John Deere

I kod nas je slucaj da covek sa 4440 ore sa tri brazde. Ne znam tacno koji je zahvat, ali vise od 40 cm nije sigurno. Problem prednje vuce na toj seriji je ne resiv i to mu je najveca mana.
 
To sto je prednja vuca nerjesiv problem su i mani tupili majstori s kombinata a evo covjek vec godinama ima takav stari traktor 4440 i vidi se na videu lijepo kako radi prednji pogon. Ovo je snimano s ciljem da se dokaze da je prednja vuca ispravna i na starom traktoru.

Kako mi je receno, mislim bas da je on to i napisao da takva prednja vuce ima dve brzine. prva izjednacena sa zadnjim tockovima (normalni prednji pogon) i druga brzina koja duplo brze okrece prednje tockove nego zadnje. ne znam koliko je ovo istina netko ce mi reci tko se bolje razumije u te traktore.

 
Na snimku se vidi da prednja vuča radi jako dobro i da zaista ima dvije brzine, u jednom trenutku je vozač pritisnuo neko dugme sa desne strane i točkovi su se počeli okretati mnogo brže. Ta opcija je sigurno namijenjena za slučaj zapadanja u kakvom blatu a prva brzina je namijenjena za npr oranje i slične operacije.

Hidraulični pogon prednje vuče nema razloga da ne valja, sjetite se samo koliko kombajna i drugih mašina ima takav pogon pa rade bez problema. Ljudi u JD koji su to konstruisali sigurno nisu bili budale. Problem je 100% u lošem održavanju i nepravilnim korištenju. Redovna zamjena ulja i filtera i izbjegavanje "silovanja" takve prednje vuče i siguran sam da može da traje koliko i normalna prednja vuča, ako ne i duže jer ima manje dijelova koji se habaju. Na ovom snimku se vidi da ona sasvim lijepo radi i na prilično starom traktoru što znači da je stvar u pravilnom održavanju i korištenju.
 
Prednja vuca radi dobro, ali ne u nasim uslovima.
Sad ce neko reci zasto ne u nasim uslovima. E zato sto kad menjas gume moras menjati sve cetiri u kompletu inace ode prednja vuca.
 
Covjek ciji je video i je iz "nasih uvjeta" tocnije Hrvatska...

Prije bih rekao da se moraju gume mjenjati sve 4 na obicnoj prednjoj vuci nego na ovakvoj koja radi preko ulja. Na cesti ju iskljucis, tj das joj neki "slobodni protok" il kak to vec radi i na cesti nema problema, a na njivi prednji pogon kao takav dovoljno da sam sebe nosi vec je pomogao. Ovakva prednja vuca se ne zove s razlogom FWA Front Wheel Assist. dakle POMOC na prednjoj osovini, a ne vuca kao takva. Zato takvi traktori i ne drza cjenu, a i vise se ne proizvode takve prednje vuce...
 
Bobo, de ti pitaj tog dotičnog člana tko mu je radio prednju vuču i koliko puta.
Do negdje prije je imao rx-a koji mu je bio ispomoć... ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh