Kajsija

Znači radi se orezivanje i sada ?
Каже Др. са пољ. фак. "најбоља резидба кајсије јунска". Испробано две год. и човек је у праву. Проблем су касније сорте ал' их режем одмах по берби. Наравно да је јунски пораст младара знатнији.
Трећу с'лева избаци (мада треба погледати и из друге перспективе) а скрати до изнад "другог спрата листова" (значи пола дужине и више).
 
Koliko skratite mladare u leto, onako procentualno, više od 50 % dužine? Čim se kajsija obere?
Jel i trešnju koja je obrana a mlada odmah da prekratim lastare ili kasnije, i koja dužina, jes da nije kajsija ali letnja rezidba jeste.
 
Каже Др. са пољ. фак. "најбоља резидба кајсије јунска". Испробано две год. и човек је у праву. Проблем су касније сорте ал' их режем одмах по берби. Наравно да је јунски пораст младара знатнији.
Трећу с'лева избаци (мада треба погледати и из друге перспективе) а скрати до изнад "другог спрата листова" (значи пола дужине и више).
Razumeo sam otprilike ovako .

Ova treća s leva ( x ) baš nekako Rusi simetriju buduće krošnje , ispada da većina grana vuče na jednu stranu.....
ad2678b17b42537409aacc41ecdb9520.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
letnja rezidba se generalno radi za proredjivanje i smanjenje bujnosti, i to kod starijih bujnijih stabala...ovo sto si nacrtao da poseces grane sad u junu je po meni nepravilno, uklonices svo lisce i to sigurno ne prija sadnici, mislim da nece izrasti nesto puno posle, to nije cilj sad pri formiranju krune.... letnja je za proredjivanje, a kruna se bolje formira zimskom rezidbom, makar prvih par godina... moze leti korekcija da se uradi i da se odstrane neke grane eventuialno, koje su nepotrebne, ali ne ovako drasticno...
 
Koliko skratite mladare u leto, onako procentualno, više od 50 % dužine? Čim se kajsija obere?
Jel i trešnju koja je obrana a mlada odmah da prekratim lastare ili kasnije, i koja dužina, jes da nije kajsija ali letnja rezidba jeste.
% зависи од тога колику хоћеш висину ( ја сад режем да берам са земље + гајба киселе). И трешња и вишња одмах по берби.
Razumeo sam otprilike ovako .

Ova treća s leva ( x ) baš nekako Rusi simetriju buduće krošnje , ispada da većina grana vuče na jednu stranu....
Прва и друга пар сантиметара горе.
letnja rezidba se generalno radi za proredjivanje i smanjenje bujnosti, i to kod starijih bujnijih stabala...ovo sto si nacrtao da poseces grane sad u junu je po meni nepravilno, uklonices svo lisce i to sigurno ne prija sadnici, mislim da nece izrasti nesto puno posle, to nije cilj sad pri formiranju krune.... letnja je za proredjivanje, a kruna se bolje formira zimskom rezidbom, makar prvih par godina... moze leti korekcija da se uradi i da se odstrane neke grane eventuialno, koje su nepotrebne, ali ne ovako drasticno...
Тако сам и ја радио раније (и сви из околине). Сад смо сви на новој (летњој) варијанти (осим лењих) и боље је. Зимском само искоригујем пропуштене гранчице.
 
Својевремено сам попуњавајући оне кајсије које су се посушиле али и за редовно сађење куповао саднице које су се продавале у дису. Било је ту неких разних италијанских сорти. Сад нисам сигуран како се тачно зову... Била је ту нека Марија Матилда, Ивона Ливерани, Витило.... нисам сигуран ни да ли сам их касније мењао па досађивао неке друге... нисам сигуран ни које су ране а које касне. Елем, те неке су порасле колико-толико да су ове године понеке дале по пар плодова. А највише плодова је ове године је на ДМ1. На два места од различитог калемара. Пуно плодова и што је интересантно плодови су раније сазрели него код домаће ране. А домаћа рана је у воћњаку изгледа измрзла. Осим једне која је мало заклоњена. За њу знам да је домаћа рана јер сам је ја калемио а калем сам узимао од познатог дрвета које сам купио 1993 у Удовицама. Писао сам о томе раније. Тог дрвета више нема.
И од различитих произвођача сам купова домаћу рану али изгледа да ове године није преживела мраз.

