John Deere

To bi vrlo lako moglo zaista da ima veze sa pvp kao što je Matić prvi posumnjao, moguće je da je nedostatak goriva nešto poremetio u njoj ili je do nje došao neki mulj sa dna rezerovoara, mada bi tu filteri trebali da odrade posao...Ne znam, vrlo neobičan kvar. Siguran sam samo da to ne može biti klasično zaribavanje, motor je zaustavljen ispravan, "na ključ" kao što kažeš. Nije mogao zaribati u trenutku isključivanja ili dok je bio ugašen.

O kojem se modelu radi?
 
taj traktor je radio punio cisternu bio je pod nagibom od nekih 45' stepeni mozda i vise, onda mu je nestalo goriva zbog tog velikog nagiba,dopunili su gorivo i upali traktor ponovo, onda je zavrsio sa punjenjem cisterne i ugasili ga na kljuc kad su pokusali da upale nista ni da makne.
 
Ja sam imao slican problem na univerzala 445dv,pre jedno petnaestak godina,radio na ler gas, i tras stade ,vise ga nepokrenu ni bog isus ,dok nisam skinuo bos pumpu zaribao rotoru u kuciste rotacione pumpe i kuciste naprslo.
 
Našao sam mogući uzrok za blokiranje, desio se na JD2030LS

Evo slike problema

34721


34717


Radilo se o potpuno istom problemu kao i kod ovdje spominjanog JD. Jedan zvrtnja na korpi spojnice se odvio, zamajac ga je zahvatio i kada je motor ugašen on se jednostavno "zakovao".

Evo i post gdje je problem opisan;

http://www.landtreff.de/motor-blockiert-jd-2030-ls-t53802-45.html
 
na mom torpedu prošle godine traktor radio normalno ja ugasio utovario gnoivo na ključ ni da mrdne ja i supruga šlepali nema pojma da okrene lanci pucali ko staklo.Krenem ga rasklapat prvo alneser kad osovina kraj malog zupčanika(bendiksa)pukla i onaj komad pao dole i zaglavio se između kućišta i zamajca.koji je razlog pucanja nemam pojma al dobro bi.
 
Kakav je ovo model na drugoj slici ?
Ima možda još koja slika od njega, nisam ga viđao previše.
 
Koji JD se pokazao bolje 4630 ili 4440?(mislim na ove sa prednjim vucama)... Cuo sam da imaju problem oko hidro pumpu na prednjim vucama.... :ppozdrav:
 
Razlika je u snazi (6330 ima 110Ks a 6630 137KS) i u broju cilindara kod mene u selu ih ima oba i nije velika razlika u opremi i izgledu.
P.S. 6630 je najkupovaniji john deere-ov traktor iz serije **30
 
Nazad
Vrh