Kajsija

Imam za par komada samo vise,ali to je mala kolicina,planiram sadjnu raznog voca na nekih 20-tak ari,uglavnom za rakiju za spopstvene potrebe i voce za jelo,pa sam posadi malu kolicinu da vidim kako se snalazim na tom polju....Na jesen bi trebalo da bude to dosta ozbiljnije sa 200+ sadnica
 
Poslednja izmena od urednika:
I kod nas ce za par dana biti tako posle ovih 10 toplih dana sto najavljuju.I onda taman lepo po prognozama -5 oko 22 marta i ode mast u propast..
 
Danas sam bio u voćnjaku i vidim da kod mene nema pupoljaka koji su nabubrili kao kod komadare.
Možda zato što kod mene uvek duva bar malo.
Ali ako potraje još ovakvo vreme biće nevolje, još nije ni pola februara.
 
Sad sam u obilasku mojih kajsija ,stete od mraza ima i to poprilicno , ali ono sto me najvise brine je da ako posle ovog lepog vremena bude nekog jaceg minusa.. Ne pise nam se dobro..
 
Sad sam u obilasku mojih kajsija ,stete od mraza ima i to poprilicno , ali ono sto me najvise brine je da ako posle ovog lepog vremena bude nekog jaceg minusa.. Ne pise nam se dobro..
Znaci isto kao kod mene.Koje su ti sorte najvise stradale?A minusa ce biti sigurno!

- - - - - - - - - -

Danas sam bio u voćnjaku i vidim da kod mene nema pupoljaka koji su nabubrili kao kod komadare.
Možda zato što kod mene uvek duva bar malo.
Ali ako potraje još ovakvo vreme biće nevolje, još nije ni pola februara.
A da li si ti proverio izmrzavanje,kod tebe je bilo isto vreme kao kod mene(Temerin) i kod clana Kanacki(Zrenjanin)?
 
Znaci isto kao kod mene.Koje su ti sorte najvise stradale?
Nisam siguran koje su sorte u pitanju, vocnjak sam nasledio , jedino sto znam da su 3 sorte zasadjene i to pomesano.

Ја ћу у петак опрскати бакром ове кајсије које нису набубриле, а остале нећу дирати да не спалим пупољке.
Upravo sam ovo hteo da pitam , pupoljci koji su preziveli su nabubreli ,da li da preskocim bakar sad ?
 
Ostalo voće se može prskati sve do faze mišjih ušiju dok kod breskve pa i kajsije u fazi zelene tačke se koriste fungicidi protiv kovrdzavosti lista.
 
ebysase5.jpg
y8e2a8eh.jpg
hyze7emy.jpg
yrebe3u9.jpg
apyju7ap.jpg
 
Nazad
Vrh