Kajsija

Mardav

Član
Učlanjen(a)
5 Jun 2018
Poruka
38
Vole rakijasi da biraju- ns rodnu, madjasku najbolju i kecekematsku to su po recima mnogih rakijske sorte koliko se secam
Jas sam ove godine povadio oko 350 stabala od madjarsku, jer jos ne sazrejano kao sto treba malo duvne vetar i pola njih otpade na zemju
Mozda i razlog je sto nemam navodnjavanje, pa drvo dozivi neki stres ali ko bi znao..

Madjarsku ima jaciji okusi arome al Roxana se pokazala mnogo cvrstija, dok je ne uberes stoji na drvo

Učlanjen(a)
14 Sep 2011
Poruka
1.743
Ја изгубих неколико година тражећи одговарајуће кајсије. Сада знам да их нема. Мало су оне плаћене и прилично неисплативе за узгој. Нажалост, тако је са већином воћних врста...

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.189
Negde sam odavno procitao da je kajsija vocna vrsta koja ne uspeva u nasim krajevima, ali na nekim lokacijama neke sorte uspeju, sto je kad pogledas prosek povrsine u Srbiji gde uspevaju kajsije zapravo i tacno. Kod mene u selu na brdu uspevaju, dole uz dunav ne

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.588
Ја изгубих неколико година тражећи одговарајуће кајсије. Сада знам да их нема. Мало су оне плаћене и прилично неисплативе за узгој. Нажалост, тако је са већином воћних врста...
Ma nema tu odgovarajuce,samo ima manje ili vise losa.Samo znam da ns rodnu ne sadim vise,nju sam davno eliminisao,tako je bar kod mene.Gledam je i juce,poceo orezivati,na njoj najmanje rodnih pupoljaka,skoro nista.Cim prerodi naredne godine ne daje nista.Kod nje nema sredine kao kod drugih sorti.Za deset godina koliko je imam dala je nikakve rezultate bar kad je uporedim sa ns4,6 itd...Kazu proredjuj...Pa ko ce prorediti 300 stabala kad ima nenormalan broj zametaka.Probali,za jednu kajsiju trebalo sat vremena.Znaci mozemo samo da eliminisemo one koje su se najlosije pokazale u kraju gde imamo vocnjak.Verovatno i ns rodna negde daje odlicne rezultate.

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.582
Пеле, из твог искуства које су најмање захтевне сорте, а дају добре резултате?

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.588
Пеле, из твог искуства које су најмање захтевне сорте, а дају добре резултате?
U starom vocnjaku(2009)od ns sorti ns6(ne divlja,nema puno orezivanja,niza kruna a i malo kasnije sazreva od ostalih ns sorti) i ns kasnocvetna.U mladom vocnjaku(2017)sada imam roksanu,ruzu,dm 1,krupnu ranu pa cemo videti.Ubacio sam sada i sumadinku na belosljivi pa cekamo rezultate.Imam ja nesto dm1 i u petoj godini ali mi se uopste ne svidja kako ljudi pricaju.

Sloba31

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2011
Poruka
1.022
Da nije Drasko Radulovic? Jesi snjim stupio u kontakt preko kupujem prodajem? Samo on prodaje sumadinku koja ne postoji. Ali ne brini se verovatno si dobio domacu koja je kod nas najzastupljenija i dobra je za rakiju a i sok i dzem.

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.588
Da nije Drasko Radulovic? Jesi snjim stupio u kontakt preko kupujem prodajem? Samo on prodaje sumadinku koja ne postoji. Ali ne brini se verovatno si dobio domacu koja je kod nas najzastupljenija i dobra je za rakiju a i sok i dzem.
Da,on je.Izgleda da se svuda mešaju nazivi sorti ,u svakom kraju drugačije zovu a ista sorta

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.588
Koliko si komada kupio, posadio? Pretpostavljam da je visoki kalem. Znaj da u mom kraju svi kaleme na belosljivu nakopanu u zapustenim vocnjacima, tzv izdanci. Nije redak slucaj da su zarazene sarkom pa obrati malo paznju.
Nisam puno,tridesetak komada,ubacio sam samo u novi vocnjak na mesta koja nisam sadio zbog okretanja kombajna dok sam sejao podkulture.

Vrh