Kako sušite meso?

susara ima loziste zasebno i svoj dimljak,,,susim iskljucivo na hrastovini bez kore mera kolicine drva ..kutija od banana (kitija i po) kad zalozim .vrata od susnice su otvorena(prvih pola sata)..kontrolisem vatru svakih pola sata ..samo lozenje traje ..nekih 4 sata ...ako je toplo vreme ,sledeceg dana lozim ponovo u 16h.. ako je hladno ..pravim pauzu ,dan dva koske vadim posle prvog dana tj.(jedna vatra ) meso .pecenice i sl. posle druge ..slanina posle cetvrte .... :D :ppozdrav:
 
Ja sam sazido pusnicu ovde u Kanadi pa dimim sve od ribe pa do sunke. Susim na hrastovini (za svetliju boju) ili na bukovini (za tamniju boju) U zavisnosti od vremena 12 sati susim, 12 sati odmaram. Po kisi i ako je jako vlazno vreme ne susim, samo se muvam oko pusnice i pijem rakiju da zena misli da sam zauzet. ::namigivanje:: Susim na cepanicama na temperaturi od 18 do 22 stepena.
 
Karalic je napisao(la):
Eee. to je vec doobaaar recept :D

P.S. Kako se snalazis za rakiju, jel nasa ili peces sam , u nekoj kucnoj varijanti?
:ppozdrav:

Pa koristim kucno - kupovnu varijantu. Otprilike ide ovako: Kupim Sokolovu rakiju i onda pravim medovinu. Napravljena medovina bude dosta dobra jer ubacim u svaku flasu grancicu "majcine dusice" pa tako ispadne MEDOVINA-TRAVARICA. Zena je oficielno odobrila ovu kombinaciju jerbo kaze mamurluk mi nije los i nisam zajeban kad popijem.
 
Heh... rastovina ni pod tackom razno, vatra takodje, bukva je naj bolja za susiti i to cepanica, piljevina nikakva ne dolazi u obzir... :
 
u pravu je kolega hrast nije dodar za sušenje zato što je pun tanina,znači samo baš ako nema druge onda hrast.
 
Ove godine cu prvi put da susim curece belo meso,komadi su od 1kg-1.5kg,da li znate koliko dugo da drzim u soli. Ranije sam susio pilece belo,to su komadi od 300gr i to sam drzao 2 dana u soli,a za curetinu ne znam da li je to dovoljno?
 
Susio sam od tovnih curaka kompletne grudi sa koskom, u vodenu salamuru 7 dana, bill je odlucno i kompletne batkove, e to je vec bilo slanije mogli su 2 dana manje.
 
Pozdrav svima. Bio bih zahvalan svakome ko moze da mi posalje kontakte ljudi koji usluzno suse meso. Naravno, pozeljno one sa kojima imate pozitivna iskustva. hvala puno unapred
 
Pozdrav svima. Bio bih zahvalan svakome ko moze da mi posalje kontakte ljudi koji usluzno suse meso. Naravno, pozeljno one sa kojima imate pozitivna iskustva. hvala puno unapred
U Lazarevcu, Tacnije u Šopicu kod crkve. Čovek se zove Zoran nemam broj, ali probaću da nabavim.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Sto niza temperatura za vreme dimljenja to bolje.U ciframa,temp u pusnici ne bi smela da prelazi 20 stepeni,pa vi sad vidite sa cime cete postici tu temperaturu. Od piljevine nema boljeg materijalaza taj posao.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh