Kada niste u traktoru, vozite

Necu daleko od Lagune pobeci :haha: I elektronika japanska sto je jako bitno. Kakva je potrosnja sa automatikom? Mada bi ja uzeo stariji model 2.0 4x4 mozda udje u opciju i benzin+gas videcu jos.
 
Potrosnja mu je prosek oko 7,5-8lit cini mi se.Tu ima mnogo vise gradske voznje nego otvorenog puta.
 
Ok. Vecina nas ima bas te voznje. Pre neki dan stavim Lagunu 2.0 benzin, na tempomat na 90kmh 5,5l na otvoreno izmedju sela, al ja tako nikad ne vozim i prosek joj 7.8-8l
 
To što piše na bord-kompu nije uvek najtacnije.Ja govorim o proseku usutih litara goriva i predjenih kilometara.Astra H mi je uvek pokazivala 0,8-1l manji prosek na kompu nego sto ja izracunam.Sada imam Corolu benzinca i komp mi pokazuje u decimalu tacno koliko i ja izracunam.
 
To je zbog toga što je benzin uvek istog kvaliteta dok kod dizela potrošnja zna da varira iz ekstrema u ekstrem.
 
Danasnji Nisan je vecim delom Reno.Moja Toyota Corola se sklapa u Turskoj,samim time postala je "evropski" auto koji nema vise velike carine kao "japanski" automobil pa je sada i mnogo konkurentnija po ceni evropskim proizvodjacima.Dacia je takodje deo Reno porodice,Duster mi ima cini mi se isti 4x4 pogon kao i Kaškai,na isti nacin radi,isti su dugmici u autima...Takodje,rodjak je kupio Mitsubiši ASX,u njemu je 80%dugmića identično kao kod mene u Toyoti.
 
IMG-20190407-194414.jpg
[/url][/IMG]

IMG-20190407-194228.jpg
[/url][/IMG]
 
Дизелаше не гледам само бензин пријатељу само бензин....Кад видим код мене из Банстол(успон од неких 6км)кад претичу ти нови дизели кад га стисне ретко који има да не задими на ауспух а све аутомобили новије генерације и класе....
 
Kod Honde je problem što je za motor 2,2 dizel relativno skupa registracija. Taj motor je jedan od najboljih dizela u zadnjoj dekadi, i lično znam čoveka koji je taj auto kupio nov i sada mu je na satu oko pola miliona.
Od krupnijih radova samo promenio kvačilo.
Benzinci imaju visoku potrošnju..
 
Samo diesel power....ništa lpg, hibrid i ostalo...
[video=youtube_share;wfcwnntoMkI]https://youtu.be/wfcwnntoMkI[/video]
 
Floyd koje je godište, motor? Kako si zadovoljan do sada? Ja sam se isto nameračio na Honde i pratim ih po oglasima jer iduće godine mi je u planu da menjam auto.
 
Kod Honde je problem što je za motor 2,2 dizel relativno skupa registracija. Taj motor je jedan od najboljih dizela u zadnjoj dekadi, i lično znam čoveka koji je taj auto kupio nov i sada mu je na satu oko pola miliona.
Od krupnijih radova samo promenio kvačilo.
Benzinci imaju visoku potrošnju..
To za benzince I potrosnju su samo predrasude.
Javice se kolega floyd da kaze za potrosnju kad procita da ja ne lupetam bez potrebe .



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh