Kajsija

radashin

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2012
Poruka
1.694
Ja mislim da je bolje ići za jedno 10 dana, 2 sedmice pred branje (ako je išla redovna zaštita). Mnogo je veliki interval u ovakvim vremenskim uslovima skoro mesec dana (ako se samo sada tretira).
Ja sam 27.05. već jednom tretirao protiv truleži (tiofanat-metil), desetak dana pred berbu ću još jednom Akordom, verovatno (tebukonazol, karenca u kajsijama i breskvama 7 dana).
I da dodam, kada je ovakvo (ne)vreme, samo neki
"sistemični fungicid sa protektivnim, kurativnim i eradikativnim delovanjem".

Poslednja izmena:

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.593
Ja sam prskao 21.05 sa dionalom(stare zalihe), puno mi je da cekam jos 10 dana,narocito posle ovih silnih kisa. Kako za dalje najavljuju suvo i toplo vreme mislim da ce to biti dovoljno. Ako bas,, zapne" tu je i Teldor sa najmanjom karencom. Kao sto Radasin pise, ko se pridrzavao pravila i vremena prskanja, nemora se plasiti trulezi. Borba protiv nje je pocela sa prvim prskanjem u cvetanju.

nesko2563

Član
Učlanjen(a)
17 Apr 2012
Poruka
3.132
Znacibi te dve ce fasovati? A bas mi zao, to mi iz prve ture. Vec se bila jedna osusila pre dve godine na isti nacin. Sitno lisce, pozutelo i polako pocelo da se susi. 5-6god im

radashin

Član
Učlanjen(a)
1 Dec 2012
Poruka
1.694
Ma nemam pojma, ko će ga znati. Ove na slici su mislim 5. godina. Imam zasade od 3, 5, 7, 11, 20, 30 i 35 godina. Ove jeseni planiram da zasadim još nekih 70a.
Ove najstarije su prerodile, očekujem i do 100kg po stablu, jedna parcela gde su u 7. vegetaciji daće oko 50 kg po stablu, ove na slici, po mojoj proceni, oko 30. Teško je sada proceniti. Da smo živi i zdravi, videćemo.

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.646
Prijatelju, iznesite pored autoputa... ima Srbi sve da pokupuju sad kad krenu na more u Grčku.

pele

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2011
Poruka
1.593
Voce u piljarnicama dosta skupo, bice zanimljivo videti sta ce biti sa cenom kajsije. Trenutno 199,oo kod mene. Ni ostalo voce ne zaostaje, pogotovo tresnje od 250,oo.Povrce takodje skupo. Z

YT1RDI

Član
Učlanjen(a)
6 Maj 2011
Poruka
1.475
Јутрос прекинута берба због понуде 50,00.
Искористио прилику па завршио резидбу.

Mardav

Član
Učlanjen(a)
5 Jun 2018
Poruka
38
Kod nas cena jos manja 15-20 den to je vasih 30-40 dinari, i ja sam odustao od berbe. Na jesen smanjicu broj stabala za 50% skoro pa sigurno..

oktopod

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
4 Nov 2010
Poruka
6.237
Ma koja, jel rana ili ove standardne?

Pitam jer sam mislio veceras ili sutra da oprskam protiv trulezi, karenca je 14 dana a ne znan kad ce stici.
Prema fejsbuk postovima, prosle godine sam brao na danasnji dan a pretprosle 7 jula, velika je razlika...inace tek mi stablo rane sazrelo pa sam kontao nece ove bar dve nedelje.

Vrh