Kada niste u traktoru, vozite

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
6.190
Necu daleko od Lagune pobeci :haha: I elektronika japanska sto je jako bitno. Kakva je potrosnja sa automatikom? Mada bi ja uzeo stariji model 2.0 4x4 mozda udje u opciju i benzin+gas videcu jos.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.399
Potrosnja mu je prosek oko 7,5-8lit cini mi se.Tu ima mnogo vise gradske voznje nego otvorenog puta.

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
6.190
Ok. Vecina nas ima bas te voznje. Pre neki dan stavim Lagunu 2.0 benzin, na tempomat na 90kmh 5,5l na otvoreno izmedju sela, al ja tako nikad ne vozim i prosek joj 7.8-8l

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.399
To što piše na bord-kompu nije uvek najtacnije.Ja govorim o proseku usutih litara goriva i predjenih kilometara.Astra H mi je uvek pokazivala 0,8-1l manji prosek na kompu nego sto ja izracunam.Sada imam Corolu benzinca i komp mi pokazuje u decimalu tacno koliko i ja izracunam.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
28.499
To je zbog toga što je benzin uvek istog kvaliteta dok kod dizela potrošnja zna da varira iz ekstrema u ekstrem.

Spajki

Član
Učlanjen(a)
11 Okt 2009
Poruka
4.399
Danasnji Nisan je vecim delom Reno.Moja Toyota Corola se sklapa u Turskoj,samim time postala je "evropski" auto koji nema vise velike carine kao "japanski" automobil pa je sada i mnogo konkurentnija po ceni evropskim proizvodjacima.Dacia je takodje deo Reno porodice,Duster mi ima cini mi se isti 4x4 pogon kao i Kaškai,na isti nacin radi,isti su dugmici u autima...Takodje,rodjak je kupio Mitsubiši ASX,u njemu je 80%dugmića identično kao kod mene u Toyoti.

Učlanjen(a)
20 Sep 2011
Poruka
6.190

grunt

Član
Učlanjen(a)
27 Nov 2009
Poruka
7.033
Дизелаше не гледам само бензин пријатељу само бензин....Кад видим код мене из Банстол(успон од неких 6км)кад претичу ти нови дизели кад га стисне ретко који има да не задими на ауспух а све аутомобили новије генерације и класе....

mirosti

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2011
Poruka
2.282
Kod Honde je problem što je za motor 2,2 dizel relativno skupa registracija. Taj motor je jedan od najboljih dizela u zadnjoj dekadi, i lično znam čoveka koji je taj auto kupio nov i sada mu je na satu oko pola miliona.
Od krupnijih radova samo promenio kvačilo.
Benzinci imaju visoku potrošnju..

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
3.014
Samo diesel power....ništa lpg, hibrid i ostalo...
[video=youtube_share;wfcwnntoMkI]https://youtu.be/wfcwnntoMkI[/video]

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
2.950
Floyd koje je godište, motor? Kako si zadovoljan do sada? Ja sam se isto nameračio na Honde i pratim ih po oglasima jer iduće godine mi je u planu da menjam auto.

daner

Član
Učlanjen(a)
12 Dec 2009
Poruka
2.123
Kod Honde je problem što je za motor 2,2 dizel relativno skupa registracija. Taj motor je jedan od najboljih dizela u zadnjoj dekadi, i lično znam čoveka koji je taj auto kupio nov i sada mu je na satu oko pola miliona.
Od krupnijih radova samo promenio kvačilo.
Benzinci imaju visoku potrošnju..
To za benzince I potrosnju su samo predrasude.
Javice se kolega floyd da kaze za potrosnju kad procita da ja ne lupetam bez potrebe .

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Vrh