Kako vi istovarate kukuruz u klipu ??

goxy

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
156
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

probaj neki pionir ili kvs da beres pa ces videti kako ti berac radi

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
446

NESUMNJAŠ VALDA U BERAČ ' Pa znaš daje uvek brao među najčistijima u selu :D

Dolovac

Član
Učlanjen(a)
27 Apr 2009
Poruka
2.179

ovo je od 2008god podno skladistenje :D
slikao sam sa ambara radi pregleda,a inace kukuruz u shupi lezi na zemlji nije bilo mesta... :haha:
a istovaram uz pomoc transportera i levatora,nekomusam ga godinama

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.780

Jel neće pacovi da se baškare malko po toj gomili kukuruza?

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.780

Mislim da ima razlike mada ne mora da znači.Inače nisam nikada video ovakav način skladištenja kukuruza,baš je neobično a uz to i zanimljivo.Nego kako prilikom krunjenja?Jel lopatama ubacujete u krunjač ili kako?

toshiba

Član
Učlanjen(a)
12 Sep 2010
Poruka
1.243

Desilo se i kod mene tako sto puta :ppozdrav: to se posle prvo okruni, a pacovi ne biraju dal je na sprat ili u prizemlju :haha:
Post je spojen: [time]1287652009[/time]

Učlanjen(a)
27 Apr 2009
Poruka
90

@ juki ovo izgleda FENOMENALNO - jako cisto brano...
reci mi molim te iz iskustva - da li ovako mozes da oberes bilo koju sortu? kako ti se ponasaju sorte gde se komusevina nesto teze odvaja od klipa (kermes ili slicne) ili sve to uskladjujes sa brzinom i ostale 2 tacke koje si naveo

juki je napisao(la):
nemogu da verujem kako ljudi neznaju naštelovati berače! ( ima sorti koi se beru lakše i teže ,prljavije) Broj 1 jeste brzina kojom traktor ide po njivi 2 u kojem delu otkidnih ploča se otkida klip 3 oklagije i zvezde na komušačkom stolu ! kada se sve odradi to treba da izgleda ovako

Dolovac

Član
Učlanjen(a)
27 Apr 2009
Poruka
2.179

Matić je napisao(la):
Mislim da ima razlike mada ne mora da znači.Inače nisam nikada video ovakav način skladištenja kukuruza,baš je neobično a uz to i zanimljivo.Nego kako prilikom krunjenja?Jel lopatama ubacujete u krunjač ili kako?
zabodem levator i bacamo lopatama i kotaricama i swe to u krunjac,prilicno brzo ide :cool:
Post je spojen: [time]1287677139[/time]
ako potrefis vreme(vlaznost) a inace dosta teze se bere nego drugi hibridi

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.045

taj kermes je zivo govno za branje,stoji da je rodio....al' toliko tesko,jebes posao.

toshiba

Član
Učlanjen(a)
12 Sep 2010
Poruka
1.243

Ja ga ostavljam do kraja, i u zrno!

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
446

Krcko_Oraščić je napisao(la):
@ juki ovo izgleda FENOMENALNO - jako cisto brano...
reci mi molim te iz iskustva - da li ovako mozes da oberes bilo koju sortu? kako ti se ponasaju sorte gde se komusevina nesto teze odvaja od klipa (kermes ili slicne) ili sve to uskladjujes sa brzinom i ostale 2 tacke koje si naveo

juki je napisao(la):
nemogu da verujem kako ljudi neznaju naštelovati berače! ( ima sorti koi se beru lakše i teže ,prljavije) Broj 1 jeste brzina kojom traktor ide po njivi 2 u kojem delu otkidnih ploča se otkida klip 3 oklagije i zvezde na komušačkom stolu ! kada se sve odradi to treba da izgleda ovako
nemože baš svaki dobro da se obere ali 80% se bere kao na slikama ! berem i ja prljavo kada duva nekoliko dana vetar i kada nema rose, ali kao što sam rekao goxsiu bere među čistijima u selu :D

goxy

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
156

kermes se ove godine dosta lepo obrao,za mene je to jedan od najrodnijih hibrida

gvozdeni

Član
Učlanjen(a)
20 Apr 2010
Poruka
38

Evo kako mi istovaramo:

Znaci sa slike sve je jasno,napravili smo rupe u prikolicama,odatle kukuruz curi u mali levator(ostane uz ivice samo da se lopata,jedan covek moze sve da odradi,a ponekad i sve nogama izguramo :osmeh:),iz malog levatora u komusaljku,a odatle u veliki levator pa u cardak. :cool:

Sve u svemu 4-oro ljudi + 1 kada treba da se dopunjava cardak moze zmajevku da istovari za sat i nesto,do dva sata ako su bas prljavi kukuruzi. Kada su bas cisti i forsiramo mozemo istovariti za sat,mozda i manje. :D

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

ja sam ove godine uzeo 2 momka koji su iz prikolice ubacivali u komušaljku i iz nje kukuruz ide u levator za 7 dana koliko sam brao uzeli su 23000din ali je bilo stalno da se radi nekad i 10 prikolica su znali da istovare i nije mi žao para jer momcima svaka čast

Zoran0230

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
1 Jan 2010
Poruka
7.277

Todore,jesi li zadovoljan komušaljkom

todor

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Nov 2008
Poruka
2.376

Zoran0230 je napisao(la):
Todore,jesi li zadovoljan komušaljkom
prezadovoljan pa više od pola para mi ostalo nego kad sam plaćao njih pet radnika

dragansavin

Član
Učlanjen(a)
28 Dec 2008
Poruka
874

ja sam placao 4 coveka i za 45 min. istovare trotonku njih cetvoro dele 600 din. od prikolice i sto kaze prezime(Todor) nije mi zao para a otislo mi oko 25000 din. to mi je 5 jutra da oberem znaci jedan dan a nemam posla sa istovarom

Vrh