Kako sačuvati proizvode i imovinu od lopova

Uh krv im njihovu ,joj nadji ih ja cu napaljenog magarca nabaviti pa pripust nece im na pamet pasti vise tudje i pogledati::jako_besan::
 
Jeb... mu sve sto ima ko ti ukro,dal ima dusu,peder jedan....
Mogli bi moderatori otvoriti posebnu temu o prilogu i neki ziro racun da se pomogne coveku :ppozdrav:
 
Ljudi postavio sam u urednistvo predlog koji je clan :sova" predlozio i mislim da ce se nesto uraditi u najskorije vreme a neka clan sova na pp ili nekim drugim nacinom kontaktira clana "dobrodol" i vidi da li se on covek u opste slaze sa takvim predlogom. Ja inace podrzavam predlog clana "sova".
 
Definitivno sam siguran sam da ćemo humanost još jedanput pokazati u pravom svetlu. To je našem kolegi preka potreba, nama članovima moralna obaveza (pa koliko je ko trenutno u mogućnosti) a tako svima zajedno jedno veliko zadovoljstvo. Na taj način, tim gestom i ovaj naš forum obogatitićemo čašću i moralom, što je i naša vekovna tradicija. Ja glasam ZA i očekujem da se iznađe najbolje rešenje (sistem prenosa novca) pa da se angažujemo...Možda bi bilo dobro pokušati da se nekako transparentnije(ako je tehnički moguće) prikaže ovaj slučaj, kako bi što veći broj članova bio upućen, a samim tim i pomogao...
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na podršci, napisao sam šta mi se dogodilo da se to nekome od ostalih članova ili uopšte ljudi koji čitaju ovaj Forum ne dogodi...
Bilo kakva sumnja u nešto, da primetite bilo kakvu promenu stanja u vašoj okolini, treba da Vas podstakne da razmišljate o svemu, u negativnom smislu, jer i službenik policije kome sam podneo prijavu kaže da se ovo nije moglo dogoditi a da neko iz sela ne bude umešan, u vidu logističke podrške...
Naša posla, reći će neko...Za lopova će se uvek naći kod nas opravdanje zbog čega krade, a pošten čovek ne sme, kada se nađe u situaciji da mora da brani svoju imovinu ili život, ne sme da reaguje, ili bude i kažnjen zbog "prekomerne i neadekvatne upotrebe sile".
Verujte da ako ikada saznam ko mi je ovo uradio, neću ni pomisliti da o tome obavestim nadležne, čekaću i planiraću, i vratiću im na najgori mogući način koji mi bude pao na pamet, makar mi za to trebalo i vremena i para i živaca, živeću za to da se osvetim, jer mogu za mene da kažu svakakve stvari, laži,istinu ružne, lepe itd. ali mi niko ne može reći da sam LAŽOV ili LOPOV, čak i kada hoću nešto da slažem, više se pravim gluv i nevešt ili prećutim istinu nego da lažem...Tako sam vaspitavan...
Više puta sam na ovom Forumu pisao kako sam počeo da se bavim poljoprivredom, od zapata koza, to rasprodao i štedeo, pa kupio steonu junicu. Ona mi prvo oteli muško, a naredne godine žensko, to žensko odranim i u jednom sam trenutku imao čak 4 krave, uz ogroman utrošak vremena i truda, verujte da mi nije žao para, pare dođu i odu, ali kako da povratim goveda?Sve su mi bile, sve što imam, traktor, jutro zemlje, konja, prihod od njih mi je dao.
Naučio sam ih svemu i svačemu, mogu čak i da ih jašem, papke sam im sekao bez bilo čije pomoći, toliko su mi verovale...
Čak i da dobijem pare od bilo koga,osiguranje (mada ove godine, ko da me Đavo savetovao, nisam produžio osiguranje) ili u vidu finansijske pomoći, kako da povratim ta pametna stvorenja?
Baš ta živa bića, pa naposletku i vreme, trud, tu genetiku od 15 godina?
Ne znam šta da Vam više kažem, hvala svima još jedared i pamet u glavu, ne dozvolite da se nađete u mojoj koži i u takvoj situaciji...
Što se Vaših predloga tiče,a u vezi pomoći meni, kako god budete našli za shodno, a da to ne remeti Vaše trenutne planove o razvitku Vaših Familija i Poljoprivrednih Gazdistava, svaka pomoć će mi biti dobrodošla...
Slike goveda imate u delu Foruma Govedarstvo, slikao sam ih proletos kako se vuku sa pašnjaka kuću, veoma site i zadovoljne...
Trenutno idem po selima i nadničarim, stigao sam kući oko 18:00, pa otišao da namirim konja, živim sa majkom a ona ne sme da mu prilazi, baci mu sena sa udaljenosti ali vode ne, pa sam ga napojio, malopre se istuširao, bio je paklen dan, pa rekoh da upalim komp i vidim ima li interesenata za Fijaker u Oglasima...
Plan mi je da sakupim nešto novaca do jeseni i da kupim neko veće žensko tele ili junicu,steonu ili ne, ali da bar bude nalik ovime koje su mi oduzete, neću makar kakvo, samo da se kaže da imam krave u štali, pošto sena imam, planirano je za tri krave, telad i konja, slame sam navukao prošle godine pun senik, računam da ima oko 600 bala, prodaću i deo toga, imam i nekakav Fijaker u restauraciji, pa sam i njega stavio u Oglase, pa koliko sakupim para...
 
