Kada niste u traktoru, vozite

Evo mi smo uzeli novog Rav4 januara(poslednji od starog modela, jer je sada na trzistu novi rav4) 2.0 benzin. Prosecna potrosnja mu je 9l benzina po gradu. Tako je i sada trosio do Grcke, brzina 130-140km/h 3500o/min. U osnosu na toyotu corolu verso 2.2d4d 2007 god koju sam prodao letos poteosnja je veca za 40%. Verso je trosio do 6l na 100km na istom putu. Imao je i vise kg i auto je mnogo veci iznutra bio. E sada za nov auto reg 42000 za auto stAr 12 godin 58000 . Servis je oko 22000 jednom godisnje.Da nije tolika registracija za stari auto sigurno bi ga zadrzao jer 270k na satu i auto ide kao zmaj. Ovako nov auto benzinac je ne prelazim vise od 10k godisnje sa njim . Tako za sada utisci da smo s benzinom sporiji i manji sa mestom u novom autu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Corolla 2.2 verso

U gradu 8l a taj benzinac 9l stim da je benzin 15 din jeftiniji preracunaj.Ovo su fabricke cifre koje uglavnom treba malo uvecati.
295f2534569d9b73867a764269059ccb.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Naravno Verso 2.2 d4d u gradu mi je trosio 8 , rav ide i do 10l. Razlik u ceni goriva je manja jel sam uvek sipao na poljoprivrednu karticu gorivo u verso. Verso ima svoje mane, tezak na volanu , veliki polukrug okretanja. Jednostavno auto nije za grad. Ali zato van grada metak. Obrtni momenat 310Nm joj daje odziv na gasu i u 6 oj brzini pa obilazenje je uvek lako. To fali Ravu, ali zato okretnost i preglednost pogon na sva4 uz uspone milina za voziti. Odlican polozaj za upravljacem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Floyd koje je godište, motor? Kako si zadovoljan do sada? Ja sam se isto nameračio na Honde i pratim ih po oglasima jer iduće godine mi je u planu da menjam auto.

Moj Accord je 08' 2.0 benzin 156ks. Kupio sam ga početkom ove godine i do sad sam prešao oko 8.000km što je malo da bih izneo neki detaljniji zaključak. Ide odlično, vožnja je prava uživancija... Prosečna potrošnja mi se kreće od nekih 7.5 - 8,7 litara benzina u zavisnosti od režima. Na otvorenom putu može ispod toga a u gradu u špicu (Bg) ide od 10.5-11 litara.
 
Ja sam sa drugarom i 2,2 Acordom dva puta išao u Nemačku i nazad, i potrošnja nije prelazila 6.5 litara na 100 km, mada smo je pržili i 200 na sat.
Benzinku 2.0 ima poznanik koji kaže da u gradu(Bg je u pitanju), troši 12-15 lit.. Lepo ide i nečuje se, i povlači kada zatreba, ali ispod 12 ne pada.. Otvoreno je zaista oko 7-8..
 
Od 20-og septembra do danas prešla je preko 20000 km samo dva puta menjao ulje
Ja više nego zadovoljan u planu mi je novija nešto posle 2008 g.Gepek me oduševljava 500 litara kao karavan.
 
Nisam vozio Acord ali vozio sam se jednom u njemu i stvarno kako kazes lepo ide,ne cuje se i povlaci...gazda bas kometarisao da presao brdo kilometra i samo redovan servis.
 
Ja sam sa drugarom i 2,2 Acordom dva puta išao u Nemačku i nazad, i potrošnja nije prelazila 6.5 litara na 100 km, mada smo je pržili i 200 na sat.
Benzinku 2.0 ima poznanik koji kaže da u gradu(Bg je u pitanju), troši 12-15 lit.. Lepo ide i nečuje se, i povlači kada zatreba, ali ispod 12 ne pada.. Otvoreno je zaista oko 7-8..

Ako je manuelni menjac u tom 2.0 Accordu ne znam kolika guzva u Bg treba da bude da bi trosio 15 litara... Ako je automatik onda je jasno zasto ne moze da ga spusti ispod 12, al i u tom slucaju mi je tih 15 jako mnogo.
 
Provedi jedno mesec-dva vozeći izjutra kroz Kneza Miloša i popodne Dunavskom prema Pančevu, pa će i tvoj da cuga..
U tim uslovima automatik generalno troši manje od manuelnog..
Ali zato Fiat 1,3mjt u gradu ne prelazi 5,5(na otvorenom oko 4) i to je koliko je meni poznato apsolutni šampion ekonomičnosti, a da je sa 4 cilindra..
 
Ja sam uzeo Corolu sa CVT menjačem 1,6 - 132ks.(ako ga vec nemam u traktoru onda bar u kolima ).Prosečna potrosnja mi je oko 8lit benzina.Nedavno sam se vratio sa mora,prosek mi je bio 7 lit.Koliko god da troši više od manuelca,vredi jer taj komfor u vožnji automatika se ne može porediti sa manuelcom.U gradu taj dozivljaj najvise dolazi do izrazaja.
 
Ne mogu da tvrdim 100% da nece jer ne zivim u Bg, ali mi je zaista 15 litara nenormalno. Odem ja s vremena na vreme do Bg i bude tu i guzve ali zaista nikad nisam presao 11 litara...
Sto se tice komfora automatika, komforniji je za voznju al zabavniji sigurno nije... A i ubrzanje mu je slabije nego kod manuelca a potrosnja za oko litru veca (pricam za Hondu Accord).
 
Nisam na trkama da mi trebaju neka ekstremna ubrzanja ali imam jedno dugme SPORT.Njegovim uključenjem svašta se menja a gasi se lampica EKO
 
Nazad
Vrh