Kajsija

Racunaj i bez snega da se on propne tj uspravi a ima noge duge

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
To je tacno ali ako blizu ima nezasticenih vocnjaka pre ce na njih, plus sto retko kad se potrudi toliko, ja sam nalazio da je cackao pa odustao, mozda ga bode mrezica kao sto ja izbodo ruke

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Ma kad reši da gricka ništa tu ne pomaže 100%, kod mene je i kroz mrežice grizao a nalazio sam mrežice zgužvane skoro pa do zemlje.
Мораш мрежице везати за колац да не спадају. Мени се дешавало да спадну од снијега. Ја користим намјенске плаве мрежице које поставим при садњи. Могу бити преко пет година. Метар мрежице је 70 фенинга тако да нећу на њима да штедим. Зец кору кајсије после четири године не дира, али хоће понекад шљиву ако јој је глатка кора, а на њу кајсија калемљена.
 
Sadim 65 kajsije u jednom redu. Ubacio bih 3 sorte. Kecmetska ruza, Madjarska najbolja i Novosadska rodna. Neki predlog kako da ih raspodelim ? Ili da idem samo jednu sortu? (i koja je najbolja?)
 
Hteo sam reci mozes posaditi sve tri ali ih ne moj izmesati na parceli. Vodi racuna da ne uradis ko ja kad sam bio pocetnik. Nisam vodio racuna kuda cu se kretati traktorom sa atomizerom kada budem prskao pa sam na jednoj parceli posadio razne sorte tako sto sam pratio redove popreko a ne uzduzno. Sad imam problem kod prskanja ranih i ostalih sorti.
 
Onda je mozda bolje da posadim samo jednu sortu jer nije veliki broj stabala. Nisam razmisljao o tome da im je cvetanje razlicito. Koja bi onda sorta bila najbolja po vasem misljenju? Koja sorta se najlakse prodaje?
 
Prvenstveno za konzum i dzem. Imam jos 150 sljive na koje bih nakalemio kajsiju i nju bih za rakiju.

Keckemetska ruza je prvenstveno za rakiju. Novosadska rodna je dobra ali lako prerodi i izlomi se. Mozda je najbolje madjarsku najbolju. Kod nje je problem sto kad dobro sazreli ne trpi transport odnosno brzo se povrsinski promeni i vise nije atraktivna za kupca. Mora da se bere nesto zelenija a onda nema tu aromu i ukus. Jesi ogranicen samo na te 3 sorte?
 
Калемљење бјелошљиве на високо на сталном мјесту стварно дјелује. На џанарици ми се осушило преко педесет, а на шљиви бјелици ни једна. Гдје се осуши кајсија ту садим друге воћке. Остаће ми тридесетак што сам ја калемио и доста. Кајсију на џанарици више нећу садити.
 
Nazad
Vrh