John Deere

Potrazi gde rasturaju kombajne,mozda pase neka od zmaja,a vidim da znas meru mozes je napraviti.
 
Problem je to što samo znam spoljnu dimenziju da je fi 235 mm,a ostale dimenzije neznam,od zmaja teško da će bilo koja pasovati(nije isti konus od remena).Broj 14 je ta remenica,i ide na remenicu broj 3 sa 4 šrafa 10 mm x 25 mm.
ZX001056_______UN06MAR98.gif
 
Kod John Deere-a ide po kataloškom broju i ima zamenu sigurno od drugih proizvođača remena(jedino bi tu mogli da vidimo koji je 17x....2HB)Broj 1 je taj remen i ima u katalogu dve dužine za ovaj tip sečke C5.Jedan je Z 51202=6900 mm,a drugi je Z 53478=7040 mm.
Z115733________UN06MAR98.gif
 
ala ce JD imati belaja cutke da savlada sa obicnom seckom.....(iz iskustva pisem....)....imacete posle kukuruzne sezone sta davarite na secki...i potujete....nije bez veze i za nove adaptacija secke za kukuruzovinu i cutke oko 5000 eura....

---------- Poruka napisana u 00:30 ---------- Prethodna poruka je at 00:29 ----------

i ne samo naJD vec i za CLAAS,NEW HOLLAND i ostale kombajne....
 
@fabianviktor Nemam inače neki veliki zahtev za sečkanjem,nego radim sa adapterom 4 reda koji ima roto sečku na sebi(3 noža po bateriji).A nazad što izlazi na 1,3 metara da se raširi na 2,8 metara to mi je cilj samo.Kontra noževi se izvlače svakako,danas ugrađeni novi leteći noževi od 4 mm debljine,još ostalo da se reši smanjenje obrtaja rotora sečke za tih 38 i nešto %,i to je to.:ppozdrav:
 
Ja skoro nisam video polovan kombajn a da je u takvom stanju kao ovaj mali John D.,nesto neverovatno,malisa je kao iz fabrike!
 
Jeste li ga baš dobro zagledali?Bio je tamo jednom tako mali N.H kombajn.Kao nov,nije radio skoro ništa a kada se detaljno pogleda videlo se da je prefarban a kod njega dolaze takve mašine.
 
@fabianviktor Nemam inače neki veliki zahtev za sečkanjem,nego radim sa adapterom 4 reda koji ima roto sečku na sebi(3 noža po bateriji).A nazad što izlazi na 1,3 metara da se raširi na 2,8 metara to mi je cilj samo.Kontra noževi se izvlače svakako,danas ugrađeni novi leteći noževi od 4 mm debljine,još ostalo da se reši smanjenje obrtaja rotora sečke za tih 38 i nešto %,i to je to.:ppozdrav:
i pojacaj taj lim nazad koji se spusta na secku....(iz iskustva pisem)za razbacivanje....

---------- Poruka napisana u 13:25 ---------- Prethodna poruka je at 13:23 ----------

u stvari za razduvanje smeca...ili ne znam kako to zovete....
 
Imam jedan mali problem kod vetra na gore pomenutoj mašini(1177).Pola dana radi na zadatom obrtaju vetra npr. 750 o/min. a posle mi se pali lampica i pišti da se gube obrtaji vetra.Kad stisnem taster za smanjenje broja obrtaja vetra,onda se umiri na 700 o/min. i posle toga svaki drugi krug kosidbe manje 50 o/min.Kad stisnem taster u + da nadoknadim izgubljene obrtaje još gore se dešava spuste se obrtaji na 200-300.Šta može da se dešava tu?Napomena:Remen je nov original,prvo sam sumnjao na njega,al nije do toga,opruga velika koja stiska varijator remenicu na vratilu vetra naštelovana na 102-105 mm.Aksijalni ležaj i svi ležajevi okolo po mojoj proceni su dobri.Primetio sam da vratilo od vetra baca možda neki 1 mm.Remenice lepo klize na vratilu nisu zapečene.Jedino gde se zakačuje jedna za drugu vidim potrošenost materijala.Hvala svima na pomoći unapred.
Z113237________UN01JAN94.gif
Z113239________UN01JAN94.gif
 
Nazad
Vrh