Podržavam predlog za pomoć. Neka uredništvo nadje modalitet pa da krenemo. Ovo je još jedna prilika da pokažemo da smo ljudi. Ove godine sam lično osetio šta znači podrška, pogotovu naših kolega sa foruma.
Zaboravih, treba otvoriti novu temu sa adekvatnim naslovom jer sam i ja sasvim slučajno naleteo na ovo.
 
@dobrodol
Molim Vas da ostavite ili ovde ili jos bolje da vlasnik foruma stavi na naslovnu stranu da svi vide dinarski racun u banci (to moze biti i vas namenski racun koji koristite za gazdinstvo), takodje otvaranje deviznog racuna je besplatno u Raiffeisen bank (tamo imam, ne znam kako je kod drugih banaka) pa i to da se okaci za clanove koji nisu iz Srbije. Za junicu cemo skupiti sredstva ja se nadam :)
 
I ja sam za , i sam sam bio u sličnoj situaciji i znam vrlo dobro kako se čovek sada oseća,neka se odredi,cifra koja treba da se uplati pa ko ima neka pomogne, neka se na primer odredi cifra od 5 Evra (a to i nije nešto puno), ako samo 200 članova ispoštuje,eto njemu steone junice.
 
Slažem se sa predlogom oko pomoći.Ne može se niko uslovljavati nekim novčanim iznosom već ko hoće da pomogne on će pomoći i dati koliko može.
 
Matic je u pravu. Ko zeli neka pomogne koliko moze, uskoro ce se postaviti nesto slicno na zaglavlju foruma kao i za pomoc poplavljenima, pa da pomognemo coveku koliko je to u nasoj moci.
 
Slažem se sa predlogom oko pomoći.Ne može se niko uslovljavati nekim novčanim iznosom već ko hoće da pomogne on će pomoći i dati koliko može.

Ja nisam ni mislio da se neko uslovljava,samo sam orjentaciono stavio cifru,a da li će neko uplatiti 5 Evra ili 2 Evra ili 10Evra,sasvim je svejedno,bitno je da se pomaže.
 
Dobrodol, mislim da je najbolje u ovom trenutku kupiti kravu koja je u laktaciji. Pogledaj koliko se krecu cene jedne takve krave, koja odmah daje pare tj mleko. Normalno, neka srednja, za pocetak. Obelodani koliko je to para, pa kada uplacujemo da se zna koliko je skupljeno, tj koliko jos nedostaje, jer tako najbrze mozes doci do krave. Ostalo, polako, ionako vidim da je polako i stvoreno.
nazalost, za tren nestalo.
 
Ako @dobrodol ima paypal nalog neka da podatke pa da i mi preko grane pošaljemo koju paru. Ili neko drugi iz Srbije ko može podići pa uplatiti na njegov račun.
Tu nema provizije, a lako je poslati bilo koji iznos. Inače će na manje iznose doći provizije skoro kao i uplaćeni iznos.
 
Izvinjavam se za neažurnost u odgovorima, ovde kod mene je već par puta nestajala struja, u toku je oluja sa grmljavinom, ali na svu sreću bez grada i jakog vetra...
Veoma cenim Vaše napore da mi pomognete, ali kako da znam koliko mi novaca treba kada NIKADA nisam kupio kravu, uvek sam smatrao da je bolje da idem postepeno, (bez obzira na vreme),i da osemenjavam kvalitetnim priplodnim bikovima i nadam se ženskom teletu...Kada mi je krava, posle 6 uzastopnih muških, 7-mo otelila žensko, i to na Vidovdan,pa sam je tako i krstio, Vida, a posle 2 dana crkla mi je krava od srčanog udara u 2 sata po ponoći,, čak ni taj događaj nije umanjio moju radost što je napokon dala žensko...Sve komšije i prijatelji su me čudno gledali, da mi crkne krava, koja je imala oko 750 kg, a ja se ipak radujem, jer mi je ostavila podmladak u vidu ženskog potomstva...Pa eto, sad ni nje više nemam.
Cenim i svoju privatnost na Internetu, jer se ne može znati ko sve ovo čita, možda čak i RAZBOJNICI I VUCIBATINE koje su mi otuđili goveda, pa da ovako javno, na Forumu, postavim svoje podatke, složićete se, ne bi bilo previše pametno...
Molio bih administratore i moderatore da pronađu neku zlatnu sredinu, a svoje lične podatke ću napisati u PP njima,kada budu odlučili na koji način je najbolje da se sve zamišljeno, i realizuje...
 
@dobrodol

Mi u urednistvu, ako zelis da ti pomognemo moramo postaviti javno na forumu broj tvog ziro racuna ili neki drugi broj na drugo ime na koji bi se uplacivao novac i svaki urednik bi trebao u temama koje uredjuje da to "objavi". Mnogo clanova ne cita i ne zalazi u ovaj deo foruma nego samo pogledaju sta ih direktno interesuje a mozda bi rado pomogli i uplatili izvesnu sumu novca na taj racun. Kontaktirace te urednik "slobodan_ns".
 
Nazad
Vrh