Kajsija

Cena će izgleda biti kao i prošle godine a sve duplo otišlo, hemija, gorivo, đubrivo... Radnici mi najavili satnicu od 400 dinara...
 
Ja ću moje u rakiju. 2 godine bio pun podbačaj što se tiče kajsija pa ostao bez rakije. Ove godine rod obećava.
Imam svega 15tak stabala ali i to je nešto.
f833fa85c709d81ed815b2f0fbe21a83.jpg
b6e54cfb3172a47ff0e9d14fbf67a7c3.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Cena će izgleda biti kao i prošle godine a sve duplo otišlo, hemija, gorivo, đubrivo... Radnici mi najavili satnicu od 400 dinara...
Да не баксузирам ал' ми личи да ће бити нижа него лане. Обилазио сам воћњаке у недељу и све је пуно. Ко није оштро резао Ружа се већ савила до земље. Што се тиче брања 7 сати 3.500 (а не би ме чудило да траже и више обзиром да су за трешњу тражили 4.300 а брали су за 4.000.
 
Videćemo... Meni je rakijska već skoro otišla, možda još par tona imam slobodno(ako opstane kajsija naravno do kraja), a za konzumnu se još dogovaram.Juče sam zvao i za gajbe, jabučarka 110 dinara. Osmica 79,00...A mi isto kao prošle da prodajemo? Samo radnik i gajba me u startu košta 25-30 kg kajsije. A gde je ostalo.
 
Poslednja izmena:
Jel se zna cena kajsije? Prodajna ili otkupna. Ona kao prva klasa i ona koja je dobra ide za rakiju.
 
Код мене данас 150 до 170 а за падалицу је још рано. Мада ми је испод Ауроре тепих.
 
Ja bih sada potpisao da svu prodam po prošlogodišnjim cenama. Teško da će tako biti.
Mislim da će za rakiju biti oko 40, za sečenje 50-60, konzum 70-90, extra klasa moooožda 100.
Samo lud će dati po tim cenama. To su cene od 2012 godine, imam zapisano. Da sve ode 200 % od onda a kajsija ostane ista cena... Onda se pravi rakija i prodaješ litru za 2.000 dinara a ne daješ svoju muku džabe. Ima li neko savet za insekticid kratke karence, do 5 dana?
 
Samo lud će dati po tim cenama. To su cene od 2012 godine, imam zapisano. Da sve ode 200 % od onda a kajsija ostane ista cena... Onda se pravi rakija i prodaješ litru za 2.000 dinara a ne daješ svoju muku džabe. Ima li neko savet za insekticid kratke karence, do 5 dana?
spinosad ili nesto slicno bi ja preporucio sa relativno niskom karencom (mislim da je kod nas 7 dana karenca, medjutim u USA je ili 0 ili 3 dana).. Koliko se secam, kod nas ne postoji nista sto je ispod 7 dana, nasa pravila su striktnija od USA..
 
Jesenas posadih par kajsija i u kasno proleće prolistase . Nakon mesec dana jedna se osuši , bukvalno preko noći lišće joj uvenu a zatim se i osuši ( sl 1 )
Ova druga je lepo napredovala ali sam u poslednje vreme primetio da lišće na svakoj grani u samom vrhu počinje da menja boju i zuti ? ( sl 2 i 3 )
Ako moze savet šta preduzeti
3058a8f8bc9544d28b3f90d12315006b.jpg
f032ed3617b7f910fb9e75f0022bc506.jpg
f954d460b0fcc301f1d69843e58cd5d4.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Ne vidim vasi ( ako uopste znam sta da gledam ) , evo slika jednog lista ( lice i nalicje ) i peteljka





Imam neko sredstvo ( kesica na 5l vode ) protiv biljnih vasi za ruze , razmuceno pre mesec dana
pa da poprskam sa tim ?
 
Samo lud će dati po tim cenama. To su cene od 2012 godine, imam zapisano. Da sve ode 200 % od onda a kajsija ostane ista cena... Onda se pravi rakija i prodaješ litru za 2.000 dinara a ne daješ svoju muku džabe. Ima li neko savet za insekticid kratke karence, do 5 dana?
Jako neozbiljno govoriš Pele. Kao da od juče proizvodiš voće. Samo lud... To je već i uvredljivo za mnoge ljude.
Tržište formira cenu, ja bih voleo da kajsija bude 200 dinara. Kažeš, to su cene iz 2012. Imaš zapisano. Pa i ja imam zapisano da sam trešnje prodavao 2012. po 250 dinara, a poslednjih godina ih prodajem po 150-200, i šta ćemo sad? Rekao sam šta očekujem, voleo bih da grešim.
A to za rakiju, tek to je nonsens. Pa ovde ljudi imaju po 5-10 vagona kajsije, znaš li koja je to količina čoveče!?
Koliko je sudova potrebno za prihvat 50 tona voća? Koliki kazan da se to sve ispeče, koliko vremena...
Hajde da se uozbiljimo ovde malo...
 
Poslednja izmena:
Imam neko sredstvo ( kesica na 5l vode ) protiv biljnih vasi za ruze , razmuceno pre mesec dana
Друга је добра само је одрежи изнад друге или треће гранчице одоздо (формирај).
То што си размутио пре месец дана слободно баци (распад активне материје). Сва средства користи одмах а нека најкасније до 6 сати.
 
Samo lud će dati po tim cenama. To su cene od 2012 godine, imam zapisano. Da sve ode 200 % od onda a kajsija ostane ista cena... Onda se pravi rakija i prodaješ litru za 2.000 dinara a ne daješ svoju muku džabe. Ima li neko savet za insekticid kratke karence, do 5 dana?
Moj ti je savet LOZI STALNO KADA SU PROLECNI MRAZEVI I AKO TI USPE KAO PROSLE GODINE TI SI NAPRAVIO STRAHOVIT UDARAC. U protivnom kada nema izmrzavanja i kada lomi grane od roda ti se tada nista ne pitas onda je kajsija 20 dinara kao 2019 .Drugi nacin da napravis udarac je OSIGURANJE osiguras imas lep povracaj drzave i opstine i to moze da bude lepa matematika
A inace kada je rodna godina u Srbiji retko ko se osevapio to je gotovo uvek problem u najavi 🆘
 
Друга је добра само је одрежи изнад друге или треће гранчице одоздо (формирај).
То што си размутио пре месец дана слободно баци (распад активне материје). Сва средства користи одмах а нека најкасније до 6 сати.
Znači radi se orezivanje i sada ?

Jel moze preciznije na kom mestu

se seku grančice ?

afbc966bc04fbc4ceb712299b6f1d0d0.jpg
33c586491e7e7e590838b792f20cd3bb.jpg


Sent from my RMX2155 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh