Kajsija

А, ја сам мислио да си ти млад :). Црни трн на џанарици такође касни са родношћу. У Италији има пента и тетра (једна је од њих добра, пише у књизи). За слабо бујне подлоге треба наводњавање.


Pa sad i jesam relativno mlad, 3 banke još isam napunio, a geralno ne bi sadio više nikad te ekstenzivne varijate, a i za slabo bujne san napravio sistem za zalivanje i bez bunara...
 
Pa sad i jesam relativno mlad, 3 banke još isam napunio, a geralno ne bi sadio više nikad te ekstenzivne varijate, a i za slabo bujne san napravio sistem za zalivanje i bez bunara...

Е, онда сади. Може изданак шљиве бјелице ако није заражен шарком. А, можеш и да увезеш подлоге из Италије. Ја сам ГФ 677 платио по евро. Готове саднице у Италији би требале бити око осам евра.
Овај расадник има све: http://www.battistinivivai.com/en/prodotti.php?idcategoria=2
 
d42e7a5f1435db37f5698a7df6703c95.jpg
Samo što nisu
Ruža, nakokana sa Yara Mila Complex, Yara Liva Nitrabor i
Yara Bela Extran. Uz svaku zaštitu su išli, ili Yara Liva Calcinit, ili Urea. Mnooogo su rodile, pa sam pokušavao svašta ne bih li izvukao kakav-takav kvalitet.
Ako moze mala pomoc,imam jednogodisnje kajsije sa zalivnim sistemom,koliko i sta bi mogao da pustam djubre kroz sistem?
 
Е, онда сади. Може изданак шљиве бјелице ако није заражен шарком. А, можеш и да увезеш подлоге из Италије. Ја сам ГФ 677 платио по евро. Готове саднице у Италији би требале бити око осам евра.
Овај расадник има све: http://www.battistinivivai.com/en/prodotti.php?idcategoria=2


Druže hvala na svemu ali ja za 30, 40 kom nemam računa da se zezam, ako nađem u Srbiji, našao, a ako nenađem, onda ću već dobro poznate al ću ih sigurno gušće saditi...
 
Kajsija ti daje cvet na jednogodisnjim granama odmah po sadnji, ne bas kao breskva ali daje. Pun rod ti je posle 5-7 godina. Posadis na 5x4 i ubires 50-100 kila po stablu i cao.

Nemoj izmisljati vec oprobano, nema gustog zasada kajsije koji lepo i rano radja.
 
Kakao god, moja želja je da probam, a pošto nije velika površina nemogu mnogo ni da izgubim...
 
Pa s obzirom da kajsija sa klasičnim sistemom uzgoja na dobro poznatim podlogama na mom terenu baš ne uspeva nešto dobro, sa ovim samo mogu da dobijem iskustvo i da vidim da li to pije vodu kao što pričaju, a za 4 godine ako neda neki prostojan rod idu napolje i dolazi možda neko drugo voće, pod uslovom da nađem kajsiju kalemljenu na crnom trnu, kao posredniku...
 
Posto trazim sta da sadim izmedju oraha (posadjeni prosle godine) a na temi sljive mi kazu da se ne isplati, presaltao sam se na kajsiju. Imao bih par pitanja za iskusne, za orah sam procitao knjige ali za ovu vocku nemam.

Da li uzeti madjarsku lepoticu ili novosadsku rodnu? Prednosti i mane? Voce bi islo 6x6 jer mi je orah na 12x12, dakle jedan dodati red i jedna u redu izmedju oraha. Ja bih isao na prodaju kao stonu, pa ako se to ne isplati ili rod ne bude zadovoljavajuci onda u rakiju.

Zvao neki rasadnik u nude mi 3 vrste sadnice, neku nisko kalemljenu jednogodisnju, visoko kalemljenu, i dvogodisnju. Ove druge dve su skuplje pa njih gadjam, i kao ova dvogodisnja vec ima krosnju obrazovanu, samo se malo kao prekrati. Sta je preporuka.
 
Imam i mlad zasad kajsija pa da ti odgovorim i u ovoj temi, mađarska za rakiju ns rodna za konzum a u stvari kod kajsije je bitno da rodi lako se proda i za ovo i za ono. Sadnice obavezno dupli kalem mada sam viđao i jednom kalemljene a dugovečne ali kažu ipak dupli kalem. Pošto si posadio orah verovatno neželiš puno da se zezaš sa rezanjem i pomotehnikom a sadićeš na 6X6 obavezno na youtube ukucaj "ekstenzivan uzgoj kajsije" i pogledaj film, ja ću ove god podići jedan manji zasad na tom principu.
 
Hvala najlepse, danas nesto racunao, oko 100 stabala kajsije ce biti, maksimum 120. Da li raditi za konzum ili za rakiju nisam siguran.
 
Nazad
Vrh