И зашто пишем... пишем да је интресантно да су те италијанске сорте под условом да су праве (тачне) лепог изгледа плода и да је плод јестив и кад је прилично тврд. Што значи да изгледа трпи и транпорт. Код домаће ране и октоподове руже сам највише воле да поједем плод кад је прилично мек и тада се просто топи у устима, поготово код падалица домаће ране али код ових италијанских има сласти и кад је плод прилично тврд.



Наравно, без прскања, ђубрења, наводњавања... само људски, човечански разговор и подстрек.... :):):):)
 
Poslednja izmena:
Право да ти напишем... био сам фотографисао преполовљен плод али та фотка ми није успела... ко у инат...
 
Катастрофа! Цена 70 и то наиђе по неки трактор са полупразном приколицом. Шта ће бити у четвртак кад направе ред са пуним приколицама то сам Бог зна. Видим у центру нема никог да нуди па станем да крчмим на гајбу. Нисам дао испод 90 а нуде по 80: иди сади па бери џабе! Пробрао сам Крупну рану и Буду у ексрта класи.
 
Катастрофа! Цена 70 и то наиђе по неки трактор са полупразном приколицом. Шта ће бити у четвртак кад направе ред са пуним приколицама то сам Бог зна. Видим у центру нема никог да нуди па станем да крчмим на гајбу. Нисам дао испод 90 а нуде по 80: иди сади па бери џабе! Пробрао сам Крупну рану и Буду у ексрта класи.
YR1DI Tacno vidim po postu da nikada nisi radio npr jagodu ,grozdje ,jabuku ,krusku ili plastenike I VERUJ MI DA JE NAJSLADJA PARA SLJIVA I KAJSIJA kako god da se okrene cista m,atematika I NEMA PSIHICKE TORTURE nema ulaganja a imas veliku potraznju ogromnu i nema da te kecaju neki veliki ovlasceni Vucicevi otkupljivaci ali da ne iznosis zakljucke sada rano je uzmi olovku i belezi sve u svesci berba 2022 pa reci ne kraju jeli dobro ili lose a ja mislim da ce ova godina biti ok u odnosu na zadnje dve kada nas nije posluzilo vreme i jedino za cim moze covek da zali je ako su slucajno zalutale u zasad neke bezvezne sorte kajsija ali ako je pravi asortiment onda nema greske
Problem koji je trenutno barem kod nas je ogromna susa i dobro je ko ima da zalije malo jer je rod malo veci a pitanje je dali ce moci da nalije kvalitetno bez zalivanja GDE TI SE NALAZI PARCELA vi idete ispred nas dosta sa zrenjem
 
Tacno vidim po postu da nikada nisi radio npr jagodu ,grozdje ,jabuku ,krusku ili plastenike I VERUJ MI DA JE NAJSLADJA PARA SLJIVA I KAJSIJA GDE TI SE NALAZI PARCELA vi idete ispred nas dosta sa zrenjem
Бегаљица, 200м НВ. Крушку сам почуп'о у 9. год. 1000 стабала. Јабуку нисам хтео ни у лудилу, за пластеник ми је далеко од куће, јагоду сам развукао фолију за 130 живића Џолија да измерим принос у огледу и одустао. Шљива претпрошле године нуђена да беру сами за 6 дин. а тада је кајсија плаћана 60 у новим холандезима (а одбију ти кило). Чачанска лепотица, Топ енд и Топ тејст цветале к'о луде, слабо заметнуле и абортирале више од пола плода. Једино Стенлеј добар, нарочито на старим стаблима. Прошла година је била атипична због великог измрзавања па није репер. Што се кајсије тиче само рана Свит ред је ОК цена а јесенас ћу да узмем племке Цунамија јер стиже 7-8 дана раније. Кад је у питању Роксана, Аурора и Крупна рана све су на земљи. Ружа и Буда су преродиле и цена је мизерна у односу на трошкове.
Грожђе сам радио туђе (помагао пријатељу) од резидбе и везивања до бербе и продаје. Покушавам две године да подигнем свој виноград за оглед (Мускат Италија). Прве године пријем 80% а потом сушење 50%. Дриге године пријем 100%, сушење 90%. Међаш виноград који сам радио. Једина разлика што сам бушио рупе 50х50 као за стабла.
 
