Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Sreca pa im zene nisu slicne inace bilo bi svasta

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Stvar je jednostavna , nemoj da diraš MOJU sijalicu i ne boj se za život. Skroz jednostavno.




Onaj ko provali u moju kuću je samim tim činom predstavio svoje namjere a to shvatam kao ugrožavanje mojeg života i mojih ukućuna , opet je stvar jednostavna , nemoj da provaljuješ u MOJU kuću i ne boj se za život.
Kad ti neko udje u kucu i u dvoriste nikako nije isto, ni po slovu zakona, a ni sto se tice bezbednosti.Kod provale u kucu imas elemenata za samoodbranu jer je zatvoren prostor, dok u dvoristu toga nema.Pa cak i tada taj institut nuzne samoodbrane je debilan, jer na tebe treba da deluje ista sila kojom uzvracas u prevodu neko treba da puca na tebe da bi ti mogao da pucas na njega.Tako da sta god uradio uvek prekoracis nuznu samoodbranu.Pogotovo ovo kako su Madjari definisali, ako je naoruzan i tu je cela poenta u tome ako, a kad ti neko provali u kucu poslednej na sta pomislis je dal je ovaj naoruzan ili ne.

A dvoriste je tek sirok pojam, ali kao sto se vidi ovde bi neki pucali i na rod rodjeni ako im udje u dvoriste.
 
Dugo to je trebalo da izguglas adekvatan odgovor,a po cemu se razlikuje pojam dvoriste I kuca moj zivot I imovina su ugrozeni u oba slucaja a uglavnom su vrednije stvari u dvoristu nego u kuci. Jednostavno nema ko sta da trazi u tudjem dvoristu I kuci I kraj samo se ti pridrzavaj toga I nece ti nista biti

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Zato sto svako moze da te izreseta, ako se oseti ugrozenim.Imaju Ameri brdo takvih slucajeva gde se verbalni konflikt zavrsi potezanjem oruzija.Jer definisi ti granicu gde treba da se poteze oruzije, a gde ne.

Onda ako je lopov naoruzan, pa cista glupost i cigla moze da bude "oruzije" i lopov tom istom ciglom moze da te ubije.Ili ce da bude rupa pa da se ostavi izbor ako nosi vatreno oruzije.Pa onda razmisljal dal za pojasom ima pistolj ili ne.I opet na sudu prolazis glatko, jer mozes da kazes ucinilo mi se da je naoruzan.

Neko dodje da ti ukrade sijalicu ti ga izresetas, dakle moze glava da ode za cas i svakome ako neko tako proceni.Klizav je to teren i to bas klizav.

A jos veca je glupost da kuci cuvas pistolj za "samoodbranu", pa tako i svinjac sklon rusenju moze da bude povod za resetanje, zakon tipa "majmun seo u tenk".
Šta si ti u ovom pisaniju hteo da kažeš?
 
Kad se već pišu budalaštine da napišem i ja jednu.Pre 3-4 godine u jeku svinjokolja lokalni veterinar se olešio od alkohola dok je pregledao uzorke mesa.Krene kući ali onako unezveren pogodi ulicu ali promaši stranu gde je kuća i upadne kod komšinice i pravac spavaća soba.Žena radila treću smenu i nije zaključala kapiju kad je došla sa posla,taman se probudila kad je ovaj upao u sobu.Skoči ona sa kreveta,počne da viče na njega,on mrtav hladan legao i odmah zaspao.Drugar policajac radi u lokalnoj policijskoj stanici i kaže iznenadio ga poziv pošto je i on u tom komšiluku,šta će pokupi se patrola i pravac po veterinara.Jedva su ga probudili a kad su to nekako uspeli svadjao se kao lud i dalje misleći da je u svojoj kući,morali su da ga vode na trežnjenje...Sreća njegova što nije na snazi bio ovaj zakon,upucala bi ga komšinica kao zeca... :haha:
 
Odoste predaleko, sigurno da je zakonom regulisano u kojim to slučajevima je odobrena upotreba sile i vatrenog oružja, a nije samo otvoren lov na lopove.
Jedna anegdota lepo opisuje šta se postiže ovakvim zakonima.
-Na samitu za ljudska prava, su kritikovali rigorozan zakon u jednoj azijskoj državi, gde se za krađu odstranjuju delovi tela, na šta je predstavnik te države postavio pitanje: "Da li ste kod nas videli ljude da idu ulicom bez tih delova tela?", na šta su mu odgovorili da nisu, pa im je ovaj samo prokomentarsao:" Onda znači, da je zakon dobar! "
 
Priča mi vlasnik prodavnice ovako,cigančići se motaju da maznu nešto ispred prodavnice,mislio na frižidere,a preko puta roditelji ciganski sede na klupi i posmatraju,e sad dal pobiti malu gamad ili odma po velikoj,pitanje sad ko je naj podonbniji za pogibiju.
Da se zakon menja mora pod hitno jer lopov je lopov,a vlasnik koji je kupio legalno svoju imovinu mora biti zaštićen,mada kad smo kod prangijanja prvo narko dilere i pedofile,pa silovatelje i tako redom.
 
: 1487076, member: 346"]
Pa imaš određene kvalitete i zastupaš stavove KAO da si lopov. Ili se u najmanju ruku boriš za njihovu legalizaciju.
[/QUOTE]
Samo cu jedno da ti kazem, kad budes pucao u coveka, onda se javi da potvrdis taj stav.Svi ste vi opasni pucaci na recima, ali da vidimo lad treba da se deluje dal zecovi imaju jajca za to.
 
Nije lako pucati u covjeka, nosi to brdo raznih problema sa sobom, a ko moze sa lakocom kokati ljudska bica, ili bar misli da moze, e njemu treba strucna pomoc.
 
Ne boj se ti za moja jajca , uvijek možeš da provjeriš njihovo stanje , recimo da narušiš intimni prostor moga doma pa da vidiš jajca.
 
Liči ali nije ni blizu.Bibliotekar je imao izrazito bogat vokabular kako i dolikuje takvom čoveku.Alter ego ga je lansirao na listu trajno banovanih ili je to ipak bio alkohol, ne znam tačno, on sam zna.
 
Zakon koji omogucava lakse povlacenje oroza nikako ne odobravam, volim i ja nekada da preskocim plot i prozor... ali nikada nista ne iznosim iz avlije
 
Nazad
Vrh