John Deere

Kolega hvala na objašnjenju! :ppozdrav: Što se tiče motora to znam da je CR sistem osetljiv na gorivo, mora biti čisto i onda ne bi trebalo da ima problema. Nude oni još uvek onu verziju sa tier3 motorom, jeftinija je par hiljada e i kako kažu manje je osetljiva na gorivo lošijeg kvaliteta (ne razumem se pa samo prenosim što su mi rekli bez neke detaljnije analize). Tu je problem što se ne smatra dovoljno ekološki čistim i nema mogućnosti da se uzme preko IPARD podsticaja, o čemu ja razmišljam u bliskoj budućnosti. U svakom slučaju traktori imaju veliku rezervu snage, to me je fasciniralo kad sam gledao komšiju sa JD 6110m i plugom sa 4 glave. Kasnije sam ga pitao što to radi i rekao mi je da mu nisu verovali pojedinci da može da ga vuče pa je hteo da im dokaže da može. Posle par dana kad sam ga sreo video sam ga da radi sa 3 glave što je i normalna mera za taj traktor.
 
po meni su to jako skupi traktori kada kazem skupi mislim na otplativost šta bi taj traktor mogao raditi kod mene da bi taj novac mogao zaraditi sto u njega ulozim. jedino da orem i sadim kanabis
 
Kad bi ga redovno kupovao u ful opremi traktor izađe oko 66.000+pdv što je realno mnogo, ali ako bi prošao preko IPARDa izašao bi za oko 30.000e manje (zavisi koliko odrede tu neku referentnu cenu) što je već prihvatljivo s obzirom da je taj 6110m koji mene interesuje univerzalac, radi apsolutno sve od setve do oranja... Ali ću svakako sačekati da vidim kako će proći ovi iz sela što su uzeli traktore preko IPARDa...
 
po meni su to jako skupi traktori kada kazem skupi mislim na otplativost šta bi taj traktor mogao raditi kod mene da bi taj novac mogao zaraditi sto u njega ulozim. jedino da orem i sadim kanabis

I ja bi rekao sa jedne strane, ali postoji ali. Za ljude koji rade 200-400 sati godisnje jesu preskupi. Ali ljudi koji sa njima rade 1000 i više radnih sati godišnje, a pri tom rade vlasnici a ne vozači, onda su veoma isplativi. Udobnost, efikasnost na velikim parcelama, dugotrajnost ali i skuplje održavanje tih mašina. E sad,i na zapadu ne voze samo preskupe mašine, prodaju se i jeftiniji traktori, ne samo JD. Tako je i kod nas, ima ljudi koji kupuju nove mašine koje su skupe za obične ljude, tako čuvaju i zdravlje i novce, koliko god delovalo čudno.
 
Kad bi ga redovno kupovao u ful opremi traktor izađe oko 66.000+pdv što je realno mnogo, ali ako bi prošao preko IPARDa izašao bi za oko 30.000e manje (zavisi koliko odrede tu neku referentnu cenu) što je već prihvatljivo s obzirom da je taj 6110m koji mene interesuje univerzalac, radi apsolutno sve od setve do oranja... Ali ću svakako sačekati da vidim kako će proći ovi iz sela što su uzeli traktore preko IPARDa...
У наше село је пре две недеље стигао НХ преко ипард-а заједно са приколицом .Одређена референтна цена за 35% повраћаја
 
slike.php
[/url] [/IMG]. Probali da vidimo jel moze 6135m da vuce. Traktor je vukao bez problema. Jos je sa uzanim gumama bio.Videcemo sa sirokima sta moze.Zahvat 4x50cm.Peskovita zemlja.
 
Jel' postoji john sa motorom drugog proizvodjaca, konkretno serija ''M'' 51xx sa perkinsom? Zna li neko?
 
Može li ko da mi pomogne, na jd 7810 gde su povezana creva sa upravljačkog cilindra? desno mi je otišlo i treba da ga zamenim ali ne znam gde treba da odvrnem sa druge strane. Otvorio sam poklopac u kabini al ga tu ne vidim

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sačekajte još dve godine, da bude gotov distributivni centar John Deere u Sremskoj Mitrovici, pa će sve biti rešeno.
 
Ništa ja ne čekam, vodim se parolom upoznaj džona da bi ga voleo šalu na stranu doterali smo ga pre 2 nedelje sa manama za koje smo znali (uglavnom) sad se to sređuje pa u oranje. Zamenjen krst na kardanu kompresor skinut i treba da se pošalje na remont u feniks u ns, crevo od kompresora do boce spremno novo samo da se zašrafi, crevo od orbitrola do cilindra trenutno pokušavam da skinem i ostaje još osmica na tls-u sa bolcnama

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
48bc868182321f566e14d7c0a5ffe959.jpg
9a3904a72dc058c5c69c1ff296781013.jpg
adb8a23617086bd351323d7e5f950a08.jpg
 
Odlično za drugi prohod, dubina kako gde uđe negde do tuljaka a negde desetak cm, brzina 11km/h potrošnja 7l/kj

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh