John Deere

@paorpaor Senzor je ispravan ne laže.Jedan od nas bio u kabini,a drugi bio napolje i gledao u vratilo i maltene skroz stane vetar,a remen kad se isključi vršalica,bude poprilično labav.:ppozdrav:
 
zamolio bih prijatelje forumase za neke brojeve telefona treba mi lezaj bubnja na JD 730 neki komplikovan sa spanujucom caurom (kupovao sam ga vec 3 puta kod zvanicnog zastupnika ali mnogo deru sa cenom)pa bih zamolio ako ko hoce da pomogne pa napise neke telefone gde se mogu pazariti lezajevi za JD za neku normalnu cenu.hvala svima na pomoci.
 
Hoćete reći da ste isti ležaj na vratilu bubnja menjali tri puta samo ove sezone? To ne bi smelo da se desi, naročito ako je ležaj originalan i ako se namontira kako treba. Da li ste odradili statičko balansiranje bubnja? Ako niste, onda problem nećete rešiti kupovinom novih ležajeva, jer će od vibracija koje nastaju tokom obrtanja bubnja svaki ležaj brzo da Vam strada.
 
nije u 1 sezoni na istoj osovini.isti lezaj je na 2 osovine,od bubnja i od bitera a menjan na obe osovine sa desne strane a sada na levoj strani crko.inace resio sam stvar danas,naso sam original na 1 mestu 290 e. na drugom mestu treba da se poruci i ceka a kosta 110 e. a meni odradio srugar sa nasim lezajem slicnim originalu sa malo prerade a to zadovoljstvo ce me kostati oko 50e.
 
neradi se u doradi lezaja nego samo neke caure ispod lezaja da posto je unutrasnji precnik lezaja malo siri od osovine pa se tu ubacuje caura i na nju onda ide lezaj.kaze strugar da je tako odradio vec neki kombajn i tera tako vec par sezona.
 
@Panonstib da nemate možda neku shemu gornje varijatorske remenice, rasuo mi se ležaj kompletno više neznam koje je piksa od remenice a koje dijelovi ležaja.
1166-1188 serija. Mislim na ovo
slika001.jpg

slika013.jpg
 
Z115513________UN23JUN97.gif
evo je našo sam, nisam ni znao da se mogu dijelovi naći na internetu uvijek kad sam tražio samo mi izbacuje kataloge koji se kupuju u pdf obliku. Odlično, hvala.

Mazalicu imam, a na ovoj slici meni je otišlo 14, 15(je taj rasuti ležaj), 16 i pojedeno mi je malo ovo kućišto što ide u viljuške pod 17. Te možda dođu u obzir da se kupe nove al ova 11(remenica) nju ću dat na tokarenje piksu jer nova je preskupa
 
Izvinjavam se što malo kasnim sa odgovorom.Pod rednim brojem 15 je aksijalni ležaj 51118 i treba uzeti od nekog renomiranog proizvodjača.Pod rednim brojem 16 je filc , a pod rednim brojem 14 je isto neki filc koji služi da spreči ulazak prašine do ležaja pošto je ležaj otvoren.
 
evo rasturene remenice, ovaj srednji dio ležaja što se rasuo, kuglice pojele remenicu da je pukla na pola, iztokarilo jo ko na tokarskom stroju
9pxqur.jpg

ovo kućište pod brojem 7 isto pojedeno,
2mewh87.jpg
 
Pošto sam bio na više mesta juče i sva su bila od Novog Sada prema Zapadu nisam baš siguran u kojem je mestu ovo slikanu.Moguće je i da je u tom. :osmeh:
Ipak je garaža za smeštaj ovog kombajna najjeftinija koju sam ja do sada video po terenima!
 
Nazad
Vrh