Poslednja izmena:
Бегаљица, 200м НВ. Крушку сам почуп'о у 9. год. 1000 стабала. Јабуку нисам хтео ни у лудилу, за пластеник ми је далеко од куће, јагоду сам развукао фолију за 130 живића Џолија да измерим принос у огледу и одустао. Шљива претпрошле године нуђена да беру сами за 6 дин. а тада је кајсија плаћана 60 у новим холандезима (а одбију ти кило). Чачанска лепотица, Топ енд и Топ тејст цветале к'о луде, слабо заметнуле и абортирале више од пола плода. Једино Стенлеј добар, нарочито на старим стаблима. Прошла година је била атипична због великог измрзавања па није репер. Што се кајсије тиче само рана Свит ред је ОК цена а јесенас ћу да узмем племке Цунамија јер стиже 7-8 дана раније. Кад је у питању Роксана, Аурора и Крупна рана све су на земљи. Ружа и Буда су преродиле и цена је мизерна у односу на трошкове.
Грожђе сам радио туђе (помагао пријатељу) од резидбе и везивања до бербе и продаје. Покушавам две године да подигнем свој виноград за оглед (Мускат Италија). Прве године пријем 80% а потом сушење 50%. Дриге године пријем 100%, сушење 90%. Међаш виноград који сам радио. Једина разлика што сам бушио рупе 50х50 као за стабла.
Bogami imas dosta ranog asortimenta u zasadu jeste da je veca potraznja na pocetku berbe ali je i mnogo veci rizik od izmrzavanja ranih sorti .A koja je cena trenutno kod vas je mozda cak krenula ruza i Roksana
 
Ружа данас 70-80. Једнима зелена, другима зрела, трећи траже у холандезима папирне траке (ови беле, они плаве) и да се украси лисним гранчицама. Једном речју лудница.
Мислим се да сутра одем у Гроцку на пијац да ставим МП цену 50 да мало заљуљам накупце. Још да наговорим пар комшија па да видимо како Муса дере јарца. Радници тотални хаос. Једни неспособни други забушавају. Раде 7 сати за 3500 и наберу по 200 кг. а ја овако матор за два сата скинем 110 а сам берем, сам носим, сам пакујем. Има да остане за ракију чудо.
 
Ружа данас 70-80. Једнима зелена, другима зрела, трећи траже у холандезима папирне траке (ови беле, они плаве) и да се украси лисним гранчицама. Једном речју лудница.
Мислим се да сутра одем у Гроцку на пијац да ставим МП цену 50 да мало заљуљам накупце. Још да наговорим пар комшија па да видимо како Муса дере јарца. Радници тотални хаос. Једни неспособни други забушавају. Раде 7 сати за 3500 и наберу по 200 кг. а ја овако матор за два сата скинем 110 а сам берем, сам носим, сам пакујем. Има да остане за ракију чудо.
Osim srafciger hala koje su odvukle mnogo mladih mnogo je otislo preko a sada trenutno se predpostavlja da u Srbiji ima od 20 do 40 000 botova SNS a koji NE RADE NISTA 🚾 samo prate po drustvenim mrezama svoje partijske parazite i trude se postovima ko ce vise da se uvuce i podvuce .Najbolji dupelisci i poltroni dobijaju bodove ima komisija koja ih prati i boduje i za to slihtanje koje traje godinama oni dobijaju platu koju placaju gradjani Srbije .PLATA ZAVISI OD KOLICINE ANALNOG UVLACENJA I ZATO SE DOGADJA DA JE NPR SADA CENA VISNJE OBLACINKE 35 DINARA A PLACAJU VELIKI VUCICEVI OTKUPLJIVACI A SAMO VELIKI HLADNJACARI MOGU DA RADE i tako smo dosli do 35 .
Koliko sada ti botovi kostaju gradjane Srbije i iz kojih fondova se placaju raznorazne bahanalije a mozda se izplacuju od zelenaskih kredita koje Srbija uzima u abnormalnim kolicinama a gde zavrsavaju ti novci ne zna se ya sada je jedina vitalna grana privrede u Srbiji u totalnom haosu sve je dezorijentisano ,konfuzno niko odredjeno ne moze da kaze gde smo i sta radimo niti da izbaci neki plan i strategiju u nekoj buducnosti
A U STVARI ZNA SE DOBRO STA SE RADI .............ALI ::lose:::sta:
 
Nazad
Vrh