Kako vi istovarate kukuruz u klipu ??

Dolovac

Član
Učlanjen(a)
27 Apr 2009
Poruka
2.182
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

sto se tice istovara,placam samo jednog kad punim do vrha,inace ja sam ili neko od ukucana istovara(jer treba samo jedan u prikolici)

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.322

Kolega, sve je to lepo, ali bez one tri žute gajbe - nema posla. ::namigivanje::

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.394

A te gajbe su nam služile prilikom varenja konstrukcije za silazak sa skele pa ostadoše gore ali što jes,jes nema ništa bez njih. :haha:

SAKULJAN

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
470

Evo moje trake za istovar kukuruza samo sto je sklopljena za supu inace ide ispod stranice duzinom cele prikolice ima traku gumenu koja se okrece polako prema elevatoru a sa suprotne strane od prikolice stoji par njih i ljuste kukuruz,dugacka je 5,5metara ima menjac od auta i elektro motor pogoni menjac a menjac traku pa ako je cisto onda ga roknem u cetvrtu i samo gas inace ja sam je sam pravio kostala me je 400e

jbrtka

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2010
Poruka
2.148

inace ja sam je sam pravio kostala me je 400e

[/quote] @SAKULJAN@ budi malo skromniji i ne pisi tako kad svi znamo koliko samo elektromotor kosta,pa traka,pa cevi,pa da se napravi treba barem 5 radnih dana a to izadje dosta vise od te sume koju si ti pomenuo...

SAKULJAN

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
470

Imam spisak materijala koji sam potrosio nacicu ga i napisacu sve u detalje pa neka ljudi izracunaju,motor sam platio 50e polovan a menjac od auta 30 e na odpadu inace menjac je od askone
4 cevi 40x20 i jedna cev fi 40mm i traka me kostala 10 e m2 kutija elektroda malo flaha i nesto materijala iz odpada pa sad ti jbrtka racunaj koliko to sve kosta pa mi onda reci mozda i malo manje od 400e ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1296546191[/time]

jbrtka

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2010
Poruka
2.148

Koliko je prodaju vasi padinci koji ih prave,prodaju ih za 1000e i koliko je zaradio ako materijal kosta mnogo vise od 400 e a aa objasni mi molim te.
[/quote] Ne prave vec PRAVI onaj sto je tebi pravio elevator,a tako i radi koliko je kostao.znam ja kao to 'radi'sve zivo vari cak je pre i lezajevd vario za konstrukciju bez kucista.a ni jedna osovina nije videla strug pa sve baca na svoju stranu.tako da nemoras da mi nista pricas o tome.

SAKULJAN

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
470

Majstor koji je meni radio elevator i traku je odradio posao kako treba bez primedbi a sta je radio pre to neznam,ljudi ga hvale nisam ja jedini.
Post je spojen: [time]1296592029[/time]
Traku sam kupovao u Padini imas duzinu koju hoces i sirinu do 1,5m i debljinu razlicitu sve je armirana traka.

jbrtka

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2010
Poruka
2.148

Cekaj sad.-jesi ti sam pravio transporter,ili ti taj ''majstor''pravio?

SAKULJAN

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
470

Transporter sam pravio sam a traku to jest mali elevator od 5m i veliki elevator od 11m mi je pravio on.

mali paor

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2012
Poruka
674
Dali ima neko mozda neku ideju kako da preradim jednu prikolicu (kikinda od 4 tone drvene stranice ) tako da lakse istovaram kukuruz u klipu u elevator direktno. Dosadila mi ova zaj*bancija sa rucnim istovaranjem i to sto moram da zovem pola sela da mi pomaze.

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.602
Dali ima neko mozda neku ideju kako da preradim jednu prikolicu (kikinda od 4 tone drvene stranice ) tako da lakse istovaram kukuruz u klipu u elevator direktno. Dosadila mi ova zaj*bancija sa rucnim istovaranjem i to sto moram da zovem pola sela da mi pomaze.
Najjednostavniji nacin je da se napravi siber na patosu prikolice na sredini, i onda se ispod prikolice postavi mali levator koji baca u veliki( a ovaj nosi u ambar), na taj nacin dosta kukuruza istece samo, a posle nije problem jednom coveku da ostatak kukuruza isutira u tu rupu. Mi to praktikujemo sa prikolicama koje nisu kiperke. Ja sam na ovaj nacin uspevao sam da skinem 5-6 prikolica na dan (radnici digli sidro )+ da aktivno ucestvujem u transportu do njive da cale ne oseti nikakav nedostatak. Tek uvece sam mu rekao....
Nesto bolje je da je prikolica kiperka, tad bas niko ne mora u nju, ali je i skuplje...

dragan82

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
3.921
Ja sam juce naleteo na ovakav tip transportera.

Gumeni tepih se polozi horizontalno i on dovodi kukuruz do transportera

jbrtka

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2010
Poruka
2.148
To kod nas ljudi koriste vec 30-35 godína za istovar kukuruza,sliku je postavio clan bukur(sakuljan)u postu #45 u ovoj temi.

dragan82

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
3 Jan 2010
Poruka
3.921
Ali ovo je jedna masina , a na vrhu se ne vidi , da je transporter zakrivljen i moze tacno da udje kos ili kroz crep na tavan.

Vrh