoj radinosti

oktopode ako prekratis na 80 izbice ti sa strane 2-3 mlade koje ce ponovo gurati na gore (kao kada ti grinja unisti vrh) pa se formira metlast vrh
neka ih kako idu privremen ostavi kako si zmislio
a sadnicama baci djubriva,daj vode i uzivaj
krati ih jesenas ili u prolece kada udju u fazu mirovanja kako ti odlucis :)
 
Treba mi jedan savet sto se tice podloge za breskvu. Sticajem okolnosti jedna breskva mi se osusila, nemam pojma zasto. Zazimila je dobro ali sledece prolece nije uopste krenula i to je to. Ja sam je osekao i video da se stvarno osusila skroz a nije bila deblja od 7-8cm u "panju" sto znaci da jee tek stigla na rod.
Sad iz tog panja tj podloge korena su mi izbile mladice i vec imaju dovoljnu visinu (1-1,5m ) i debljinu za kalemljenje. Dali mozda znate o kojoj se podlozi radi i kako se razmnozava? Ako je neka komercijalna i laka za naci ja bih je iskoristio da nesto nakalemim a ako je neka od boljih ostavio bih je da je razmnozim jos posto je ima citav zbun trenutno? Sta predlazete? Slikacu sad za vikend pa mozda neko prepozna koja je podloga u pitanju?
 
Tintoreti: podloga ti je verovatno vinogradarska breskva, imas 2 opcije da prekalemis na spavajuci pupoljak u avg-sep... ili da ostavis da radja i imas male, sitne breskvice koje stizu u septembru (seftelije)... ali nemora da znaci, mozda je sejanac neke druge breskve, tj. sorte, a generativnim razmnozavanjem se ne prenose osobine roditelja u potpunosti. Moze da bude podloga i badem, hibrid breskva X badem gf677. ipak prekalemi da ne rizikujes. pozdrav
 
u principu nemogu reci bas 100% ali 99% rasdnicara kalemi na vec navedenoj vinograrskoj (vinogradskoj) i njih imas raznih po izgledu i krupnoci
ali su izuzetnog ukusa,mislim da ste je svi vec probali
pogledaj ako mozes ustanoviti to stoizbija jel izbija iznad ili ispod spojnogmsta
ako je iznad,znaci da se okalemljena podmaldila,ako je ispod onda imas takozvanu divlju
koju mozes pustiti na rod poa ako ti se ne zvidja prekalemis,nista nemozes izgubiti jednom ili drugom opcijom
 
@miroljubceful

Hoćeš li na jesen imati prut sadnica dužine 2m i više koje su nadžugane azotom?
 
kod mene su sadnice dobile vestacko djubrivo 2x i to je to
ja ne jurim dzinovske sadnice za Kosovsko trziste kao ni sadnice za one koji misle da ce im drvo roditi u prvoj godini :haha:
pre svega trebao bi znati ako okalemis sadnice na vreme neams problema sa njima i njihovim rastom niti je potrebno dodavati nekog djubriva
ko kasni sa proizvodnjom taj mora,ali to je veoma lako uociti,ja nemam tih problema
 
eto oktopod kalemio na vreme i odradio sve kako treba,covek radi za sebe i aj neka neko kaze da ih naduva,neka on kaze koliko cega je ubacio i sta misli o kolicinama djubriva kojima je tretirao sadnice jesu li naduvane ili su ok
on ce realniej reciod bilo kog drugog :)
 
Ove moje su đubrene jednom sa KANom odmah posle kalemljenje i Fertorom posle tri četiri nedelje.

Prehranu nisam dodavao u prskanja, prskao sam protiv bolesti lista i insekata već nekoliko puta.

Zalivao sam samo u početku dva tri puta, crevo sada tu stoji bezveze pošto je bilo dosta padavina i lepo napreduju ne vidim potrebu za zalivanjem.

Ali opet ću da naglasim, magriva je posađena na jesen 2011, celu 2012 bila tu i onda na proleće 2013 kalemljena u mestu, to itekako utiče na to da bujaju ko lude i izbacuju grane. Prošle godine sam vadio magrive iz trapa, kalemio iz ruke pa sadio, znači kalemi sađeni u aprilu, imao sam sreće da je to uopšte i poraslo :)
 
Ja ciljam na nešto drugo, novo! I zato su mi potrebne te dvometarske sadnice, nadžugane azotom!
 
Pa moje će imati preko dva metra pa nisu nadžugane ničim...a prošle godine što sam kupio par komada visokih 4 metra nisu ni za šta, jedva krenuo po koji pupoljak i grane rastu nešto čudno, malo u stranu pa naglo u vis, nemam pojma šta da formiram sa njima...
 
Ma cilja na ćurke u sosu od lososa, kako sam uzeo da sređujem forum nailazim na ranije postove dotičnog koji sadi te ovo te ono a sve u nekom novom fazonu nikad viđenom...i na kraju ništa od toga.
 
Nova tehnologija je u pitanju, pa se i neke navike moraju promeniti. Inače, znam šta radim, tj šta hoću da dobijem, sadnicu koja će mi u 3.godini imati punu rodnost!
A to što ti kažeš novom neviđenom fazonu, znaj da nisi svestan koliko ne znaš!
 
E onda kupi tu od dva metra nadžuganu azotom i nemaš frke, imaćeš 60 kila u trećoj godini. Naravno ne očekujem da ćeš to "znanje" podeliti sa nama, barem si nam zadovoljio znatiželju za šta tebi to treba.
 
Pa ajde napiši barem koje su ti smernice i ideje, da ne čekamo te tri godine i ne dobijemo nikakav odgovor jer to nećeš ni uraditi naravno.
 
Nazad
Vrh