John Deere

Soyacorn pisano je vec o tim kombajnima pre,koliko sam zakljucio imaju dosta mana naspram ovih koji se ne proizvode u Brazilu..ali verujem da uz odrzavanje i malo veci trud moze da posluzi...najbolje da vidis ima li ga neko,tako ces znati dosta,ili uvek ostaje gos.Panonstib..
 
Strucno ili ne,ali znam da su se neki vise radovali kad su mu videli ledja nego kad su ga kupovali.Toliko.
 
Stručno ili ne to je moje misljenje i ja stojim iza svake reči koju sam napisao. Kombajn je stvarno loše napravljen, i nije to meni odjednom palo na pamet nego poznajem više ljudi koji ga imaju i znam da je tako.
 
Sta je to lose napravljeno na kombajnu ?
Doslovce od srafa do srafa pa da se nastavi diskusija, u protivnom zavrsite diskusiju.
Da li ce jedna kompanija kao sto je JD dozvoliti sebi da napravi "krs" od kombajna pa makar se on proizvodio i u Bangladesu.
Znate li da su prethodnici ovih kombajana jedni od najboljih ikad napravljeni, najdugotrajniji, najekonomicniji, najprostiji...
Uostalom znate li ista od podataka ili samo pisete na forumu da povecate broj poruka ?
 
Ne znam za te nove serije al moji john deercici stari preko 30 leta i dan danas biju ko ludi.Ne verujem da ime john deere moze da napravi nesto sto nije dobro,mozda ima neku manu ali to je minijaturna.
 
Kombajni iz serije 14 i 15 ocigledno imaju neki propust. Znam da je njihov prethodnik (serija 11) jako dobar, pouzdan, ekonomican... Neko vreme smo razmisljali o njemu ali smo se ipak odlucili za nesto mladje. I kada bih uzimao kombajn ove marke seriju 14 i 15 bih zaobisao. Najradije bih uzeo od novih neki iz serije w (540), a od polovnih neki iz serije 20 ili 22 (54, 56, 5:cool:
 
Stvarno ste obavešteni ali loše.Morate još mnogo da pročitate da bi mogli neki sud da date o tome.To rekla kazala je stvarno davno prevazidjeno nego se samo priznaje nešto naučno dokazano ili dokaze iz eksploatacije, a ako hoćete nešto više da saznate slobodno nazovite pa da Vam pojasnim neke stvari.Mnogo Vi para imate kada bi uzimali te serije kombajna.Treba biti ipak malo skromniji.
 
Nebi da pricam ni uz serije 14-15 ni protiv ,ali sto sam citao i video nisu bas najbolje informacije , nekazem da mora da bude greska u konstrukciji ali mozda i tu ima nesto . Pratio sam dosta dugo madarske sajtove za prodaju polovnih kombajna i naisao na dosta njih koji su bili na prodaji za delove zbog izgorenosti . Neznam u ostalom delu sveta kako je al u madarskoj su na glasu da se lako upale i izgore ,i posle tih serija je i opala prodaja jhon deera u evropi . Tu trebam naznaciti da je Claas dosta modela kombajna bas kod njih testirao zbog teskih uslova i posle napravio izmene i tako dao na trziste . Onda u tim uslovima i nije tesko preopteretiti kombajn . Ja mislim ako se ne forsira preko granica mogucnosti nego se vozi i odrzava kako to treba onda ne treba da bude problema . Nisu zato stavljeni jaci motori na kombajne da se to do maximale forsiraju nego da bi imali malo rezervne snage gad zatreba , jer u protivnom dode do problema , i moje je misljenje da nije kombajn za tupog i glupag vozaca ,nego za onog ko oseca i cuje u radu dokle moze i sme forsirati i ne preko toga .
 
Mnogo je izgorelo i Claas kombajna pa se o tome ne piše, a kod ovih serija kombajna je problem što su ljudi hteli iz njih da izvuku dnevnu normu koju oni nisu mogli pa je dolazilo da paljenja kombajna.Na kojim mestima je počeo plamen nije da se iznosi javno.
 
Većina stvari je napravljena da traje ukoliko se pravilno i redovno održava.Problem je jedino kome pripadne mašina(krljači,manijaci i ostali).
 
meni je tako neki dan na imt 539 dok sam orao otkaze volan,pukla 2 sarafica u kucistu volana i probije deklo dole i komad upadne na dno kod zupcanika...i doterao sam traktor 15 km u jednom pravcu gurajuci nogama spone i tako motao...a ja bas pazim masine i odrzavam,ne krljam ne silim ih..ali eto masina je kvari se...zbog 2 sarafica od 1 eura sam rasklopio pola ferge i sklopio..ali eto sta ces...
 
evo rasturene remenice, ovaj srednji dio ležaja što se rasuo, kuglice pojele remenicu da je pukla na pola, iztokarilo jo ko na tokarskom stroju
9pxqur.jpg

ovo kućište pod brojem 7 isto pojedeno,
2mewh87.jpg
Pozdrav Prijatelju.Ja imam isti takav problem,pa me zanima da li si,i kako resio ovo.koji je kombajn u pitanju?posalji mi MAIL adresu,ako ti nije problem.U napred hvala,i pozdrav!
 
To ti se ne isplati,kostace te kao pola kombajna.
A sta je sa motorom?
 
Ovde je svojevremeno boravio jedan J.D 330 kome je nakon par dana žetve motor zakovao.Pošto je za delove motora bilo potrebno novca skoro koliko je plaćen kombajn ljudi su ugradili motor od Tamića i po završetku žetve prodali kombajn.
 
Nazad
Vrh