John Deere

pa znao sam ja da je paor teška pedanterija i da slike neće biti dok persijski tepih ne stigne u kabini ::namigivanje:: :ppozdrav:
 
dscn1398m.jpg
dscn1402g.jpg
dscn1399l.jpg
dscn1405s.jpg

Kod nasih komsija bugara,slikao sam u prolazu...Inace firma je Megatron u Sofiji..

---------- Poruka napisana u 21:09 ---------- Prethodna poruka je at 21:04 ----------

dscn1400de.jpg
6190r
dscn1401n.jpg
6170m
dscn1403i.jpg

nisam sigiran da li je ovo cena nalepljena na 6170m
 
Slika džonija i mog sina Marka sa kobasicijade 2009 god. kad su RES-TRADE bili sponzori. Inače imao sam prilike da orem sa ovom serijom 8330 na imanju Kamendin iz Siriga jedno nedelju dana.Predivni utisci i osećaj terati ovako nešto.
 
Traktoristi iz bivse seoske zadruge/imanja,su pricali,kako ti 8330,cim "namirisu" blato,oni se zaglavljuju!
 
E ljudi onaj JD sto je uzeo ovaj moj drugar iz uvoza izgleda riknuo,juce ga upalio,napunio jednu cisternu ugasio ga i nije mogao da ga upali on mislio da je alnaser,pozvao majstora,kad je postavio i drugi alnaser video da zamajac na otvoru alnasera nemoze ni da se mrdne ni pajserom. dali je zaribo motor sta mislite?
 
E kad Dragan prica da nista dobro , za jeftine pare ne moze da se nadje. Vecina na ovom forumu mi ne veruje. I vecina prica malo ofarbas te zrdjale masine i posle su kao nove. Moze , al kad bi se lagali.

Zao mi je coveka sto mu se desila nesreca . Nebi zeleo tako nesto nikome. Uglavnom svi trgovci kupuju ono sto je najjeftinije , a pogotovu ovi padobranci koji upadaju u tudju zemlju , i onda daj sta das , jer niti poznaju jezik , niti ostale stvari. Samo da se zaradi neka para , na teret seljaka iz Srbije.
 
E kad Dragan prica da nista dobro , za jeftine pare ne moze da se nadje. Vecina na ovom forumu mi ne veruje. I vecina prica malo ofarbas te zrdjale masine i posle su kao nove. Moze , al kad bi se lagali.

Zao mi je coveka sto mu se desila nesreca . Nebi zeleo tako nesto nikome. Uglavnom svi trgovci kupuju ono sto je najjeftinije , a pogotovu ovi padobranci koji upadaju u tudju zemlju , i onda daj sta das , jer niti poznaju jezik , niti ostale stvari. Samo da se zaradi neka para , na teret seljaka iz Srbije.
ovo nije bilo jeftino kostao ga je 28000e, mozda je to za tebe malo.i nije kupljen u srbiji vec direktno u nemackoj od vlasnika.
 
Je ste to malo para za taj traktor. Ovde u CH nije ispod 45 000 ( mrzi me sad da pogledam). Onda je taj nemac prevarant i to tezak prevarant.

---------- Poruka napisana u 00:24 ---------- Prethodna poruka je at 00:13 ----------

Bas prava steta. Pronaso sam sliku koju si ti jos pre okacio. Ko zna jadni covek da li ima para za generalku , jer samo sto ga je kupio , mozda se malo i unajmio para.
 
O kojem se JD radi? Ako motor ne može da se okrene ni pajserom moguće je da je zaribao, jel probao da provjeri odvaja li spojnica, da nije tu nešto zaglavilo? Morao je da primijeti nešto prije havarije ako je zaribavanje u pitanju, pritisak ulja je morao da padne, morao je da se grije bas jako. Ne može motor tek tako bez ikakvog upozorenja da zariba ako je prije toga radio tako dobro da je plaćen 28k evra.
 
Mozda je Bosch pumpa zaribala.Nama je tako na kamionu.Samo zakucao u voznji i nece ni da mrdne motor.Skinuli alnaser,razvod,karter nema sanse tek kad smo skinuli bos pumpu mogao je da se okrene.
 
E nje se nisam sjetio! Šteta što nam nije dao još informacija i toj havariji ali ovako gledano mi ne djeluje moguće da motor tek tako odjednom zariba. Sasvim je moguće da je nešto drugo zablokiralo motor.
 
Traktoristi iz bivse seoske zadruge/imanja,su pricali,kako ti 8330,cim "namirisu" blato,oni se zaglavljuju!

Ova serija je došla sa užim gumama (verovatno što im u pripremi stavljaju duple točkove) pa zato imaju problem oko vuče u blatu mada kad sam ga ja vozio te zime je bilo puno kiše i njive su bile prevlažne za oranje (voda ležala po tragovima u repištu).Skinuli smo šestu glavu i zahvat na min 33cm po brazdi i opet proklizavanje bilo od 10-40 % inače smo vukli lemkena 5+1 europal 9 kolko se sećam.Inače sledeće godine sam kod tog prijatelja vozio klasa atlesa 946 po snazi sličan kao džoni 8330 samo što je imao šire gume i mogu ti reći da klas malo manje u vlažnom proklizava a isti plug je vukao (verovatno zbog guma) mada što se tiče kvaliteta džon dir je bolji.Što se tiče potrošnje troše i jedan i drugi ko tenkovi .
 
Matić je već napomenuo da može da se radi o pumpi visokog pritiska, potom tu su i hidrulične pumpe, njih sasvim sigurno ima nekoliko kruto vezanih za motor, neka je mogla da zablokira (nešto da se polomi u njima ili da dodje do njih). Na kraju tu je i spojnica, možda je tu nešto zablokiralo. Dato nam je vrlo malo informacija o stanju traktora, rečeno je da je jednostavno odjednom zablokirao. Meni nikako nije logično da motor može tek tako odjednom da zablokira bez ikakavog upozorenja, čak i bez ulja motor bi radio minut-dva ali bi se primijetilo naglo zagrijavanje. Doduše, moglo je doći do loma neke klipnjače ali lik koji je pisao o tome nije spomenuo da je blok probijen a to obične bude rezultat loma klipnjače. Možda i griješim, ovo su samo neke ideje.
 
taj traktor je radio punio cisternu bio je pod nagibom od nekih 45' stepeni mozda i vise, onda mu je nestalo goriva zbog tog velikog nagiba,dopunili su gorivo i upali traktor ponovo, onda je zavrsio sa punjenjem cisterne i ugasili ga na kljuc kad su pokusali da upale nista ni da makne.
 
Nazad
Vrh