Kajsija

Šteta za ovoliki plod.....
Шта је таквих по Бегаљици... а још није био ни један јачи ветар или киша. Ружа треба да налије још за трећину, отприлике, па ће бити тог лома више од пола. Ја сам данас помагао другару да бере неко срање од Лимунке (50 Дин. данас плаћали накупци) па смо мало проређивали Ружу ал' касно. Има тога тушта и тма, не може се постићи.
 
Koje od starih sorti kajsija sada zru.
Kao sto sam ranije rekao u Backoj u staroj kuci sa bastom imamo
dve stare kajsije. Zena kaze da je jedna stara preko 60 godina a druga preko 50.

Zimus su rezane , bacao sam jesenas 8: 16 : 24 a u martu kan. Dobro sam ih zalivao nekoliko puta i lepo su rodile.

Jedna je zuta , kada je zrela bas mekana, malo veca od oraha i veoma sladka. Inace plodovi su kao cvast tj kao grozdje.

Druga mladja kajsija je bas pravog oblika kajsije sa rumenilom . Ona ima lep miris kajsije i ukusna i bas aromaticna.
Manje je sladka od prve. Ona je po svemu ono sto se kaze tipicana kajsija.

Nisam u selu pa ne mogu slike da postavim. Zna li neko koje bi to stare sorte mogle da budu.
 
Pitaj boga. Ja na primer te domace imam oko 30 komada, mislim da ima jedno 5 vrsti, neke su zute neke crvene neke narandzaste, neke okrugle neke kao paprika, neke krupne neke sitne...
 
Mirlee
Jesenas sam uzeo tj kupio u rasdniku bjelosivu za podlogu. I zasadio sa podlogu sve se primile i imaju dosta bocnih grancica, debljina stabla sada manje od malog prsta i visoke oko 40 do 50 cm. Citao sam na forumu da treba visoko kalemljenje samo ne znam koliko je to visoko i da je podloga debljina kao cigara.
Moze neki savet.

Inace u selu sam nasao dva coveka koji dobro kaleme.

Ako neko zeli mogu poslati kalem grancice postom samo recite kada da saljem. Imate moj pm.
 
Probao sam razne visine, a sta je najbolje, bar kod mene, pokazace vreme. Treba obratiti paznju odakle ce ramene grane krenuti, mada ja licno imam spojna mesta preko metar.

Sent from my Lenovo S1a40 using Tapatalk
 
Pratim ovu temu već duže vreme , pa rekoh da se i javim . Mada pitanja za sada nemam. U stvari imam pitanje: Valja li ovo na slikama išta ?
8d7c6d5a42eab9b95cd4e30eed7155f3.jpg
b1b7132e982a13f3afbc4606dd9f8d49.jpg
d6157e8ef939918d702bfc6550f152be.jpg


Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Super je sve, samo kad oberes ili vec sada skini mozda i skroz te grane na vrhu, onu dalje od nas cak na pola prekrati, ostace ti tako gola a rod na vrh i sledece godine jednako lom.


Uh,na tom ogranku sto je pukao ima bar 20 kg kajsija.

Danas pokupljene, oko 100 kila je bilo. Rece otac nesto 6 plasticnih rinfuz gajbi, ove su nesto plice cenim oko 15-18 kg

Otkup kajsija i dalje 50 dinara, Vinca Beogradska, negde daju i 55-60 za krupniju. Bice video kad se zavrsi upload, za sad malo fotki.







 
Da, da trećinu ostavljam grane i vraćam nazad. Samo neka se debljaju.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Mislim da je šarka zanemaren problem kod kajsije.
Imam 3 ns6 , sve isto iz istog rasadnika i jedna zri sada sa tako ralativno malim plodovima i ima one šare na koštici a ove dve su zelene al sam brao da vidim košticu i nema šare

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ne idem na kvantas, ovo je na otkupu. Ne postoji drugo mesto koje placa vise, barem ne u regionu Vinca Ritopek itd koliko ja znam.

Ne znam koja je cena na kvantasu, ali verujem da je i niza jer na Mirijevskoj pijaci na tezgi je oko 80 dinara, nude mi 35 i za domacu i za ruzu i nema razlike, al moraju zrele i relativno lepe.
 
Da, evo sad sam i ja proverio...definitivno je cena spala ovih dana. Ja nemam puno, pa sam odlucio da viskove poklonim. Mislim da je nekako pogresno prodati ovako lepo i kvalitetno voce za tih nekih 50ak dinara. Da je imam puno, verovatno bih morao, ali ovako cu usreciti prijatelje i rodjake oko mene.

Evo mojih stabala slikano pre 4 dana. Nisam siguran da li je ovo keckemetska ruza ili Madjarska najbolja. Jedno od ove dve je 100%. Ako neko prepozna, neka javi. Po internetu bi trebalo, zbog zrenja, da je Madjarska najbolja?





 
Nazad
Vrh