Kako vi istovarate kukuruz u klipu ??

Kurkela

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Feb 2010
Poruka
1.432
Odg: Kako vi istovarate kukuriz u klipu ??

Danas smo, samo kipovali u supe. Ako padne jos jedna kisa, nece moci da se obere kukuruz.

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624

ja ručno direktno u levator samo još nisam video ambar a da mu letve kucane vertikalno :sta: :sta: :sta:

Rabadzija

Član
Učlanjen(a)
31 Maj 2010
Poruka
2.169

vlada77 obecao sam da cu mu posalti slike a evo i ostali da vide moj nacin istovara/utovara
napravio sam radni sto cca sirina trakt prikolica na koji je lopatom istovara iz prikolice i samo vucemo u prijemni kos elevatora
ako je kukuruz cupav malo ga cistis ili nemoras ili vadis plesnive,kvarne i samo sipaj
kod mene rade 3 coveka kampanju dvoje na prikolici plasticnim lopatama i jedan dole koji vuce u prijemni kos
berac ne moze tako brzo da obere koliko mi brzo istovaramo....naravno ako je kvaran onda sporije jer treba probirati

Kurkela

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Feb 2010
Poruka
1.432

Juce smo uzgrtali kukuruz u supe, jer nemamo vremena da ubacujemo u cardak.
Samo da se skloni sa njive.

Kurkela

Novajlija
Učlanjen(a)
24 Feb 2010
Poruka
1.432

Moze se reci, mada ima i gde ljudi nisu zadovoljni prinosom. :cao:

toshiba

Član
Učlanjen(a)
12 Sep 2010
Poruka
1.243

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cugVejgbMQc[/youtube]
ovo sam nasao na youtube :D

Duki

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2009
Poruka
132

Ja, lopatama direktno iz prikolice u elevator, sve komplet u ambar, bez ikakvog prebiranja i ciscenja, samo da je brzo, 7 - 8 prikolica na dan moze tako da se uradi. :cao:

maki_vs

Član
Učlanjen(a)
13 Sep 2009
Poruka
772

ja isto iz prikolice bez ciscenja direktno u levator,dosta mi je cist kukuruz posto berem sa k2.ali ne bacemo lopatama nego onim velikim vilama sa desetak roga(mislim da su se pre koristile za repu nemaju spiceve) i posle se pociste zrna iz prikolice.dosta brzo ide.

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624

maki_vs je napisao(la):
ja isto iz prikolice bez ciscenja direktno u levator,dosta mi je cist kukuruz posto berem sa k2.ali ne bacemo lopatama nego onim velikim vilama sa desetak roga(mislim da su se pre koristile za repu nemaju spiceve) i posle se pociste zrna iz prikolice.dosta brzo ide.
k2 je zakon za branje i ja berem sa njim i po jednoj prikolici nemam komuševine ni za 1 korpu :D

juki

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2010
Poruka
446

nemogu da verujem kako ljudi neznaju naštelovati berače! ( ima sorti koi se beru lakše i teže ,prljavije) Broj 1 jeste brzina kojom traktor ide po njivi 2 u kojem delu otkidnih ploča se otkida klip 3 oklagije i zvezde na komušačkom stolu ! kada se sve odradi to treba da izgleda ovako

goxy

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2010
Poruka
156

juki koja ti je to sorta i kojom brzinom teras?

Vrh