John Deere

7l provereno sipan pun i uradio 25 jutara i opet na pumpu da proverimo, sve su mi njive u 5km prečnika tako da je transport zanemarljiv, tanjirača je skroz zakošena i jedino gde sam primetio da je malo osetio tanjiraču je u lucerištu, traktor je 7810 inače i predhodni vlasnik je rekao da mu je trošio 7l sa starom tarom isto od 28 listova ali sa većim razmakom između istih ali isključivo na bregu dok kod mene breg može samo da sanja

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Verovatno će tako i biti, pregovarao sam sa branetom da se ova proširi

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jel rešavao ko problem lufta na ovom čudu?
1bb3d983d044512666ffeea47c77f77d.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
G ležaj
Imaš nov da kupiš u svakoj ozbiljnijoj prodavnici ležajeva
Ako je kućište oštećeno navariš i obradiš na strugu

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Oštećene su kućišta za oba ležaja a materijal nije običan, bio sam danas kod jednog strugara i nije hteo da prihvati. A i bolcne su izlizane, da li ih navariti i ostrugati ili praviti nove pa kaliti?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Napraviš nove bolcne,a ovo navari da tesno udje lezaj.Mora da je lupao ko zvono na crkvi kada je išao.
 
Ne razumem zašto strugar ne može da obradi navareni deo?? I to u doba pločica i čuda za strug, uhvati ga u plan ploču centrira i obradi

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Zbog kompletnog posla, nema dobrog varioca, nema peć za kaljenje jer mi je preporučio da bolcne pravim nove. A ni meni kao laiku nije jasno na koji način će se ta kućišta nacentrirati kako su bila jer su skroz razbucana a nema nikakve simetrije.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Plan pločom se iscentriraju
Potraži broj od ARS metal novi sad on je nekad nama radio slične stvari
I IVIĆ Mladenovo

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Čim sam ga kupio pisao sam u temi da ima tu manu. I zvao sam kite da pitam za sve komplet 350e nije mi se tad davalo a ne daje mi se ni sad. Danas u razgovoru sa jednim likom saznam da jednostavno treba samo ležajevi da se zamene al kad sa rastavio vidim da je vrag odneo šalu. To se godinama tako teralo. Jbg prvi džon u domaćinstvu i kupovina bez majstora uzimaju danak.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh