Kajsija

Jel ovo kod tebe bila oluja ovih dana pa je napravila čudo. Šta si uradio.
 
Pojma nemam koji dan je pala, nisam bio tu neko vreme...ništa nisam uradio niti mogu, preteška je, ta za sada ostaje tako, trenutno se nit suši nit šta :)
 
Надам се да није шарка. Криво ми како да прве године оболе, а ниједна од досад посађених не показује знакове, осим ове три што сам зимус посадио. У околини има шљива заражених шарком, али мени се знакови показују само на три кајсије једне сорте.
 
Ti si brate meni postao ogledno dobro za sve što čoveka može snaći :))) Ne verujem da je šarka, ne ide tako lako na kajsiju aj daj sliku da vidimo.
 
Polako se priblizava berba,juce kod nas na kvantaskoj pijaci kajsija 190 dinara.Ove godine ce berba biti bar 10-ak dana ranije od prosle,cenim negde oko 5 jula za ns sorte.




Jos samo da prezive ovaj haos sa vremenom,bilo je tu i poleganja od vetra,loma ...Ns rodna,slika 2 se odlicno pokazala,ovo je stablo nema ni 5 godina a krosnja ekstra,nema krte grane i ni jedan se za sada ogranak nije polomio,super rodila.Najvise loma na ns kasnocvetnoj i ns 6.Jos mi samo nedostaju dobre musterije i bice sve ok:ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Moji kumovi su do sada svake godine kupovali tonu dve za rakiju a u novom sadu su pa kad dodje vreme spojicu vas mozda se dogovorite?
 
Upravo tako.Inace ono sto nisam rekao a moze da bude zanimljivo je da kod ns rodne plod bude sitniji(tako je bar kod mene bilo stalno) mesec dana pred berbu i onda odjednom krene da raste.To nije slucaj kod ns 4,6 i kasnocvetne gde plod vec sada ima pristojnu krupnocu
 
Danas sam nabrao tri gajbice nju džersi 39, zrelost preko 90%, narednih par dana ću obrati sve...svih 5 kila po stablu maksimum :D
 
Standardan...isto sve, malko kise doduše.

Evo i slika, setih se da sam slikao. Malo zelenije izgledaju jer je bilo mračno, ali svaka se ili rascepila, ili je pukla na par mesta ili je čoknulo nešto...ma nema jedna da je normalna, ima ali te još nisu za berbu, a dok dođu na berbu ko zna kako će izgledati, jako loša sorta.

 
Da li se kajsije mogu tretirati sada u ovoj fazi ploda ,nekom folijarnom prihranom ,kalcijumom ili cime vec ,a da to pozitivno utice na sam plod ?
 
Mozes prskati slavolom vvl,5 litara po hektaru .Ja sam prskao 2 puta i sada bih ali ne mogu posto imam dosta povijenih grana pa ne mogu da prodjem.Ako se ne varam ti imas slicne sorte kao ja pa berba nece jos mesec dana...
 
Nazad
Vrh